Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prezidentūros eglei – ir kretingiškių sukurti žaislai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2022-11-22

Socialinės darbuotojos užimtumui Astos Naureckaitės išmonei paklūsta daugybė kalėdinių dekoracijų ir žaislų.

Šiųmetinėms Kalėdoms Lietuvos Respublikos Prezidentūroje bus kuriamas Lietuvos valstybės medis, papuoštas rankdarbiais, vaizduojančiais nedidelius 7–8 cm dydžio namukus. Namelius kūrė ir Kretingos dienos centro bei jo padalinio Salantuose darbuotojai ir juos lankantys neįgalieji.

Kurti rankdarbius ir jais papuošti Prezidentūros kieme esantį Kalėdų medį paragino LR Prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana, tęsdama ponios Almos Adamkienės gerokai anksčiau pradėtą tradiciją.

Šiemet pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė paragino įvairias šalies įstaigas kurti simbolinius namelius, o į šį kvietimą atsiliepė ir Kretingos dienos veiklos centro socialinė darbuotoja užimtumui Asta Naureckaitė ir jos padėjėja Jolanta Juciuvienė, taip pat Salantų padalinio darbuotojos, į kūrybinę veiklą įtraukusios ir neįgalius žmones.

A. Naureckaitė rodė iš anksto jiems atsiųstas schemas, kurių buvo privalu laikytis, išlaikant namelius proporcijas. „Tačiau mums buvo palikta pačioms fantazuoti, eksperimentuoti, dekoruojant namelius pačių sugalvotomis medžiagų spalvų dermėmis, aplikacijomis ir kitokiais dekoro elementais“, – kalbėjo ji.

Centro vadovės Birutės Viskontienės (dešinėje) iniciatyva, talkinant Jolantai Juciuvienei, daugybė neįgaliųjų sukurtų rankdarbių iškeliauja į platųjį pasaulį.

Taip iš centro į Prezidentūrą Vilniuje iškeliavo keliasdešimt sukurtų namelių kalėdinei eglei papuošti.

„Kodėl šiemet dominavo dekoracijos – nameliai? Manau, mintis buvo tokia: namai – tai ramybė, šiluma, saugi erdvė, kurioje galima pasislėpti nuo gyvenimo negandų, kasdienių vargų. O kadangi šiemet yra paskelbti Tolerancijos metai, manau, jog nameliai simbolizuoja siekį, kad pasaulis sutilptų po vienu stogu. Ir tai ypač aktualu dabar, vykstant karui Ukrainoje, kada daugelio Europos šalių gyventojai į savo namus priglaudžia nuo karo bėgančius Ukrainos žmones“, – kalbėjo į Prezidentūros akciją atsiliepusio Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė.

Kretingiškių ir salantiškių sukurti dekoratyviniai nameliai jau išgabenti į Prezidentūrą, o Dienos veiklos centro darbuotojos su neįgaliaisiais jau ruošiasi ir būsimoms tradicinėms Kalėdų mugėms Kretingos viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje ir Rotušės aikštėje. Jie kuria itin mielus kalėdinius žaislus, suvenyrus, dekoracijas – nykštukus, paukščiukus, zuikius, katinus, varlytes – Kalėdų eglei ar namams papuošti.

Šie, rankų šiluma sušildyti, namukai iš Dienos veiklos centro iškeliaus į Prezidentūrą.

Taip pat kasmet nemažai kalėdinių žaislų, suvenyrų Kretingos dienos veiklos centras išsiunčia į Vilniuje rengiamą Tarptautinės audito, mokesčių ir verslo konsultavimo bendrovės KPMG rengiamą labdaros mugę. „Bendrystė su šia įmone užsimezgė prieš dešimtmetį: tuomet užsienio įmonės talkindavo socialinėms mūsų šalies įstaigoms. Jos turėjo tokią tradiciją, pavadintą „Turėk kitokią dieną“, kuomet darbuotojai pilnu autobusu atvykdavo talkinti, atlikti gerą darbą – pas mus jie tvarkydavo aplinką, nudažė centro sodą juosiančią tvorą. Tačiau ilgainiui draugystė įgavo kitokį pobūdį: dabar bendrovė KPMG rengia kalėdinius aukcionus, kurių metu mūsų pagaminti rankdarbiai išparduodami, o mums atitenka pinigai. Už suaukotas lėšas galime nusipirkti neįgaliųjų užimtumui reikalingų priemonių ar panaudoti jas kitiems neįgaliųjų poreikiams“, – kalbėjo B. Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas