Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Greta Intaite šiais metais tapo Europos jaunių U-18 karatė kiokušin čempione.

Kretingoje gausu skirtingoje sporto srityse savo talentus atskleidžiančių jaunuolių. Jaunieji atletai toli gražu neturi jiems patogiai nutiesto lengvo kelio, tad tenka perlipti daugybę sunkumų ir iššūkių. Viena tokių – Kretingos karatė kiokušin klubo „Shodan“ sportininkė Pranciškonų gimnazijos abiturientė 18 metų Greta Intaitė.

Nenustygstanti vietoje

Karatė Greta pradėjo lankyti būdama II klasėje. Nuo vaikystės buvo vikri ir užsispyrusi. Negalėdavo ramiai sėdėti vietoje ir visada ieškodavo, kur galėtų išsilieti. Nuo I klasės mergina lankė gimnastiką, tačiau po metų pajautė, kad nori išbandyti ką nors naujo.

„Ieškojau netradicinės sporto šakos, kurioje galėčiau save išbandyti. Laikraštyje su mama pastebėjome straipsnį apie karatė varžybas, tada susisiekėme su treneriais dėl pirmųjų treniruočių“, – savo paieškos pradžią prisiminė Greta.

Pradėti karatė sportą taip pat pastūmėjo įvairūs filmai ir vaizdo žaidimai, kurie atskleidė, kokie grakštūs ir galingi yra kovos menai. „Mažai man, įspūdį padarė moterys, kurios mokėjo už save pastovėti, buvo stiprios, nepriklausomos ir griaudavo moteriškus stereotipus. Norėjau tapti tokia, todėl siekiau savo svajonių lankydama kovos menus“, – įkvėpta pasakojo G. Intaitė.

Apie treniruotes iš esmės

Greta lanko Kretingos karatė kiokušin klubą „Shodan“. „Vos pradėjusi treniruotes pajaučiau, kad mano vieta čia. Treneriai ir „Shodan“ šeima ypač draugiški, visada pasiruošę padėti, palaikyti ir išmokyti. Jau nuo pirmų dienų buvau susikaupusi ir užsibrėžusi tapti viena geriausių“, – sakė jaunoji atletė.

Treniruotėse gyvuoja nuolatinė motyvacija iš trenerių ir draugų, tai padeda nesustoti ir dirbti daugiau. Tačiau, G. Intaitė teigė, būna akimirkų, kai galvoji, kad pasiekei savo fizinį limitą ir daugiau nebegali net rankos pakelti. Tokiose situacijose turi kovoti pats su savimi, kartais tai būna sunkiausia treniruotės ar varžybų dalis.

„Seminaruose, stovyklose ir per treniruotes mes treniruojame ne tik fizinį kūną, bet ir dvasią. Mes išmokstame kovoti su savo mintimis, nepasiduodi ir rasti vidinę ramybę. Tokios pamokos padeda šiose akimirkose, kai reikia parodyti savo dvasinę stiprybę. Mane motyvuoja tai, kad noriu tapti tokia, kokia mažoji aš didžiuotųsi“, – akcentavo mergina.

Karatė Gretą išmokė pagarbos ne tik draugui, bet ir priešininkui, aplinkai ir sau. Kovos menai parodė, kokia ji iš tikro yra stipri kaip moteris ir asmenybė, tai jai suteikė pasitikėjimo savimi ir motyvacijos siekiant užsibrėžtų tikslų.

„Taip pat motyvuoja noras Europos čempionate atsistojus ant aukščiausios pakylos išgirsti Lietuvos himną“, – apie savo svajonę kalbėjo G. Intaitė.

„Vos pradėjusi treniruotes pajaučiau, kad mano vieta čia“, – pradžią karatė sporte prisiminė ne vieną apdovanojimą pelniusi abiturientė Greta Intaitė.

Varžybų iššūkiai

Greta dalyvauja ir kata, ir kumitė karatė rungtyse. Kumitė rungtis yra kova su realiu priešininku atitinkamose amžiaus ir svorio kategorijose. Kata rungtis – tam tikrų karatė technikos judesių demonstravimas, kitaip vadinamas kova su šešėliu.

Šioje rungtyje ypač svarbus susikaupimas ir savo kūno pažinimas. Kata rungtis reikalauja ištvermės, staigumo ir lankstumo. Pasiruošimas vyksta treniruotėse, prieš varžybas G. Intaitė dalyvauja papildomose treniruotėse, kuriose taiso klaidas, gerina judesius. Taip pat savo žinias ji gilina kata stovyklose ar seminaruose, kuriuos veda aukšto meistriškumo Lietuvos ir užsienio treneriai.

Prieš svarbias varžybas merginai ypač sunku numalšinti stresą. Greta yra dalyvavusi daugiau negu 50 varžybų, tačiau vis dėlto jaučia stresą prieš kiekvienas jų. „Baimę bandau malšinti klausydamasi muzikos, bendraudama su draugais“, – atskleidė atletė. Gretos treneriai prieš pat kovą karatė sportininkams pataria susitelkti tik į save ir nebendrauti su aplinkiniais, nes taip psichologiškai pasiruošiama kovai.

Lipant ant tatamio – kovos vietos – apima didžiulis stresas, nepasitikėjimas savimi ir baimė dėl pralaimėjimo. Tačiau vos užlipus ant tatamio, jausmai, nerimas dingsta – akimirką viskas sustoja, ir sportininkė pradeda gyventi būtent ta akimirka.

„Supranti, kad nieko nepakeisi, ir tavo fizinis pasirengimas priklauso tik nuo to, kiek prieš tai įdėjai darbo treniruotėse. Kovos metu sekundės eina lėtai primindamos, kaip kiekviena akimirka daro didžiulę įtaką tavo kovos baigčiai“, – lemtingus momentus nupasakojo G. Intaitė.

Sportinė akimirka

Už sporto ribų

Nuo mažumės Gretos dienotvarkė buvo užpildyta treniruotėmis ir mokslu. Kadangi mergina yra pripratusi prie didelio užimtumo, sugeba planuoti savo laiką ir stengiasi būti kuo labiau produktyvi. Jos mokslo vidurkis nenukrenta žemiau 9 balų.

Jaunuolės manymu, kuo žmogus daugiau užimtas, tuo geriau jis sugeba planuoti laiką, greitai ir atsakingai atlikti užduotis. G. Intaitė mėgsta piešti ir tapyti. Dalyvauja piešimo olimpiadose ir dalinasi savo darbais. Taip pat ji žiūri filmus, serialus, „anime“. Ypač Gretai patinka keliauti ir išbandyti naujas ekstremalias veiklas, netradicinį maistą. Laiką ji mielai leidžia ir su šeima, bendraamžiais.

Kitais mokslo metais Greta ketina studijuoti Vilniuje, bandys toliau tęsti karatė sportą kitame klube. Stengsis gerinti savo fizinę formą ir dalyvaus suaugusiųjų čempionate.

Karatė svajojančiam lankyti jaunuoliui, bet gal dvejojančiam ir prisibijančiam, karatė sportininkė priminė, kad nereikia bijoti suklysti. Kiekvienas naujas pasirinktas kelias gali būti dar viena pamoka arba karjeros pradžia. Toji pradžia gali būti sunki, pilna klaidų ir nuosmukių, tačiau kiekviena padaryta klaida mus pamoko ir padaro stipresnius.

„Tas, kuris nesustodamas bando, jau yra laimėtojas“, – tikino jaunoji karatė sportininkė G. Intaitė.

Kamilė PULOKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas