Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Daugėja kandidatų į merus

  • Naujienos
  • 2022-09-30

Naujos kadencijos merų ir savivaldybių tarybų rinkimai Lietuvoje vyks po kiek daugiau kaip penkių mėnesių – kitų metų kovo 5-ąją. Kandidatus į Kretingos rajono savivaldybės merus iškėlė Lietuvos socialdemokratų partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijų skyriai: socialdemokratai – Egidijų Viskontą, konservatoriai-krikščionys demokratai – Dangirą Samalių.

Abu kandidatai yra aktyvūs dabartinės kadencijos rajono politiniai veikėjai. E. Viskontas nuo 2021-ųjų pradžios vadovavo Kretingos rajono savivaldybės administracijai, tačiau šių metų rugsėjo 16 d. iš šių pareigų buvo atleistas kaip praradęs Savivaldybės tarybos narių daugumos pasitikėjimą. Dar vienos naujos daugumos šioje kadencijoje, nes E. Viskontą administracijai vadovauti paskyrusi dauguma subyrėjo. E. Viskontas buvo vienintelis, siekęs tapti Kretingos socialdemokratų kandidatu į rajono merus, kiek anksčiau į šį svarbiausią valdžios rajone postą kandidatuoti atsisakė Violeta Turauskaitė, dirbanti direktoriaus pavaduotoja, ir laikinai partijos skyriaus pirmininko pareigas ėjęs Steponas Baltuonis.

Konservatoriai-krikščionys demokratai kandidatą į merus rinko iš keleto bendrapartiečių, įvyko keli rinkimų turai. Galutinį sprendimą priėmė visuotinis skyriaus narių susirinkimas: Dangiras Samalius nugalėjo Dovydą Bajorą 1 balso persvara. Už D. Bajorą balsavo 26 skyriaus nariai, D. Samalių – 27. Skyriaus balsavimo rezultatus patvirtinti turės skyriaus ir partijos tarybos.

Pirmieji kandidatą į merus Arūną Merkelį rajone buvo iškėlę naujos politinės partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kretingos skyriaus nariai. „Nusprendžiau – atsisakau kandidatuoti į Kretingos rajono savivaldybės merus“, – šią savaitę „Pajūrio naujienoms“ patvirtino Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kretingos skyriaus pirmininkas A. Merkelis. Daug neatviravęs apie tokį posūkį, A. Merkelis sakė supratęs, kad visuomenei, valstybei naudingas būsiąs dirbdamas savo įprastą darbą, užsiimdamas įprasta veikla.

Į Klaipėdos miesto savivaldybės merus kandidatuoja VšĮ Kretingos ligoninė vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas, jį kandidatu į uostamiesčio merus iškėlė Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyrius. „Reikia svajoti, turėti siekį tiek profesinėje, tiek politinėje veikloje. O rinkimai – ne vien pergalės, tai – ir susitikimai su žmonėmis“, – „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo R. Sakalauskas, buvęs ilgametis Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas