Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalėdų laike – susitikimai su dvasininkais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2022-12-30

Nakvynės namų gyventojus pakylėjo brolių pranciškonų Gedimino Numgaudžio ir Sauliaus Pauliaus Bytauto (centre) įtaigūs žodžiai.

Besibaigiant adventui ir pasitinkant Kalėdų šventes, Kretingos socialinių paslaugų centre ir jo padalinyje Nakvynės namuose buvo surengta įvairių gerumo akcijų, popiečių ir susitikimų su Kretingos rajono parapijų kunigais, kurių įkvepiantis žodis šio centro lankytojams, gyventojams suteikė gerumo ir vilties, sustiprino tikėjimą.

Nakvynės namuose šiuo metu besiglaudžiančius nuolatinius jų gyventojus aplankė broliai pranciškonai Kretingos katalikų parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas ir Pakutuvėnų parapijos klebonas Gediminas Numgaudis. Turėdamas turtingos darbo su priklausomais žmonėmis patirties, brolis Gediminas kalbėjo apie nuodėmių spąstus, apie paklydimus ir suklupimus, iš kurių išsivaduoti visuomet yra vilties, jeigu pagalbos prašoma Dievo, kuris žmogaus niekuomet neapleidžia, kai jo šaukiamasi. Pasak Kretingos socialinių paslaugų centro direktorės Danutės Skruibienės, Nakvynės namų gyventojai brolio Gedimino klausėsi labai įdėmiai, įtaigi dvasininko kalba juos stipriai paveikė.

Apie advento prasmę, senąsias tradicijas ir papročius popietėje kalbėjo Nakvynės namų socialinė darbuotoja Edita Kucharskienė, akcentuodama adventą kaip laiką, kai kiekvienas galime tapti šviesa, gerumu ir meile vienas kitam.

Senjorus ir brolį pranciškoną Rolandą Taučių (centre) bendrystėje siejo eilės, dainos ir giesmės.

O šio centro Pagyvenusių žmonių dienos tarnybos lankytojams buvo surengtas susitikimas su broliu pranciškonu Kretingos parapijos vikaru Rolandu Taučiumi. „Popietė buvo šilta ir jauki – apsikeista dvasinėmis dovanomis: senjorai pasidalijo gyvenimiška patirtimi, deklamavo pačių sukurtas eiles, o brolis Rolandas, turintis gražų balsą, pagiedojo giesmių“, – pasakojo D. Skruibienė.

Vieną prieššventinę popietę centro darbuotojos išvien su globėjais kepė imbierinius sausainius, kurias vaišinosi patys, jų užteko pavaišinti ir kitus įstaigos lankytojus, ypač – Dienos tarnybos vaikus. Į šią popietę buvo pakviestas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, kuris taip pat su prijuoste stojo prie orkaitės, atvyko ir Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius. „Kunigas Karolis yra mūsų įstaigos ambasadorius, nešantis žinią apie globą. Popietė skambėjo nuo jo skardaus juoko, giesmių ir dainų“, – džiaugėsi prisimindama D. Skruibienė.

Jos žodžiais, prieš Kalėdas pasikviesti dvasininkus į centro popietes – besitęsianti tradicija: „Kalėdų metas – ypatingas, nušviestas dvasingumo. O mūsų įstaigos žmonės – jautresni, labiau pažeidžiami ir tuo galbūt arčiau tikėjimo. Todėl tokios popietės juos sustiprina ir pakylėja.“

Vaikų dienos tarnyboje taip pat surengta Kalėdų eglės šventė su vaidinimu ir dovanomis. Į ją buvo pakviesti vaikai ir iš globojamų šeimų. Įstaigos geradariai buvo iš anksto nupirkę jiems dovanų, centras vaikus pamalonino ir saldainiais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas