Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prasidėjo naujas paraiškų priėmimo etapas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-04-21

Kaip informavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarybos Kretingos rajono biuro ekonomikos konsultantė Edita Silkauskienė, prasidėjo paraiškų pagal Kaimo plėtros 2004-2006 metų plano priemonės surinkimo etapas. Kad būtų palengvintas paraiškų priėmimas, kiekvieną trečiadienį LŽŪKT Kretingos rajono biure paraiškas priiminėja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Klaipėdos skyriaus specialistai. Šia paslauga jau pasinaudojo per 20 rajono ūkininkų.

Paraiškas Kretingoje priimanti NMA vyr. specialistė ReginaGeštautienė (viduryje) sakė, kad Kretingos konsultavimo biuras paraiškas pildo tvarkingai ir be klaidų. Šalia - biuro konsultantė Edita Silkauskienė.

Priemonės “Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas” paraiškos bus priimamos iki šių metų birželio 2 d.; priemonės “Mažiau palankios ūkininkauti vietovės ir vietovės su aplinkosaugos apribojimais” – iki birželio 15 d.; priemonės “Agrarinė aplinkosauga” – taip pat iki birželio 15 d.; priemonės “Žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku” – iki gruodžio 22 d.; priemonės “Pusiau natūrinių restruktūrizuojamų ūkių rėmimas” – iki birželio 2 d.; priemonės “Standartų laikymasis” – iki gegužės 12 d.

Kaip sakė NMA Klaipėdos skyriaus vyriausioji specialistė Regina Geštautienė, reiktų suskubti tiems ūkininkams, kurie norėtų dalyvauti priemonėje “Standartų laikymasis”. Be to, šios priemonės paraiškų priėmimo etapas – vienas iš paskutiniųjų, ir manoma, kad šią priemonę ateityje turėtų pakeisti kitos. R.Geštautienė pastebėjo, kad mūsų rajone daugiausia ūkininkų dalyvauja priemonėje “Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas”. “Pasigendame ūkininkų, norinčių dalyvauti kitose – standartų, apželdinimo mišku, pusiau natūrinių ūkių rėmimo – priemonėse. Tai rodo, kad Kretingos rajone vyresnio amžiaus ūkininkai traukiasi iš žemės ūkio gamybos, o jauni žmonės ūkininkauti nenori”, - teigė NMA specialistė.

R.Geštautienė ir jos kolegos paraiškas priiminėja Kretingos, Šilutės, Kretingos rajonuose. Specialistė sakė, kad Kretingos konsultavimo biuro darbuotojos paraiškas pildo labai tvarkingai, nedaro esminių klaidų, o kilus neaiškumams, nuolat konsultuojasi su NMA specialistais.

Svarbūs pasikeitimai

Žemės ūkio ministerija skelbia, jog prasidėjus naujajam paraiškų priėmimo etapui, esama svarbių pasikeitimų.

Kaip paaiškino ekonomikos konsultantė E.Silkauskienė, anksčiau pateikę paraiškas pasitraukusieji iš žemės ūkio gamybos asmenys galės parduoti vienos pasiliktos karvės prieauglį.

Pasitraukęs iš žemės ūkio gamybos asmuo savo tvarte gali laikyti daugiau negu vieną karvę, tačiau privalo turėti raštišką susitarimą su svetimų karvių savininku. Pareiškėjas gali turėti tik vieną nuosavą karvę.

Perleisti kitam galima tik nuosavą, ne sutuoktinio, žemę. Būtina, kad iki paraiškos pateikimo 4 metus būtų deklaruoti pasėliai arba gyvuliai registruoti pareiškėjo vardu. Jei tai buvo daroma sutuoktinio vardu, būtina iki pateikiant paraišką sudaryti partnerystės sutartį.

“Labai noriu akcentuoti, kad pareiškėjai privalo atsinaujinti valdos duomenis. Tai galima padaryti savo gyvenamos vietovės seniūnijoje. Neatnaujinus valdos duomenų, administruojant paraišką ji bus atmesta”, - sakė E.Silkauskienė.

Esama dar vienos naujovės: paraiškos dokumentus pasirašo ir pareiškėjas, ir jo sutuoktinis. Jei perduodama ir žemė, dokumentus pasirašo ir jos perėmėjas.

Tapus paramos gavėjais, dvejus metus privaloma saugoti tokius pieno pardavimo dokumentus: 1) pieno supirkimo ir priskaitymo knygeles, jeigu pienas pristatomas į stacionarų supirkimo punktą, važtaraščius – jeigu pienas superkamas tiesiogiai iš gamintojo ūkio; PVM sąskaitas-faktūras ar sąskaitas faktūras; pieno ar pieno produktų pardavimą tiesiogiai vartoti pagrindžiančius dokumentus; 2) gamintojai, pardavę pieną tiesiogiai vartoti, saugo metų balansus:a) primelžto, suvartoto ūkyje (maistui ir/ar gyvuliams šerti), sunaikinto ūkyje, parduoto perdirbti, parduoto ar nemokamai atiduoto tiesiogiai vartoti žmonių maistui (pvz., turguose, kaimynams ir kt.) ir/ar gyvuliams šerti bei sunaudoto pieno produktų, skirtų parduoti ar nemokamai atiduoti, gamybai – pagal kiekį; b) pieno ar pieno produktų, parduotų prekybos įmonėms, viešojo maitinimo, vaikų švietimo, globos ir gydymo įstaigoms, kitiems ūkiams gyvuliams šerti – pagal kiekį, nurodant kiekvieno gavėjo pavardę/įmonės pavadinimą, adresą/buveinę ar pagrindžiama pardavimo dokumentais.

Perleidėjas, atsisakantis pieno kvotos ir perleidžiantis žemę, privalo pateikti tokius dokumentus: 1) pranešimą apie valdos įregistravimą ir identifikavimo kodo suteikimą; 2) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, kortelę); 3) santuokos liudijimą (arba ištuokos liudijimą); 4) sutuoktinio asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (arba sutuoktinio mirties liudijimą); 5) pažymą iš seniūnijos, patvirtinančią, kad paskutiniuosius 10 metų pareiškėjas užsiima žemės ūkio veikla; 6) pažymą iš “Sodros” apie gaunamas išmokas; 7) jei pareiškėjas pretenduoja gauti išlaikomo sutuoktinio priedą – pažymą sutuoktiniui iš “Sodros” apie socialinio draudimo laikotarpius; 8) banko sąskaitos numerį; 9) žemės nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus.

Perėmėjas turėtų pateikti tokius dokumentus: pranešimą apie valdos įregistravimą ir identifikavimo kodo suteikimą (jei turi įregistruotą valdą); asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, kortelę); dokumentą, patvirtinantį, kad perėmėjas turi žemės ūkio srities profesinį išsilavinimą; “Sodros” pažymą, kad neturi įsiskolinimo “Sodros” biudžetui; valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą apie atsiskaitymą su valstybės biudžetu.

Perleidėjas, atsisakantis pieno kvotos, turėtų pateikti tokius dokumentus: 1) pranešimą apie valdos įregistravimą ir identifikavimo kodo suteikimą; 2) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, kortelę); 3) santuokos liudijimą (arba ištuokos); 4) sutuoktinio asmens tapatybę pativirtinantį dokumentą (arba sutuoktinio mirties liudijimą); 5) pažymą iš seniūnijos, patvirtinančią, kad paskutiniuosius 10 metų pareiškėja užsiima žemės ūkio veikla; 6) pažymą iš “Sodros” apie gaunamas išmokas; 7) jei pareiškėjas pretenduoja gauti išlaikomo sutuoktinio priedą – pažymą sutuoktiniui iš “Sodros” apie socialinio draudimo laikotarpius; 8) banko sąskaitos numerį.

Ekonomikos konsultantė E.Silkauskienė ragintų ūkininkus pasinaudoti Kaimo plėtros priemonėmis jau dabar, nes ar bus paskelbtas antrasis paraiškų priėmimo etapas, - neaišku. “Viskas priklausys nuo pareiškėjų skaičiaus”, - teigė konsultantė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas