Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar priešlaikiniai Seimo rinkimai padėtų „apsivalyti“ šalies politinei sistemai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Metų jaunimo enciklopedijos“ nominaciją Kretingos rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė įteikė 6 šimtukus egzaminuose gavusiam ir medicinos studijas pasirinkusiam Edgarui Zaborui.

Nuaidėjus renginiui „Jaunimo apdovanojimai 2022“, paaiškėjo, kad Kretingoje yra daug aktyvaus jaunimo. Šiais metais iš viso buvo įsteigtos 9 nominacijos, į kurias pretendavo po kelis nominantus. „Turime aktyvaus jaunimo, bet norėtųsi, kad jo būtų dar daugiau“, – situaciją apibendrino Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Prisidėjo organizuojant

Organizuojant renginį „Jaunimo apdovanojimai 2022“ kiekvienais metais galima pastebėti vis naujų aktyvių jaunuolių. Šiais metais jų ypač daug. „Jaunimas aktyviai dalyvauja įvairiuose mokymuose, renginiuose, padeda juos organizuoti, teikia iniciatyvas. Pavyzdžiui, Jaunimo dienai jie pasiūlė veiklų, patys vedė diskusiją su valdžios atstovais, kitaip prisidėjo prie šio renginio. Jaunimas pasiūlė koreguoti nominacijas – iš senųjų liko tik organizacijos, lyderio, savanorio nominacijos“, – tikino I. Biliūnaitė-Rušinskė.

„Metų jaunimo lyderis“ Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokas Mykolas Daračius

Kad jaunimas aktyviai dalyvauja veiklose, parodė ir „Metų jaunimo lyderio“ nominacija. Jai buvo teikti trys kandidatai: Tomas Valiūnas, U. Endružytė ir Mykolas Daračius.

Laimėjimą pelnęs Mykolas džiaugėsi šiuo pasiekimu: „Kai laukiau, kada bus paskelbtas laimėtojas, sėdėjau susikibęs rankomis su draugėmis ir visi laikėme kumščius. Kai pagaliau išgirdome mano vardą, pašokome ir šaukėme iš džiaugsmo. Tai buvo nuostabiausias jausmas pasaulyje, tuo momentu jaučiau lyg būčiau gavęs viską, ko tik norėjau. Bet tuo pačiu viskas atrodė neįtikėtina, ant scenos užlipus vis dar drebėjo rankos ir nesuvokiau, kas įvyko, kol negrįžau namo. Iki pat dabar grįžęs namo ir pamatęs lyderio statulėlę ant lentynos negaliu patikėti, kad ją laimėjau.“

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokas aktyviai prisideda prie renginių, veiklų organizavimo ir jų gerinimo originaliomis idėjomis. Mykolas taip pat padeda bendraamžiams, kad jų problemos būtų išgirstos ir įgyvendintos. „Manau, kad buvau įvertintas už pagalbą įvairiuose renginiuose, parodytas iniciatyvas. Taip pat už savo pozityvumą, pasiekimus mokykloje, mokyklos parlamento veiklą“, – sakė Mykolas.

Metų jaunimo sportininke tapo karatė varžybų čempionė Živilė Bružaitė.

Galimybė būti pastebėtiems

Jaunimo apdovanojimuose pastebimi jaunuoliai, kurie vienaip ar kitaip prisideda garsindami mūsų rajoną. „Tai tokia gera galimybė jauniems žmonėms būti pastebėtiems ir įvertintiems už savo pasiekimus ar darbus Kretingai, taip pat – didelė paskata kažką pradėti keisti, daryti“, – atkreipė dėmesį kretingiškė U. Endružytė.

Jau antrus metus iš eilės už savo veiklumą „Metų jaunimo organizacijos“ titulą pelnė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos parlamentas (KJPUG).

KJPUG mokinių parlamentas inicijavo ir dalyvavo rajoniniuose, respublikiniuose projektuose, tokiuose, kaip „Mokykla – Europos parlamento ambasadorė“, „Etwining“, „Aktyvus jaunimas – Kretingai“. Organizavo akcijas Ukrainai paremti. Mokinių parlamentas yra „Eurodesk“ narys, gimnazijoje organizavo įvairius renginius, į kuriuos pakvietė ir kitų Kretingos mokyklų atstovus ir pan.

„Turime stiprias mokyklų savivaldas, tik reikia atnaujinti Lietuvos moksleivių sąjungos veiklą, kad ji vienytų visas mokyklas – gal tada būtų didesnė informacijos sklaida, turėtume daugiau lyderių“, – tvirtino I. Biliūnaitė-Rušinskė, pridūrusi, kad lyderiai užauga, tad jų visada trūksta.

Į „Metų jaunimo organizacijos“ apdovanojimą taip pat pretendavo Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ ir VšĮ „Ceklio kuršiai“.

„Metų jaunimo spalva“ nominaciją pelnė 27-erių tapytoja architektė Augustė Santockytė.

Neužmiršo menų

„Jaunimo apdovanojimuose 2022“ buvo pasveikinti ir meniškos sielos jaunuoliai. Vienas apdovanojimų – „Metų jaunimo aktorius“. Į šią nominaciją pretendavo teatro „Atžalynas“ aktoriai: Gabrielė Zaleckytė, Dominyka Gudauskaitė, Tadas Ramanauskas, Neringa Kvajauskaitė ir Marija Bruzdeilynaitė.

Laimėtoją paskelbė Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierė renginių vedėja Kristina Liauciutė-Dimienė. Jai atiteko garbė pasveikinti Gabrielę, kuri 7 metus aktyviai dalyvauja „Atžalyno“ veikloje. Ji gerai improvizuoja, išradingai kuria  jautrius vaidmenis, padeda organizuoti ir vesti renginius. Ji yra vaidinusi mergaitę spektaklyje „Nenoriu būti princese“, sukūrusi vaidmenų šešėlių spektaklyje „Kretingos istorija vaikų pasakose“, vaidino Modę spektaklyje „Haroldas ir Modė“.

Metų jaunimo savanore tapo šešiolikmetė Sandra Vaičiūtė.

Kita nominacija – „Metų jaunimo spalva“. Laimėtoja tapo daug parodų visoje Lietuvoje surengusi, ne vieną konkursą laimėjusi tapytoja architektė 27-erių Augustė Santockytė. Piešimas, tapyba, meniniai, kūrybiniai užsiėmimai Augustę lydi nuo mažens. Kretingiškė yra jauniausia Lietuvos dailininkų sąjungos narė, jos darbus jau yra įsigiję ir Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų kolekcionieriai.

Mergina sakė nesitikėjusi gauti šios nominacijos. „Kai jaunimo koordinatorė parašė, kad esu nominuota „Metų jaunimo spalva“ labai apsidžiaugiau. Pagalvojau, kad nueisiu į renginį, gera muzika dar bus. Bet kai išgirdau kviečiant atsiimti apdovanojimo, akimirką sustingau ir pagalvojau „Ar taip išgirdau?!“ Kojos pačios mane nunešė ant scenos, nes mintys dar nesuprato, kas čia vyksta. Tikrai jaučiuosi laiminga“, – patirtomis emocijomis dalijosi Augustė, pridūrusi, kad jai šis apdovanojamas svarbus tuo, jog yra pastebėta būtent gimtajame mieste.

„Nepaisant to, kad mano kūryba, tapyba keliauja visur, visuomet būsiu kretingiškė. Ir savų žmonių palaikymas, įvertinimas bene svarbiausias. O būti įvertinta „Metų jaunimo spalva“ mane skatina dar labiau kurti, tapyti ir nesustoti. Būti „spalva“ labai pozityvus įvertinimas, spalvotas įvertinimas skatina nuspalvinti ne tik savo, bet ir kitų dieną“, – tęsė tapytoja.

Augustė savo kūryboje kaip atspirties tašką naudoja asmenines patirtis, egzistencinius klausimus, išgyvenimus, pamąstymus, jausmus, netektis, nematerialaus prado gyvenimą materialiame pasaulyje.

Jos manymu, jaunimo apdovanojimai – nuostabus renginys: „Juose buvo visko – ir šokio, ir geros muzikos, ir pamačiau daug naujų gabių, talentingų žmonių.“

„Metų jaunimo natos“ apdovanojimą Gabrieliui Žiubriui įteikė Kretingos kamerinio choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Dar viena nominacija – „Metų jaunimo nata“. Ją laimėjo Gabrielius Žiubrys, kuris muzikuoti pradėjo nuo 4 metų, groja fortepijonu. Gabrielius buvo kviečiamas groti ir tarptautiniuose festivaliuose. Jam apdovanojimą įteikė Kretingos kamerinio choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Svarbu – savanorystė

Per apdovanojimus taip pat buvo išrinktas ir „Metų jaunimo savanoris“. Šiai nominacijai buvo pristatyti: Ema Jazbutytė, Sandra Vaičiūtė, Gita Vaikėnaitė, Emilis Jakumas ir Nedas Stropus.

Nominaciją laimėjusi Pranciškonų gimnazijos dešimtokė Sandra džiaugėsi įvertinimu: „Aš padedu žmonėms, o jie mane įvertina. Labai smagu, nes kartais atrodo, kad niekas tavo pastangų nė nepastebi. Žinau, kad šis apdovanojimas nėra vien mano – kad jį pasiekčiau, man padėjo daug žmonių, kai ir pačiai buvo sunkių gyvenimų akimirkų. Todėl atsidėkodama tiems žmonėms padedu kitiems.“

Šešiolikmetė savanoriauja Kretingos Viešpaties Apreiškimo šv. M. Marijai parapijoje, ten liudija priimantiems Sutvirtinimo sakramentą. „Savanoriauju meilės savaitgaliuose, o laisvu laiku padedu žmonėms atrasti gyvenimo tikslą, išlipti iš sunkių gyvenimo akimirkų ar traumų. Žinoma, padedu savo draugams mokytis, nes manau, kad Dievo gautomis dovanomis reikia dalintis“, – atviravo S. Vaičiūtė.

Per apdovanojimus buvo išrinkta ir labiausiai jaunimui patinkanti vieta. Pateiktos buvo trys vietos: „Centro pica ir kebabai“, kavinė blyninė „Crepes Cafe“, Kretingos Motiejaus Valančiaus svetainė-kavinė, nominaciją pelnė blyninė.

Šiais metais taip pat buvo išrinktas „Metų jaunimo sportininkas“, kuriuo tapo Živilė Bružaitė – karatė varžybų čempionė ir prizininkė, šiuo sportu užsiimanti nuo 6 metų. 2022 m. Živilė Lietuvos čempionate kata rungtyje užėmė I vietą, Baltijos taurės varžybose – I vietą, tarptautiniame kiokušin karatė turnyre „Ippon cup“ – III vietą.

Živilė yra Lietuvos jaunučių kata vicečempionė, todėl tapo Lietuvos rinktinės nare ir gynė Lietuvos garbę Europos čempionate Rumunijoje.

„Metų jaunimo sportininko“ nominacijoje dar varžėsi boksininkė Gabrielė Stonkutė ir krepšininkas Tadas Budrys.

Šiais metais buvo įsteigta ir „Metų jaunimo enciklopedijos“ nominacija, kurią pelnė Pranciškonų gimnaziją baigęs ir medicinos studijas pasirinkęs Edgaras Zaboras. Jaunuolis 6 egzaminus išlaikė maksimaliais įvertinimais, taip pat yra iškovojęs aukso medalį Pasaulinėje geografijos olimpiadoje.

Jaunuolius pasveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas vicemeras Dangiras Samalius. Renginį suorganizavo Savivaldybės Jaunimo reikalų taryba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas