Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Specialistai aptarė deklaravimo problemas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-04-21

Vakar seniūnijose dirbantys žemės ūkio specialistai, susirinkę rajono Žemės ūkio skyriuje, aptarė problemas, su kuriomis susiduria deklaruodami pasėlius.

Sukūrus naują informacinę sistemą ir aprūpinus nauja kompiuterine įranga, šiemet deklaravimo duomenis į elektronines laikmenas suvedinėja apmokyti specialistai seniūnijose. Tai leidžia žymiai palengvinti ir paspartinti paraiškų teikimo ir pasėlių deklaravimo procesą bei sumažinti paraiškose pasitaikančių klaidų skaičių. Žemdirbiai pateikia tik žemėlapius ir kitus paraiškai užpildyti reikalingus duomenis (pasėlių pavadinimus, laukų plotus).

Specialistai pažymėjo, kad žmonės, deklaruojantys pasėlius, turi pateikti šiuos dokumentus: asmens pasą arba tapatybės kortelę, banko sąskaitos numerį, jeigu dokumentus pildys ir pasirašys kitas asmuo, jis turi turėti įgaliojimą. Taip pat reikia pateikti praėjusių metų pasėlių deklaraciją, jeigu pasėliai buvo deklaruoti, įbraižytus žemėlapius su visais deklaruojamais laukais (žemėlapiai yra seniūnijų žemėtvarkos skyriuose), turėti Žemės ūkio ir kaimo verslo informacijos centro valdos identifikavimo kodą. Deklaruojantys pasėlius asmenys turi žinoti, kad reikia pasidaryti žemėlapių kopijas, kurias jie patys ir saugotų. Tokių kopijų prisireikia, kai, pavyzdžiui, yra keičiami deklaracijos duomenys.

Seniūnijoms paskirstyti žemėlapiai su blokų numeriais ir jų plotais. Šiemet žemėlapiai yra iš esmės patikslinti pagal pernai ir užpernai žemdirbių nurodytus pasikeitimus. Tačiau mūsų rajone žemėlapių dar trūksta. Kaip sakė rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, žemėlapiai vis dar siunčiami.

Šiemet kai kuriuose laukuose žuvo dalis žiemkenčių. Šį faktą fiksuoja ne kokios nors komisijos, o pats ūkininkas. Žiemkenčių iššalimas turi būti užfiksuotas buhalterinėje apskaitoje ir deklaracijoje. Šiuo atveju kaip tik ir praverčia žemėlapių kopijos, kuriose pažymimi žuvusių pasėlių plotai. Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė ir skyriaus specialistas Antanas Būta pažymėjo, kad būtina atkreipti dėmesį į šio fakto fiksavimą. Nors kol kas niekas nekalba apie paramą nukentėjusiems dėl žuvusių žiemkenčių, bet jeigu tokia parama būtų teikiama, tai pirmiausiai būtų tikrinama, ar šis faktas yra užfiksuotas dek deklaracijoje.

Žemė būtinai privalo būti pažymėta riboženkliais. Jeigu jų nėra, taikomos ilgalaikės, t.y. trejų metų sankcijos.

Paraiškų pildyti ir pasirašinėti dokumentų už pareiškėją kiti asmenys negali. Tokia teisė suteikta tik tuomet, kai tas asmuo turi įgaliojimą. Specialistai aiškinasi, kaip deklaruoti pasėlius, jeigu ūkininkas mirė. Tai turėtų paaiškinti nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojai. Nacionalinės mokėjimo agentūros centrinėje būstinėje veikia informacinis padalinys, kuris paraiškų priėmimo metu teikia informaciją seniūnijų darbuotojams, padeda jiems kilus klausimams, susijusiems su informacinės sistemos naudojimu, administravimo taisyklėmis ar procedūromis.

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas, prasidėjęs balandžio 10 d., tęsis iki birželio 15 d. Pavėluotai pateikiamos paraiškos bus priimamos iki 2006 m. liepos 10 d. Tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma bus mažinama vienu procentu. Išskyrus asmenis, kurie turės pateisinamą priežastį.

Esant neaiškumams dėl pasėlių deklaravimo, dokumentų pateikimo, galima informacijos teirautis seniūnijose dirbančių žemės ūkio specialistų arba skambinti į rajono Žemės ūkio skyrių specialistei Ingridai Augutienei telefonu 52312.

Iki gegužės 5 d. rajono Žemės ūkio skyriuje dar priimamos paraiškos dėl valstybės paramos už melioracijos įrenginių remontą. Žemės savininkas moka tik 15 proc. lėšų, likusią dalį dengia valstybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas