Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Iki didžiųjų metų švenčių likus kiek daugiau nei mėnesiui, laukimo nuotaikų įsupta visuomenė dažniau ieško pramogų, įvairių renginių, renkasi šį periodą pasitikti prasmingai. Siekdamos atliepti lankytojų kultūrinius poreikius, meno įstaigos gruodį siūlo gausesnį renginių asortimentą. Šiemet Klaipėdos koncertų salė (KKS) pristatys ne tik žymiausius pasaulio atlikėjus bei kolektyvus, bet ir partnerių iš sostinės – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) šokio spektaklį vaikams ir šeimai.

Paskutinį žiemos mėnesį KKS tradiciškai organizuoja šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“, kurio metu klausytojai gali švenčių laukimą praturtinti gerai žinomais ir laiko patikrintais klasikos kūriniais. Puoselėdamos meninę bendrystę KKS ir LNOBT dalijasi meniniais projektais, siekdamos jais džiuginti ir uostamiesčio, ir sostinės publiką.

KKS pavaduotoja kultūrinei veiklai Loreta Narvilaitė mano, kad partnerystės tarp kultūros įstaigų išplečia meno rinkos galimybes, tiek organizuojant bendrus renginius, tiek keičiantis meninėmis programomis. „Bendradarbiavimo dėka KKS repertuaras tampa ženkliai įvairesnis ir patrauklesnis skirtingus muzikos ir scenos meno žanrus mėgstančiai publikai. Per šešiolika abiejų įstaigų partnerystės metų LNOBT yra pristatęs keletą uostamiesčio publikos pripažinimą pelniusių meninių projektų. Vienas įsimintinesnių - praėjusią vasarą vykęs originalus keliaujančios operos pastatymas – Giovanni Pergolesi komiška opera ,,Tarnaitė ponia“, – apie LNOBT pristatytus projektus KKS pasakojo L. Narvilaitė.

Kultūrinė bendrystė tarp įstaigų yra vienas iš pagrindinių LNOBT dabartinės komandos strateginių prioritetų. „LNOBT bendradarbiauja ne tik su valstybinėmis, bet ir su nevalstybinėmis organizacijomis, įvairiomis pilietinėmis ir socialinėmis iniciatyvomis. Bendrystė ir bendradarbiavimas kuria pridėtinę vertę ir mažina konkurencingumą, kurio mūsų mažoje šalyje tikrai nereikia. Partnerystė su KKS skatina kūrybinių energijų apsijungimą, apsikeitimą idėjomis,“ – apie bendradarbiavimo naudą tarp kultūros įstaigų kalbėjo LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotoja, meninės veiklos departamento vadovė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė.

Gruodį KKS rengiamas festivalis „Salve Musica“ pristatys LNOBT koncertą spektaklį „Mergaitės Marijos istoriją“, sukurtą pagal E. T. A. Hoffmanno pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“. Pasak L. Narvilaitės, „Spragtukas“ yra kalėdinė pasaka, todėl gruodžio mėnesį jis yra bene labiausiai atliekamas kūrinys visame pasaulyje. Šią muziką ir istoriją geriausia pažinti kartu su visa šeima.

J. Skiotytė-Norvaišienė užsimena, kad koncerte-spektaklyje skambės daug atpažįstamos muzikos. Klausytojai susipažins su instrumentais žaisminga forma, o veiksme dalyvaus ir patys pučiamųjų instrumentų atlikėjai, kuriuos kartu su baleto artistais bus galima pamatyti iš labai arti.

LNOBT sukurtas koncertas-spektaklis vaikams ir šeimai „Mergaitės Marijos istorija“ bus rodomas festivalyje „Salve Musica“, gruodžio 7 d. 18.30 val. KKS.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas