Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Artėjantis ruduo ir vėl atneš naujų iššūkių, o ypač – moksleiviams ir studentams, kurių laukia nauji mokslo metai. Rubrikoje „Literatūros garsai“ šį mėnesį publikuojamos dvi knygų apžvalgos, kuriose vaizduojami žmonių gyvenimo išbandymai – tai amerikiečių rašytojos Colleen Hoover romanas „Mes dedame tašką“ ir tos pačios tautybės rašytojo Charles Martin romanas „Kalnas tarp mūsų“.

Pasiklydimas santykiuose

„Mes dedame tašką“ – kūrinys, kuris platformoje „Goodreads“ 2016 metais pripažintas geriausiu meilės romanu, o socialiniame tinkle „TikTok“ sulaukė didžiulio dėmesio, tad tapo vienu žinomiausių autorės romanų. Dėl gerų atsiliepimų internete ir aš nusprendžiau prisijungti prie šį romaną skaičiusių žmonių grupės. 

Lilės vaikystė nebuvo lengva dėl smurtaujančio tėvo, kuris dažniausiai keldavo ranką prieš merginos moterį. Tėvui mirus, Lilė atidaro gėlių parduotuvę ir taip išpildo savo svajonę. Vis dėlto į Lilės gyvenimą įsiveržia meilė – neurochirurgas Railis, kuris kartu ir arogantiškas, ir nuoširdus vaikinas. Netikėtomis aplinkybėmis merginos gyvenime ir vėl pasirodo jos pirmoji meilė – Etlasas. Lilė jau kelerius metus apie jį nieko negirdėjo. Tai buvo žmogus, kuris padėjo merginai išgyventi sudėtingas akimirkas šeimoje, o dabar tapo tuo, kuris sujaukia Liles mintis ir jos santykius su Railiu. Lilė vėl priversta apmąstyti ir priimti įvairius sprendimus asmeniniame gyvenime.

Perskaičius knygą tuo pačiu metu ir gera, ir lyg skauda dėl visko, kas klostėsi. Lilės santykiai su Etlasu ir Railiu buvo sudėtingi ir kartu mieli, ne tokie banalūs, kokie būna kai kuriuose romanuose. Įdomu tai, kad rašytoja pateikia dalykus gyvenimiškai, įžvelgdama visuomenėje vyraujančias problemas, pavyzdžiui, smurto prieš antrąją pusę problemą, apie kurią moterys neretai nutyli. Sužavėjo ir kūrinyje žaviai įvykstančios žmonių pažintys. Nuo pat knygos pradžios jaučiau, kad turėtų būti įdomu, tad džiaugiuosi, jog autorė nenuvylė, o kaip tik privertė spėlioti tolimesnius įvykius. 

Tarp gyvenimo ir mirties

Romane „Kalnas tarp mūsų“ pasakojama apie tai, kaip žiemos naktį du nepažįstamieji laukia skrydžio oro uoste. Rašytoja Ešlė skuba į vestuves, o gydytojas Benas – į suplanuotas operacijas. Dėl nepalankių oro sąlygų atšaukiamas paskutinis skrydis.

Benas suranda privatų lėktuvą ir Ešlei pasiūlo vykti kartu. Deja, viskas įvyksta ne pagal planą ir lėktuvo piloto sveikata sušlubuoja. Lemtingą akimirką spėjama nutupdyti lėktuvą taip leidžiant išgyventi Benui ir Ešlei, nors abu lieka sužeisti. Čia ir prasideda tikroji išgyvenimo istorija. Sužeisti veikėjai nusileidžia nepalankioje, atšiaurioje vietoje, kur nėra kitų žmonių. Veikėjai turi rūpintis vienas kitu ir stengtis ištrūkti iš pavojingos situacijos.

Asmeniškai man tai buvo viena įdomesnių perskaitytų knygų. Skaitydama ją svarsčiau apie autoriaus gebėjimą pavaizduoti žmonių bandymo išsigelbėti atšiaurioje vietoje situaciją. Atrodytų, kad panašių siužetų jau yra buvę, tačiau čia kildavo naujų klausimų, pasvarstymų, kas galėtų atsitikti toliau. Neslėpsiu, kad tikėjausi panašios kūrinio pabaigos, tačiau vis tiek likau sužavėta, ir romanas buvo šaunus.

Vita MICKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas