Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Tomas Jurgutis ir Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Šią savaitę uždarojoje akcinėje bendrovėje „Kretingos vandenys“ viešėjo ir gerosios darbo patirties sėmėsi bendrovės „Sūduvos vandenys“ 15-os žmonių delegacija iš Marijampolės, o vakar UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Tomas Jurgutis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centru.

Bendradarbiavimas naudingas abipusiai

„Vienas marijampoliečių vizito tikslų buvo pasisemti patirties, kaip kovoti su uodo trūklio lervomis – prieš kelerius metus ir mes turėjome šią bėdą, kurią pavyko sėkmingai išspręsti“, – teigė T. Jurgutis, kurio pastebėjimu, marijampoliečius domino viskas: ir struktūra, ir funkcijos, ir vykdomi darbai. „Marijampoliečiai neturi dūminės mašinos, kuri mums padeda tinklų diagnostikoje, taip pat svečius domino mūsų svetainės savitarnos, techninių sąlygų išdavimo programos, gerokai palengvinančios komunikaciją su paslaugų vartotojais“, – vizitą komentavo UAB „Kretingos vandenys“ direktorius.

Jis akcentavo, kad „Sūduvos vandenys“ – dukart didesnė įmonė su 5 mln. Eur apyvarta per metus: įmonėje Kretingoje dirba 65 žmonės, Marijampolėje – 120. „Patyrėme, kad turime daug ką bendro, bet yra ir skirtumų, – kalbėjo UAB „Sūduvos vandenys“ direktorius Vytautas Jašinskas. – Pastebėjome, kad Kretingoje įmonės personalas – kompetentingas, perspektyvus ir atsakingai žiūrintis į darbą. Mums ypač buvo įdomu susipažinti su tinklų diagnostikos ypatumais – mes kol kas šį darbą esame patikėję rangovams.“

Svečias akcentavo tai, kad vandentvarkos įmonių sėkmė labai priklauso ir nuo vietos valdžios požiūrio į tinklų, technologinių procesų atnaujinimą – Marijampolės savivaldybė tam skiria iki 0,5 mln. Eur kasmet.

„Kretingos vandenų“ direktorius T. Jurgutis sakė, kad marijampoliečių vizitas buvo naudingas abipusiai: kretingiškius irgi domino svečių patirtis, ypač – kaip jie sutvarko nuotekų dumblą, kuris susidaro išvalius nuotekas valymo įrenginiuose. „Marijampoliečiai nuotekų dumblui skaidyti naudoja specialią bakteriją, kuri „sutvarko“ iki 80 proc. nuotekų dumblo ir jo nebereikia kompostuoti. Mes gi tokį dumblą kompostuojame ir dar sumokame, kad jį išvežtų“, – paaiškino T. Jurgutis, kurio požiūriu, nieko nėra neįmanomo, o pradėti naudoti bakterijas nuotekų dumblui tvarkyti būtų didelė pažanga.

Uždarojoje akcinėje bendrovėje „Kretingos vandenys“ viešėjusi delegacija iš Marijampolės UAB „Sūduvos vandenys“ su kretingiškiais aptarė bendras vandentvarkos problemas, pasidalino patirtimi.

Marijampoliečiai taip pat turi daugiau įrengę debitomačių, kuriais valdomas techninis vandens nuostolis: Marijampolėje jis sudaro 22 proc., Kretingoje – 37 proc. „Mums labai stipriai reikėtų pasitempti. Įrengti daugiau debitomačių reikėtų apie 100 tūkst. Eur, kurie atsipirktų per mažesnes elektros energijos sąnaudas ir sutaupant vandenį“, – „Kretingos vandenų“ direktorius tvirtino, kad pagrindiniai vandens nuostoliai susidaro dėl senų tinklų, o kur per įvairius įtrūkimus ar požemines avarijas nuteka vanduo, būtent debitomačiai ir parodytų.

Be marijampoliečių, „Kretingos vandenyse“ yra viešėję kolegos iš Kupiškio, kretingiškiai patys patirties sėmėsi Mažeikiuose ir Šilutėje. Ir T. Jurgučio, ir V. Jašinsko teigimu, tokie susitikimai yra naudingi abipusiai, kadangi tikslas vienas – vandentvarkos įmonių pažanga.

Įmonė laukia kvalifikuotų specialistų

Pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centru inicijavęs UAB „Kretingos vandenys“ direktorius T. Jurgutis neslėpė: „Mūsų įmonei reikia kvalifikuotų darbuotojų. Pas mus dirba nemažai vyresnio amžiaus žmonių, todėl jau dabar turime pagalvoti, kaip atjauninti ir atnaujinti kolektyvą.“

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė teigė, kad ši mokymo įstaiga yra pajėgi parengti būtent tuos specialistus, kurių pageidauja darbo rinka. „Įsipareigojome rengti tinkamos kvalifikacijos specialistus – inžinerinės pramonės, verslo, buhalterinės apskaitos ir kitų sričių, taip pat numatėme, kad savo mokinius galėsime siųsti atlikti praktiką įmonėje „Kretingos vandenys“, – paaiškino profesinio mokymo centro direktorė, akcentuodama, kad numatyta ir pameistrystė pagal formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo programas tokioms profesijoms, kaip: apskaitininko, santechniko, elektriko, suvirintojo ir pan. Poreikiui esant, žinios bus teikiamos ir įmonėje dirbantiems specialistams, jiems rengiami kvalifikacijos tobulinimo, perkvalifikavimo renginiai, organizuojami ir bendrai įgyvendinami darbuotojų kompetencijos plėtotės projektai.

Savo ruožtu „Kretingos vandenys“ įsipareigojo priimti centro mokinius praktiniam mokymui ir pameistrystei, sudaryti būtinas tam sąlygas, paskirti atsakingą darbuotoją mokinių praktiniam mokymui ir pameistrystei organizuoti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas