Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui ypatingą dėmesį skirs policijos pareigūnai.

Pirmosiomis rugsėjo dienomis bus budima prie pavojingiausių, netoli švietimo įstaigų esančiose sankryžose, bus tikrinama, ar jaunieji vairuotojai turi teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę, ar segi saugos diržus, dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku neveža keleivio ir kt. Bus vykdoma ir sustiprinta vairuotojų blaivumo kontrolė.

Vaikai automobiliuose turi būti vežami specialiose kėdutėse, už šio Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimo pažeidimą gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.

Tėvai raginami vaikams priminti, kaip saugiai elgtis kelyje – gatvę kirsti tik per pėsčiųjų perėjas arba sankryžose, kur į abi puses gerai matosi transporto eismas. Per gatvę eiti lėtai, atidžiai stebint, kas vyksta aplink, taip pat prieš įžengiant į pėsčiųjų perėją būtina sustoti, pasižiūrėti į kairę, dešinę ir vėl į kairę. Dienoms trumpėjant, pats laikas pasirūpinti, kad į pamokas keliaujantys mažieji turėtų ir teisingai segėtų atšvaitus – jie kabinami dešinėje pusėje, geriausia, kad švytuotų ties pėsčiojo keliais. Atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais ir ant blauzdų. Atšvaito nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30–50 m atstumu, o jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Todėl, einant neapšviestu keliu, rizika pakliūti į eismo įvykį žmogui be atšvaito padidėja aštuonis kartus.

Policijos pareigūnai visą rugsėjo mėnesį rengs įvairias prevencines priemones, per kurias primins saugaus eismo taisykles ir dalins atšvaitus.

Paruošta pagal Klaipėdos apskrities VPK informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas