Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar priešlaikiniai Seimo rinkimai padėtų „apsivalyti“ šalies politinei sistemai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Daugiabučių namų gyventojai šiuo metu jau nebegali teikti prašymų dėl dalyvavimo daugiabučių kiemų atnaujinimo programoje. Joje dalyvauti šiemet panoro tik 1 daugiabutis.

„Esame gavę vieną paraišką iš Topolių mikrorajone esančio daugiabučio. Labai džiaugiamės, kad pirmieji pralauš ledus“, – rezultatus apibendrino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, akcentavusi, kad paraiškos vertinimas dar nėra baigtas.

Pasak jos, gyventojai vangiai šioje programoje dalyvauja dėl lėšų trūkumo: „Bendraujame ir su daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkais, ir gyventojais. Pagrindinis motyvas, kodėl gyventojai nenoriai renkasi šią programą, – lėšų trūkumas. Vieni dar moka ir už renovaciją, yra žmonių, kurie nevairuoja automobilio, mažiau suinteresuoti ir vyresni žmonės.“

Vis dėlto susidomėjimas šia programa buvo. „Žmonės skambino, klausinėjo apie šią programą, aš jų teiravausi, kas padėtų apsispręsti dalyvauti. Esminis atsakymas – reikiamos lėšos. Sunku gyventojus prikalbinti prisidėti prie aplinkos kūrimo, ypač šiais metais. Kaip bebūtų, šie metai yra išskirtiniai, visi turime ekonominių iššūkių daugiau negu reikia“, – kalbėjo V. Turauskaitė.

Vasarą Savivaldybė parengė vieno daugiabučių kvartalo priešprojektinius pasiūlymus, kuriuose atsispindėjo galimas kiemų vaizdas po jų atnaujinimo. Pasiūlymai buvo pristatyti daugiabučių namų pirmininkams, suinteresuotiems gyventojams. „Savivaldybė inicijavo parengti viso Topolių, Lazdynų gatvės mikrorajono gyvenamųjų daugiabučių namų kiemų priešprojektinius pasiūlymus – parodėme gyventojams, kaip galėtų atrodyti jų kiemai, kiek tilptų automobilių ir panašiai, kad gyventojams nereikėtų iš „oro“ spręsti, ar programa būtų jiems naudinga, ar jos reikia, kad žmonės matytų, kaip viskas atrodytų“, – sakė direktoriaus pavaduotoja.

Teikti paraiškas buvo galima tik tam tikrą laikotarpį – iki lapkričio 1 d. Svarstoma galimybė neriboti paraiškos teikimo laiko. „Norėčiau, kad būtų neapribotas šių paraiškų teikimo laikas. Ketiname tai siūlyti ir rajono tarybai, nes visi vienu metu nenuspręs, dalyvauti programoje ar ne. Norėtųsi, kad, gyventojams apsisprendus, jie ir galėtų joje dalyvauti“, – pasiūlymą įvardijo V. Turauskaitė.

Programa siekiama sutvarkyti daugiabučių namų kiemus. „Pagrindinė problema, kurią norima išspręsti – automobilių statymo, kad gyventojams būtų patogu čia gyventi“, – akcentavo V. Turauskaitė.

Savivaldybė dalyvaujantiesiems daugiabučių namų kiemų atnaujinimo programoje finansuotų 60 proc. tvarkymo darbams skirtų lėšų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas