Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar priešlaikiniai Seimo rinkimai padėtų „apsivalyti“ šalies politinei sistemai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Miniatiūros – žiemos grožiui atskleisti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2022-12-09

Odilė Norvilaitė-Bytautienė ir Gediminas Bytautas Palangos miniatiūrų mini galerijoje surengė duetinę savo darbų parodą „Žiemos grafika“.

Duetinė – dviejų menininkų – Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto darbai papuošė Palangos Nepriklausomybės aikštę: čia, miniatiūrų mini galerijoje, eksponuojama paroda „Žiemos grafika“, kuri veiks iki kitų metų kovo.

Pačių menininkų teigimu, šioje parodoje eksponuojami naujausi šiais metais sukurti Gedimino grafikos darbai ant drobės, miniatiūros – pusę jų dailininkas sukūrė specialiai šiai parodai. Odilė eksponuoja akvareles ir piešinius, kurie atspindi žiemos faktūras. „Kadangi tikra žiema dabar jau yra retas svečias, darbus kūriau kelerius metus“, – prisipažino ji.

Abiejų menininkų tikslas – kad paroda žmones džiugintų per didžiąsias metų šventes, ji buvo įtraukta ir į Palangos miesto renginių sąrašą. „Ekspozicijai vieta labai patraukli, miniatiūrų mini galerija plačiai žinoma Lietuvoje ir užsienyje. Ji unikali tuo, kad ekspozicija veikia visą parą, įrengtas specialus apšvietimas, kuris įsijungia nuo sensorių, vos tik priartėjus prie galerijos“, – Odilė ir Gediminas Bytautai neslėpė, kad galerijos įkūrėjas sumanytojas Vytautas Kusas, produktyvus ir gerai Palangoje, Žemaitijoje ir visoje šalyje žinomas menininkas, yra geras jų bičiulis. „Jo neblėstanti energija užkrėtė ir mus, todėl bendradarbiaujame jau daug metų“, – teigė sutuoktiniai, pasidžiaugę tuo, kad meno mėgėjai, kurorto svečiai parodą stebėti galės tris mėnesius.

Pajausti miniatiūrų žavesį bus galima ir kitąmet – paroda veiks iki kovo.

Dailininkai sutarė, kad kitąmet įvyksiančiam Palangos 770 metų jubiliejui jie taip pat surengs parodą miniatiūrų mini galerijoje, jau numatytas ir jos atidarymo laikas – rugsėjo mėnuo.

Anot G. Bytauto, miniatiūrų menas yra labai subtilus: „Kadangi darbuose – daug smulkių detalių, tai reikalauja atidaus žvilgsnio ir ypač didelio kruopštumo.“ Menininkų pastebėjimu, tie patys žmonės ateina parodos pažiūrėti po kelis kartus – galbūt todėl, kad gerai įsižiūrėtų į detales, pajaustų miniatiūros žavesį. „O gal – kad jau esame atpažįstami Palangoje, o ekspozicijos tapo neatsiejama miestelėnų ir kurorto svečių kultūrinio gyvenimo dalimi“, – pasvarstė Odilė ir Gediminas.

Duetinė miniatiūrų paroda – ne pirmasis bendras menininkų darbas. Abu jie daug ką stebina savo universalumu: O. Norvilaitė-Bytautienė yra dailininkė, rašytoja, būrėja, G. Bytautas – LR meno kūrėjas, meta-postmodernistas, poetas, dailininkas, muzikantas, filosofas. Sutuoktiniai yra ir Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nariai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas