Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Planuojami statybos darbai, asfaltuojamos gatvės, sėkmingi ar nesėkmingi viešųjų pirkimų konkursai – tokia rajono seniūnijų kasdienybė, kurią šiemet sujaukė laukimas, kaip, brangstat energetikai, reikės verstis toliau.

Galėtų išjungti fontaną

Apie būsimas griežtesnes energetikos taupymo sąlygas užsiminė Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė. Iki rajono Savivaldybės Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto posėdžio rajono vadovai seniūnus įpareigojo pagalvoti, kaip ruošiasi taupyti resursus, ir siūlyti.

„Ką aš galiu pasakyti? Džiaugiuosi, kad miesto apšvietimas atnaujintas 50 procentų, ir elektros išeikvojam gerokai mažiau negu, kai degdavo senosios lempos. Taupant galėtume apšviesti kas antrą stulpą – tai geriau negu likti prietemoje. Vanduo mums yra ir bus reikalingas miesto gėlynams laistyti, čiaupų kapinėse irgi negalim užsukti – gyventojai plastikiniuose buteliuose jo juk nesivežios. Ką galim padaryti – išjungti fontaną Pastaunyko parko tvenkinyje“, – patikino G. Liobikienė. Jos žodžiais, už fontano eksploatavimą kas mėnesį seniūnijai išrašomos 7 tūkst. eurų sąskaitos.

Kitoms biudžetinėms arba privačioms įmonėms galbūt verta įsiklausyti į galimas Vyriausybės rekomendacijas dvi dienas per savaitę – penktadieniais ir pirmadieniais – dirbti iš namų, tačiau G. Liobikienė abejojo, ar nustatyti tokią tvarką Kretingos miesto seniūnijoje būtų naudinga.

„Mes esam įkurdinti tame pačiame pastate, kur yra ir Civilinės metrikacijos skyrius. Kadangi santuokos registruojamos ir penktadieniais, ir šeštadieniais, tai nei elektros, nei šildymo vis tiek neužsuks“, – įsitikinusi miesto seniūnė.

Dvi dienas – per nuotolį, po 24 valandos – gūdi tamsa?

Pasak Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto narės Jolitos Vaickienės, šildymo neužsuksi ir mokyklose bei darželiuose, vaikai juk nešals. Tačiau reikia pasiruošti elektrą taupyti visur, kur ir kaip tik įmanoma. Rajono biudžetas – ne guminis, o sąskaitos jau ateina milžiniškos. Pašnekovės žodžiais, pavyzdžiui, Vokietijoje nuo nustatytos valandos uždrausta apšviesti reklamas, didžiuosius pastatus, gatvėse išsukta kas antra ar trečia lempa. Ne kitaip turės būti ir Lietuvoje.

„Gyventojai galbūt nerimauja, kad taps nesaugu. Bet su visuomene teks kalbėtis, diskutuoti, ji turi žinoti, kad nuo kokios 24 valandos apšvietimo lempos bus paliktos degti nebent centrinėse gyvenviečių aikštėse, prie perėjų“, – sakė J. Vaickienė. Ji abejojo, ar grįžti prie nuotolinio darbo – pats geriausias sprendimas.

„Turim karčią patirtį, kaip buvo per koronaviruso pandemiją, kai pusės paslaugų žmonės negavo“, – kalbėjo ji.

Tačiau komiteto nario Vytauto Ročio nuomone, dėl nuotolinio darbo svarbiausia yra informuoti.

„Informaciją gyventojai turi matyti visur: prie įsitaigų durų, ant langų, interneto svetainėse, spaudoje. Turi būti nurodyti valdininkų telefonai, kad pasiskambinus ir susitarus dėl gyvo apsilankymo būtų aišku, kelintą valandą, kokius dokumentus atsivežti atvykstant antradienį, trečiadienį arba ketvirtadienį“, – sakė V. Ročys.

Sutvarkė senkapį, asfaltuos gatvę

Kasmet nuo rugsėjo 15-osios Vydmantų gyvenvietė vakarais jau šviesdavo. Tačiau dabar, anot seniūno Rimvydo Šakinio, dėl elektros kainų šuolio, laukiama, kokį nurodymą duos rajono Savivaldybė.

„Šiaip gyvename panirę į kasdienius rūpesčius: ruošiamės asfaltuoti Birutės gatvę – savaitės pradžioje padėti pagrindai, papilta skalda. Savo jėgomis iškuopėme, žolę ir krūmus nupjovėme Liepų gatvės gale Kiauleikiuose esančiame dviejų hektarų ploto senkapyje, Saulės tako gatvėje pagal galimybes sutvarkėme pėsčiųjų takelį“, – išvardino R. Šakinis.

Birutės gatvės asfaltavimo darbus atlieka valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“, pinigai, preliminariai apie 30 tūkst. eurų, bus atseikėti iš lėšų, kuriuos rajono Savivaldybė skyrė kelių priežiūrai: ženklinimui, greideriavimui, duobių lyginimui, žvyravimui, asfaltavimui. Iš viso Vydmantų seniūnija keliams prižiūrėti šiemet gavo apie 50 tūkst. eurų.

Prie žvyrduobės plušės statybininkai

Nedideliame plote prie 5,5 ha užimančios Nasrėnų žvyrduobės sutvarkyta pakrantė, įrengtas paplūdimys su patogiu priėjimu prie tvenkinio, pastatytas suoliukas, šiukšlinė, o sezono metu ir persirengimo kabina – tai vizija, kurią už 10 tūkst. eurų, rajono Savivaldybės skirtų kaimo infrastruktūrai gerinti, įgyvendina Kūlupėnų seniūnija.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė seniūnė Rita Lubienė, šis objektas finansuoti parinktas atsižvelgus į seniūnaičių siūlymą. Viešojo pirkimo konkursą laimėjęs rangovas Skuodo „Kuršava“ darbus pradės kitą savaitę.

Nori apšviesti gatvę – neranda rangovo

Gali atrodyti paradoksas, bet, kai visi mąsto mažinti šviesas, kaip apšviesti Rūdaičių Ežero gatvę, galvosūkį sprendžia Kretingos seniūnija. Sunkmetis visą gyvenimą netruks, o senosios lempos, pakeistos LED, ateityje leis sutaupyti.

Seniūnės Sigitos Riepšaitės teigimu, 30 tūkst. eurų tam skirta, bet kol kas nepavyksta nupirkti rangos darbų.

„Kiek skambinau įmonėms, – tai elektrikai užimti, tai darbų terminas per trumpas, tai pinigų suma, kurią mokėtume, – per maža, be to, įsitikinę, kad, kol atkeliautų užsakytos statybinės medžiagos, kokias mes esame numatę, praeitų trys ar keturi mėnesiai“, – sakė ji.

Stulpus perkelti arčiau gatvės, modernizuoti apšvietimą – būtina, nes 7 seniūnijos jėgomis pakeisti senieji stulpai nusidėvėjo, sutrūkinėjo, kai kuriose vietose elektra visai nebešviečia.

„Ką daryti? Spręsim. Gali būti, kad teks koreguoti konkurso sąlygas“, – svarstė S. Riepšaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas