Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Negailestinga ugnis traškino visą pastatą

  • Edita KALNIENĖ
  • Gaisrai
  • 2022-12-30

Rytą pabudę Birutė Zubienė ir Juozas Toliušis per savo namo langus pamatė iš ūkinio pastato besiveržiančias liepsnas.

Vakar, apie 8.52 val., ugnis ėmė glemžtis ūkinį pastatą, esantį Darbėnų pl. Padvarių kaime. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai pirmiausia bandė apsaugoti šalia buvusį gyvenamąjį namą. Vis dėlto didesnių nuostolių pavyko išvengti.

„Pabudęs pažiūrėjau per langą ir iš pradžių pagalvojau, kad pro šalį plaukia dideli debesys, tik po to pamačiau, kad iš mūsų ūkinio pastato veržiasi ugnis“, – pasakojo per gaisrą namie buvęs Juozas Toliušis.

Mediniame ūkiniame pastate šeimininkai nelaikė jokių gyvūnų, pastatas buvo pakankamai senas, todėl ir daiktų jame – nedaug. „Ankščiau laikėme vištas, dabar ten nieko nėra“, – tikino Juozas.

Kilus gaisrui iš kiemo namie buvę Juozas su Birute Zubiene spėjo išvaryti vieną automobilį, taip pat patraukė prie pastato stovėjusį dviratį ir žoliapjoves. „Dalis pastato ant jų buvo užgriuvęs, aš juos ištraukiau, nei dviratis, nei žoliapjovė nebuvo apgadinti. Neramu tik dėl šalia ūkinio pastato esančio garažo, kuriame – kitas automobilis, tačiau šiuo metu jis neužsiveda“, – nuogąstavo J. Toliušis.

Ugniagesiams gesinti gaisrą buvo sudėtingiau ir dėl ūkinio pastato pastogėje prikrautų šieno spudulų. „Jie ten seniai sukrauti. Jeigu ne šieno ryšuliai, gaisras būtų jau seniai užgesintas“, – svarstė Birutė.

Galimai dėl elektros instaliacijos ūkiniame pastate kilus gaisrui, netrukus degė ne tik medinės pastato konstrukcijos bet ir pastogėje sukrauti šieno ryšuliai.

Šeimininkai ūkinį pastatą svarstė tvarkyti, kadangi griuvo stogas, ketino kreiptis į draudėjus. „Neatlaikęs sniego kiek ankščiau įgriuvo stogas, todėl Birutės žentas, kuriam ir priklauso šis pastatas, ketino kreiptis į draudėjus. Va, o dabar prašau, dar ir gaisras“, – kalbėjo namie buvęs vyras.

Patys šeimininkai įsitikinę, kad gaisras kilo įvykus elektros instaliacijos gedimui. „Vienoje vietoje, ties laidais, pamatėme žiežirbas, nuo ten ir pradėjo plisti ugnis“, – sakė jie, atskleidę, kad ankščiau nėra susidūrę su gaisro pavojumi.

Per gaisrą išdegė didelis ūkinio pastato plotas, viduje buvę šieno ryšuliai, tačiau rimtesnių nuostolių, pirminiais duomenimis, pavyko išvengti. „Ką dėl pastato nuspręs šeimininkas – griaus ar ką kita – nežinau. Kilus gaisrui dar spėjau iš pastato išnešti ir viduje buvusį kurą“, – teigė J. Toliušis.

Sutramdyti ugnį atvyko 4 ugniagesių komandos – dvi Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, po vieną Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Darbėnų ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandą.

Gelbėtojams įvykio vietoje teko susidurti ir su kitais iššūkiais – privažiuoti prie pastato buvo sudėtinga. Kol vieni gesino ugnį, kitiems iš purvo teko vaduoti įklimpusias autocisternas. „Tai apsunkino ugniagesių darbą“, – sakė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas