Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paminėjo Tarptautinę jaunimo dieną

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2022-08-26

Šiais metais iniciatyvus Kretingos jaunimas kartu su Kretingos rajono jaunimo reikalų taryba rugpjūčio viduryje nutarė paminėti Tarptautinę jaunimo dieną ir mūsų mieste. Tądien vyko įvairios veiklos, koncertavo grupė „303 kabinetas“, „Stand up“ pasirodymas su Vita Žiba ir Deividu Vizgirda.

Tarptautinės jaunimo dienos minėjimo mūsų mieste organizatoriai, dalyviai ir svečiai

Dalyvavo ekskursijoje, gamino muilą

Šiuo metu Kretingoje yra susibūrusi grupelė jaunuolių, kurie ir inicijavo Tarptautinės jaunimo dienos minėjimą. „Prieš pradėdami organizuoti šventę, galvojome, kas būtų įdomu mums patiems, ką norėtumėm nuveikti“, – kalbėjo viena organizatorių keturiolikmetė Urtė Endružytė.

Jaunimo dienos minėjimas prasidėjo ekskursija „Dingusi Kretinga“, kurioje buvo pasakojama apie Kretingoje stovėjusią rotušę ir joje vykdytas bausmes, apie pamaldas cerkvėje ir sinagogoje, mieste gamintus lūpdažius ir pirmąją „Shell“ degalinę. Ekskursiją vedė jaunimo darbuotojas Antanas Jonaitis.

Kiek vėliau jaunimas persikėlė į edukaciją „Muilo gamyba iš augalinių riebalų“ – muilo gamybos paslapčių jaunuolius mokė amatininkė Rasa Balsevičienė. Anot Urtės, ši edukacija sulaukė didelio susidomėjimo: „Jaunimui labai aktualu tvarus gyvenimas, todėl lengvai surinkome visą grupę. Dalyviams buvo labai įdomu.“

Jaunimą vienijo smagios veiklos.

Diskutavo su valdžia

Po ekskursijos ir edukacijos jaunimas pakvietė valdžios atstovus susirinkti prie bendro stalo ir aptarti kylančias problemas, išsakyti savo mintis. „Jaunimas pats išreiškė norą susitikti su valdžios atstovais, tai buvo jų mintis“, – tikino Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Diskusijoje dalyvavo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir rajono Savivaldybės tarybos nariai: Vaida Jakumienė, Vaidas Kuprelis ir Vilius Adomaitis.

Pokalbį moderavo U. Endružytė su Mykolu Daračiumi. „Pirmą kartą vedžiau diskusiją, tai buvo įdomi patirtis. Iš pradžių jaudinausi, tačiau pamačiusi, kad valdžios atstovai nusiteikę diskutuoti, jaučiausi gerai“, – apie savo patirtį kalbėjo Urtė.

Šioje diskusijoje jaunimas valdžios atstovams uždavė įvairiausių klausimų. Jaunimas klausė, kas įvyks greičiau – bus užbaigtas Kretingos baseinas ar nutiestas dviračių takas į Palangą, kėlė klausimą dėl BMX dviračių rampos. Jaunimas išsakė ir savo idėjas dėl išmanaus stendo miesto centre, kuriame galėtų būti dalinamasi jaunimui aktualia informacija ir ne tik.

Daug dėmesio jaunuoliai skyrė ir tvaraus gyvenimo idėjai: klausė, kaip Kretinga prisideda prie tvaresnės aplinkos kūrimo. O diskusiją užbaigė jau pakankamai įsisenėjęs Jaunimo centro klausimas. Kadangi žadama atnaujinti Lietuvos moksleivių sąjungos veiklą Kretingoje, jos nariams reikalinga vieta susirinkti. Valdžios atstovai patikino, kad šis klausimas po truputėlį judą į priekį ir gal jau sausio mėnesį jaunimas turės patalpas, į kurias galės susirinkti.

„Tokiomis diskusijomis siekiame atkurti jaunimo ryšį su valdžia, nes bendrauti per tarpininkus yra sudėtinga, dažnai būname neišgirsti. Tiesiogiai bendraudami galime pasiekti daug geresnių rezultatų. Tikimės, kad valdžia taip pat norės tęsti tokį bendravimą su mumis“, – tikino Urtė.

Turėjo iššūkių

Po diskusijos jaunimas kartu su valdžios atstovais Dvaro parke sodino Stelmužės ąžuolą. 2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Siekiant atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir problemas, Nacionalinė jaunimo reikalų koordinatorių asociacija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija visos Lietuvos jaunimą pakvietė pasodinti „Jaunimo parką“, todėl Tarptautinę jaunimo dieną Kretingoje ir buvo sodinamas Stelmužės ąžuolas.

Po sodinimo jaunuoliai smagiai leido laiką darydamiesi momentinių nuotraukų fotosesiją, tačiau tuo Jaunimo diena neužsibaigė.

Viena pagrindinių šventės dalių: „Stand up“ pasirodymas. „Čia turėjome šiokį tokį iššūkį. Vakarą prieš renginį mums pranešė, kad negalės atvykti prieš tai pakviestas atlikėjas. Tada visa komanda ėmėme intensyviai ieškoti, kas galėtų pasirodyti ir labai džiaugiamės, kad tai sutiko padaryti Vita Žiba ir Deividas Vizgirda. Buvo tikrai įdomu jų klausytis“, – apie linksmą vakarą pasakojo viena organizatorių.

Jaunimo dieną vainikavo grupės iš Palangos „303 kabinetas” pasirodymas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas