Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės administracija spaudžia Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą statantį rangovą uždarąją akcinę bendrovę „HSC Baltic“ statybos darbus užbaigti iki 2023 m. kovo 1 d., per kitus 3–4 mėnesius priduoti kompleksą eksploatacijai, ištaisyti, jei prireiks, galimą statybos broką, klaidas. Vasaros pabaigoje – rugpjūčio mėnesį – planuoja komplekso duris atverti rajono gyventojams, sporto bendruomenei.

„Savivaldybės administracija, dalyvaujant „HSC Baltic“ vadovams, sudarėme darbų grafiką ir vykdome jo griežtą kontrolę: kiekvieną savaitę susitinkame su rangovo atstovais, vertiname, kas padaryta, kur atsiliekame. Įtempėme vadžias ir jas privalome tvirtai laikyti iki darbų finišo“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijai pirmą mėnesį vadovaujanti Jolita Vaickienė.

Komplekse statybos darbų likę už 2 mln. eurų. Šių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais planuojama padaryti 0,5 mln. eurų vertės darbus, tad Naujųjų pradžiai liktų 1,5 mln. eurų. „Gruodį turėtų užbaigti pastato vėdinimo, elektros sistemų montavimą. Padarius baseino apdailos darbus, įrengus pirtis, laiptines, pakabinamas lubas, įstačius duris, bus komplekso statybos pabaigtuvės. Kompleksui įveiklinti reikės baldų, ir ypač svarbu – nuspręsti dėl komplekso valdymo“, – kalbėjo J. Vaickienė, pasvarsčiusi, kad pradžioje kompleksas galėtų veikti kaip Kretingos sporto mokyklos padalinys, turintis savo vadovą. „Taip laikytume ranką ant pulso, matytume, kaip kompleksas veikia, ar patys – Savivaldybė – jį gebame valdyti, ar valdymą verčiau patikėti koncesininkui“, – tarė ji. Komplekso vadovo, anot jos, reikia nedelsiant – jau Naujųjų pradžioje, kad šis galėtų dalyvauti kompleksą atiduodant eksploatuoti, aiškintis, kaip panašūs sporto ir sveikatingumo kompleksai veikia kitose šalies savivaldybėse, nustatomos jų paslaugų kainos, lengvatos.

Ateinančią savaitę Savivaldybės administracija kviečiasi rajono sporto klubų atstovus, kad išgirstų jųjų nuomonę, lūkesčius dėl Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso veiklos.

---

Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti detalusis žemės sklypo Savanorių gatvėje planas buvo parengtas 2007 metais, uždaroji akcinė bendrovė „Simper“ kompleksą suprojektavo 2015 metais. Komplekso statybos darbus už 6 mln. 261,75 tūkst. eurų laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „LitCon“ kertinį pamatų akmenį iškilmingai padėjo 2015-ųjų gruodį. Pagal su Savivaldybe pasirašytą rangos darbų sutartį „LitCon“ įsipareigojo kompleksą pastatyti per 6 metus. Sutartyje buvo numatyta galimybė statybos darbų terminą pratęsti 2 kartus po 12 mėnesių. 2016 m. kovą Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pateikė išvadą, kad vykdydama komplekso statybos darbų pirkimą Kretingos rajono savivaldybė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, sutartį su „LitCon“ pripažino neteisėta, nurodė ją nutraukti ir skelbti naują rangos darbų pirkimo konkursą. Savivaldybė nepakluso, VPT tarnyba kreipėsi į teismą. Klaipėdos apygardos teismas Savivaldybės sutartį su „LitCon“ buvo pripažinęs negaliojančia, tačiau tuomet Virginijaus Domarko vadovaujama Savivaldybės administracija Klaipėdos teismo nutartį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Sutartis su „LitCon“ liko galioti, tačiau bendrovė 2020 metų pabaigoje paliko nebaigtą statybą nepaaiškinusi, kodėl nevykdys sutartinių įsipareigojimų. Pagal sutartinę statybos kainą nepadarytų darbų buvo likę už 900 tūkst. eurų. Nutraukusi sutartį su bendrove „LitCon“ Savivaldybė buvo priversta skelbti naują įrangos darbų konkursą komplekso statybai užbaigti. Konkursą laimėjo bendrovė „HSC Baltic“, o komplekso statybos kaina nuo 6 mln. 261,75 tūkst. eurų šoktelėjo iki maždaug 8 mln. eurų. „HSC Baltic“ statybą užbaigti įsipareigojo 2023 m. pradžioje, tačiau darbų tempais Savivaldybės tarybos politikai, administracija lig šiol patenkinti nebuvo.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas