Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai baigė 5 vagysčių bei turto sugadinimo Kretingos rajone ir mieste ikiteisminius tyrimus ir kaltinamuoju aktu bylą perdavė Plungės apylinkės Kretingos teismo rūmams.

Įtariamasis – vienas. Tai 1982 metais gimęs rajono gyventojas, teisėsaugai žinomas dėl spalvingos praeities blogąja prasme: už įvairius pažeidimus ne kartą baustas administracine tvarka, teistas už vagystes, turto sugadinimą, plėšimus ir disponavimą narkotinėmis medžiagomis, spėjęs nusikalsti ir užsienio valstybėse.

Pernai liepą Kretingos mieste šis vyras nugvelbė paspirtuką, rugpjūčio 14 ir 16 dienomis kaime nuardęs – dviejų traktorių dalis, rugpjūčio 22 d. – metalo laužą ir automobilių atsargines dalis, o rugsėjo 6 d. įsibrovė į kiemą Kretingos miesto J. Basanavičiaus gatvėje ir pavogė akumuliatorius. Iki teismo įtariamajam skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su suėmimu.

Ikiteisminį tyrimą Policijos komisariatas baigė prieš pat Naujuosius metus. Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius, nustatyti galimą įtariamąjį pareigūnams padėjo ir peržiūrėti gyventojų įsirengtų vaizdo stebėjimo kamerų įrašai.

Tačiau, anot pašnekovo, už savo turtą kur kas didesnę atsakomybę žmonės turėtų prisiimti ir patys – palikus atrakintus pastatus arba be priežiūros – vertingus daiktus, naivu tikėtis, kad jais nesusidomės blogų kėslų turintys asmenys, ilgapirščiai. Turtinių nusikaltimų, vagysčių, lyginant su ankstesniais metais, rajone gerokai išaugo. Lyginant su 2021-aisiais, 2022-aisiais Kretingos policijos komisariate jų užregistruota 47 proc. daugiau.

Pasidžiaugti galima, kad kas antrą vagystę, tai yra 52 proc., kretingiškiams pareigūnams praėjusiais metais pavyko ištirti, kai 2021-aisiais buvo ištirta 22 proc. vagysčių.

Tačiau T. Mikelkevičius teigė, kad kiekvienu atveju gyventojams sulaukti tyrimo sėkmės ir kad nusikalstamą veiką padarę asmenys įstengs atlyginti žalą, – naivu. „Tų atvejų būna visokių, todėl patarimas vienas – savo turtą labiau saugoti patiems“, – akcentavo jis.

Pirmosios šių metų sausio savaitės pareigūnams taip pat ne itin ramios. Naktį į ketvirtadienį mieste patruliuojantis ekipažas Klaipėdos gatvėje pastebėjo du degančius vienos šeimos automobilius. „Kerštas yra pirminė versija, bet tiriamos ir kitos“, – pakomentavo Veiklos skyriaus vadovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas