Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laimėti nepavyko

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2022-12-09

Kretingiškiams laimėti nepavyko, bet įgyti patirties buvo pravartu.

Kretingos futbolo akademija (FA) tarptautinį turnyrą surengė gimusiųjų 2008 m. (U-15) komandoms. Jo dalyvius „pakrikštijo“ sniegas, o apsnigusi dirbtinės dangos aikštė tapo savotišku kretingiškių pranašumu prieš elitinės lygos komandas: nors mūsiškiai pergalių ir nepasiekė, tačiau gan pajėgūs varžovai net du sykius nepasiekė jų vartų.

Be kretingiškių, kuriuos treniruoja Arūnas Dievinas ir Arvydas Balsevičius, varžėsi FA „Šiauliai“ ir Gargždų FK „Banga“ komandos, taip pat – svečiai iš Latvijos – Kurzemės regiono rinktinė, kuriai Kretingos komanda pirmą turnyro dieną pralaimėjo 0:4, o kitas rungtynes su šiauliečiais ir gargždiškiais sužaidė lygiosiomis ir be įvarčių – 0:0. „Mūsų vaikinams teko daug gintis, džiaugiamės, kad pavyko nepraleisti daugiau įvarčių, vaikinai turėjo parodyti charakterį, ypač patyrus pirmąjį pralaimėjimą“, – kalbėjo FA „Minija“ administratorius treneris Martynas Viluckas, juolab kad mūsiškiai žaidė ne visos sudėties – komandai labai trūko vedančių žaidėjų.

Galutinėje turnyro lentelėje komandos išsirikiavo tokia tvarka: I v. – Gargždų „Banga“ (6 tšk.), II v. – „Kurzemė“ (4 tšk.), III v. – „Šiauliai“ (4 tšk.), IV v. – Kretingos „Minija“ (2 tšk.).

Geriausiu mūsų komandos žaidėju pripažintas Matas Venckus, geru žaidimu išsiskyrė vartininkas Aleksas Pipiras, kurį FA „Minija“ techninis vadovas treneris Darius Žindulis įvertino kaip perspektyvų vartininką, ateityje galintį atstovauti „Minijos“ vyrų komandai.

Apibendrindami turnyrą, M. Viluckas ir D. Žindulis teigė, kad visų pirma vaikinams jis suteikė žaidybinės patirties, kuri būtina dėl paprasčiausios priežasties: oficialios varžybos baigėsi, o tokie turnyrai suteikia stimulo, išlaikyti treniruočių-varžybų ritmą ir režimą.

U-15 vaikinai savaitgalį išvyksta į Mažeikius, kur dviejų dienų turnyru užbaigs šiuos kalendorinius metus. Į Klaipėdą dalyvauti turnyruose bendrovės „Ošanas“ prizams laimėti buvo išvykę gimusieji 2016 m. (treneris A. Balsevičius), 2015 m. ir 2014 m. (Dangirdas Žilinskas, M. Vilucko treniruojamos mergaitės. „Nekeliame tikslo laimėti – mums svarbu, kad kiekvienas vaikas gautų kuo daugiau žaidybinio laiko, mokytųsi žaisti futbolą, kad vyktų mokymo ir mokymosi procesas, kad vaikai patirtų kuo daugiau gerų emocijų“, – teigė D. Žindulis.

Dar kitą savaitgalį Kretingoje vėl bus rengiami 5-ių komandų futbolo turnyrai, kad žaidimo malonumą patirtų ir mažiau patirties turintys neseniai futbolo treniruotes pradėję lankyti vaikai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas