Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ragaujant šventinį tortą

Prasidėjus gruodžiui dziudo klubas „Ardonas“ paminėjo 5-erių metų veiklos sukaktį. Ta proga jo įkūrėjas Erikas Cchovrebovas treniruojamus vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakvietė į šventinį turnyrą, kurio kulminacija – jubiliejinis tortas ir daugybė gerų emocijų.

Gerų emocijų netrūko ir klubo „Ardonas“ įkūrėjui

E. Cchovrebovui: „Aš negalėjau patikėti, kad 5-erių metų darbas gali duoti tokį gerą rezultatą: pradėjau nuo 12-os vaikų, o šiandien jų – jau visas šimtas.“ Šventiniame turnyre varžėsi per 60 įvairaus amžiaus dziudo imtynininkų, turnyras truko 7 val. E. Cchovrebovo sumanymu, turnyro dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių, svorį, pajėgumą ir, nežiūrint pergalių ar pralaimėjimų, visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti jubiliejiniais medaliais.

Dziudo treneris Erikas pasidžiaugė, kad jo pastangos nenueina veltui: dziudo Kretingos krašte pamažu populiarėja, o patys atkakliausi vis dažniau pasiekia ir gerų rezultatų.

„Mano principas – pristatyti dziudo kaip gražų kilnų sportą. Aš neakcentuoju, kad šiame sporte neišvengiama fizinio kontakto ar grubaus elgesio. Dziudo pateikiu žaidimo forma – kad ir vaikui būtų smagu, ir tam, kuris žiūri į jo pasirodymą. Juk dziudo imtynės – tai ne tik pergalės. Vaikai mokosi gimnastikos, lavina judesius, reakciją, mąstymą. Ypač akcentuoju dziudo moralės kodeksą, kuris auklėja ir motyvuoja gerbti vienas kitą, būti draugiškam, užjausti, padėti, o svarbiausia – tvardytis visose situacijose, ne tik sporto salėje stebint treneriui“, – kalbėjo E. Cchovrebovas.

Vyresniųjų nuo 9 iki 14 metų – grupė

Jo auklėtiniai treniruojasi Vilniaus g. 8 pastate, buvusiose bibliotekose patalpose. Anot trenerio, tai – tinkama sportuoti vieta, čia pakankamai šilta, šalia – parkai su galimybe sportuoti gryname ore. Čia įvyko ir šventinis turnyras, kuris surengtas iš rajono Savivaldybės lėšų Kūno kultūros ir sporto veiklos programoms vykdyti pagal projektą „Dziudo sporto šakos populiarinimas Kretingoje“.

Turnyras baigėsi pasilepinimo akimirkomis, kai jaunieji sportininkai ir vyresni galėjo pasmaguriauti po gabaliuką jubiliejinio torto. Tačiau tai nebuvo šventės kulminacija – tikroji turnyro kulminacija buvo aktyviausių ir perspektyviausių sportininkų apdovanojimas, taip pat – diržų suteikimas. „Kilo daug emocijų, kai kurie ir nuliūdo. Man, kaip treneriui, tai buvo proga su vaikais kalbėtis, paaiškinti, kad jie nėra silpnesni, kad viskas dar prieš akis. Motyvuoju prisimindamas ir savo kelią į didįjį sportą – prireikė 7-erių metų, kol gavau juodąjį diržą“, – kalbėjo 29-erių E. Cchovrebovas, daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas visose amžiaus grupėse, Pasaulio taurės varžybose užėmęs VII v., Europos ir Pasaulio čempionatų dalyvis, turėjęs per 1 tūkst. oficialių kovų.

Siekdamas savo patirtį perteikti jauniesiems imtynininkams, sausį treneris ketina imtis naujo projekto „Žaidžiame dziudo“ – bus renkama vaikų nuo trejų iki penkerių metų grupė. „Treniruosimės tik sekmadieniais, treniruotėse turės dalyvauti ir vienas tėvų. Mano tikslas – stiprinti vaikų ir tėvų ryšius per sportą“, – projekto esmę apibūdino treneris.

Jauniausių imtynininkų – nuo 4 iki 8 metų – grupė

Jo treniruojami vaikai dar iki klubo gimtadienio šventės sudalyvavo dviejuose turnyruose Alytuje ir Panevėžyje. Alytuje kretingiškiai Gintė Kazlauskaitė užėmė III v., Anatolij Panov – II v., Emėja Beniušytė – I v., palangiškis Herkus Kiauda tapo II v. laimėtoju. Panevėžio miesto dziudo čempionate, kuris buvo skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti, E. Beniušytė, 7 varžybas iš eilės buvusi čempionė, užėmė III v., kretingiškis Dovydas Bervingas irgi tapo III v. laimėtoju, Karolina Eberling iš Palangos iškovojo I v. ir čempionės vardą, kretingiškis Aronas Norvaišas ir palangiškis Jonas Eberling užėmė V v.

---

Apdovanoti aktyviausi sportininkai: Benas Kibilda, Dovydas Bervingas, Aronas Norvaišas, Oresta Lapinskytė, Rokas Viliušis iš Kretingos; Adris Valaitis, Aronas Vincevičius, Ignas Danilevičius, Deividas Farah, Leonardas Farah, Tomas Butkevičius iš Palangos.

Perspektyviausi: Anatolij Panov, Emėja Beniušytė, Juozas Razutis, Gedas Riepšas iš Kretingos; Karolina Eberling, Jonas Eberling, Paulius Ališauskas,Skaistė Ališauskaitė, Adrijana Ibatulinaitė, Markas Kurpoviesas, Herkus Kiauda, Margarita Zahorienko iš Palangos.

Geltonais diržais (5 KYU) buvo apjuosti: Jonas Eberling, Karolina Eberling, Gintė Kazlauskaitė, Markas Kurpoviesas, Skaistė Ališauskaitė, Karolis Ubaitis, Dovydas Bervingas, Oresta Lapinskytė, Deividas Farah, Aronas Norvaišas, Margarita Zahorienko; oranžiniais diržais – Adrijana Ibatulinaitė, Anatolij Panov, Tomas Butkevičius, Rokas Viliušis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas