Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pirmosiomis mokslo metų dienomis prie pėsčiųjų perėjų budėję savanoriai

Pirmąją mokslo metų savaitę Kretingos mieste prie perėjų, sankryžų budėjo ir tvarka rūpinosi gausus būrys savanorių: 20 senjorų, du policijos rėmėjai ir vienas Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoris.

Kalba telefonu, nenulipa nuo dviračio

Prasidedant mokslo metams pareigūnai nuolat skiria ypatingą dėmesį į mokyklas sugrįžtančių mokinių saugumui užtikrinti. Į pagalbą jiems Kretingoje atėjo būrys senjorų, kurie neatlygintinai, kiekvieną darbo dienos rytą, budėdavo prie perėjų, esančių netoli ugdymo įstaigų, patiems mažiausiems padėdavo saugiai pereiti gatvę, drausmino ir saugaus eismo taisykles priminė tiems, kurie į mokyklas važiuoja dviračiais ar paspirtukais.

Anot Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gitanos Macienės, prevencinės priemonės tikslas buvo saugaus eismo užtikrinimas prie pėsčiųjų perėjų. „Pasitaiko keletas eismo dalyvių pažeidimų: dviratininkai nedėvi šalmų pagal Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus, ne visada nulipa nuo dviračio eidami per pėsčiųjų perėją“, – vardino ji.

Jai paantrino ir prie Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ perėjos budėjusi asociacijos Kretingos trečiojo amžiaus universiteto valdybos pirmininkė Angelina Paulauskienė: „Pėstieji vis dar linkę kalbėtis mobiliaisiais telefonais eidami per perėję, nenulipa nuo dviračio, kuomet kerta gatvę. Vairuotojų pažeidimų nepastebėjome: nebuvo tokių, kad nesustotų praleisti pėsčiųjų.“

Prasižengę eismo dalyviai nebuvo baudžiami administracine tvarka – jie tik buvo perspėti žodžiu.

Džiaugėsi drausmingumu

A. Paulauskienė pasidžiaugė pagerėjusia situacija: „Visi vaikai ir jų tėvai drausmingi, mandagūs. Vienas kitas tik kirsdavo kelią ne per perėją – tuomet tekdavo įspėti.“

Savanorė pasvarstė, kad pėstieji ir vairuotojai drausmingi buvo ir dėl didelio srauto, ir dėl budėjusių savanorių: „Įtakos galėjome turėti ir mes. Vis dėlto pamatę mus su skiriamosiomis liemenėmis tiek pėstieji, tiek vairuotojai nepažeidinėjo KET.“

Rugsėjo 9 dieną Kretingoje buvo surengta padėkos popietė, per kurią policijos pareigūnai padėkojo senjorams, savanoriškai padėjusiems užtikrinti saugų eismą prie ugdymo įstaigų.

Savanoriams policijos pagalbininkams įteiktos Kretingos rajono policijos komisariato viršininko padėkos. Jiems padėkojo ir Klaipėdos apskrities VPK kapelionas Antanas Budreckas, kuris akcentavo, kad savanoriškai padėti ir rūpintis silpnesniais už save turėtų būti pati gražiausia kiekvieno žmogaus misija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas