Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėtų taikyti užstatą užsiregistravusiems ir pas gydytoją neatėjusiems pacientams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prieskonių augintojai grįžta prie svajonės apie žirgus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2022-10-28
Laukžemėje pradėjęs nuo prieskonių auginimo verslo, Andrius Gedvilas ketina auginti ir žirgus.

Laukžemės kaimo Darbėnų seniūnijoje prieigose įsigiję žemės sklypą 44-erių palangiškis Andrius Gedvilas ir du jo broliai 40-metis Mindaugas ir 38-erių Vytautas prieš kelerius metus ėmėsi auginti prieskonines žoleles. Tačiau, nuo vaikystės jodinėję žirgais, Andrius ir Vytautas puoselėjo svajonę – veisti žirgus. Šią savaitę ji pradėjo pildytis – į jų ūkį iš Priekulės žirgyno buvo atgabentas pirmasis veislinis žirgas.

Garsios Babilono veislės palikuonis 4-metis žirgas, pagal dokumentus pavadintas Varduva, bus skirtas dalyvauti jojimo varžybose Andriaus dukterėčiai 10-metei Andrėjai, kuri savarankiškai jau pramokusi jodinėti.

Į iš anksto paruoštą aptvarą trenerio Lino Mickaus vedamą žirgą pakely nedraugiškai pasitiko du poniai 4-metis Bazilikas ir 7-metė Mėta, jį bandę apkandžioti ir apspardyti. „Reikės šiek tiek laiko, kol apsipras vieni su kitais. Šiaip mūsų poniai – gana ramūs, tik, pasitikdami nematytą kaimyną, matyt, sunerimo“, – kalbėjo brolių Gedvilų motina Pranutė Maksimovė.

„Tiedu poniai ligi šiol buvo džiaugsmas ir mūsų šeimos vaikams, ir mums patiems. Žirgas, arklys, ponis – giminingi gyvūnai, kokia galinga iš jų sklinda gerumo energija, gali atėjęs pabendrauti, žirgas, atrodo, supras tave ir nuramins, paguos, išklausys“, – kol vyrai pratino Varduvą prie naujos aplinkos, pasakojo Pranutė.

Kol dar nešalta, gyvūnai bus laikomi aptvaruose, jiems įrengta ir priebėga nuo lietaus ir vėjo, aptvarą juosia elektrinis piemuo, o žiemoti bus įrengtos arklidės.

Ūkio senbuviai – poniai Mėta ir Bazilikas, beje, pavadinti prieskonių vardais – įtariai susipažįsta su naujuoju įnamiu žirgu Varduva.

Sugrįžęs iš aptvaro, kur įkurdino naująjį globotinį, A. Gedvilas atviravo: „Kažkaip nekimba tas žirgo vardas Varduva, galvojame keisti, galbūt, bus Gracija – pažiūrėkite, kokio ji grakštumo, – džiūgavo verslininkas, patikinęs, kad išsipildė jo svajonė – turėti žirgą. Ateity tikisi juos veisti.

Jis pasakojo, kad ligi pradedant nuosavą prieskonių auginimo verslą, dirbęs žirgyne Danijoje, vėliau šiltnamiuose Norvegijoje, iš ten ir parsivežęs patirties. Nors iš pradžių galvoję pradėti būtent auginti žirgus sportui ir pramogoms, o taip pat – ir širdies džiaugsmui, tačiau nesiryžę, nes šis verslas labai brangus ir rizikingas.

„Šis žirgas ir bus startas į būsimą dar kitą šeimos verslą“, – sakė A. Gedvilas, pakvietęs apžiūrėti tai, kuo užsiima šiandieną: galingame – 800 kv. m – dydžio šiltnamyje ištisus metus žaliuoja prieskoniniai augalai – bazilikai, mėtos, melisos, petražolės, čiobreliai. Šie išsyk sėjami į atskirus vazonus, užauga per 5 savaites. Tokiems užtenka įprastos 22 laipsnių temperatūros, bet, jeigu nori greitesnio derliaus, temperatūrą padidina iki 27 laipsnių. Dabar šiltnamį apšildo dieną naktį kūrendami iš nuosavos greta įrengtos katilinės, kur galingą kuro katilą užpildo didžiuliais rąstų gabalais.

Sėkmingai įsivažiavus prieskoninių žolelių verslui, ateities planų pašnekovas neslėpė: jų šeima ketinanti statyti dar ir antrą šiltnamį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas