Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybėje veikia Jaunimo užimtumo ir integracijos į darbo rinką vasarą programa, skatinanti jaunimo užimtumą vasarą ir pagalbą jaunimui įgyjant praktinių įgūdžių. Šia galimybe nusprendė pasinaudoti ir kretingiškė Emilija Gotautaitė.

„Iš pradžių buvo sunku, bet pagelbstint kolektyvui labai greitai viską išmokau. Netrukus viskas ėjo kaip per sviestą“, – tikino Emilija Gotautaitė.

E. Gotautaitė kartu su seseria išgirdusios informaciją apie programą nusprendė pasinaudoti šia galimybe. Kadangi Emilijos sesuo praėjusią vasarą dirbo „Dvaro saldaininėje“, Emilija pas ją dažnai apsilankydavo – jai ši vieta patiko, mergina norėjo išmokti ruošti kavą, tad pabandė įsidarbinti.

„Dirbdama išmokau ruošti kavą. Sutikau daug įvairių žmonių, pamačiau, kaip gaminami saldainiai. Įgijau kruopštumo, darbštumo, susiradau draugų. Iš pradžių buvo sunku, bet pagelbstint kolektyvui labai greitai viską išmokau. Netrukus viskas ėjo kaip per sviestą“, – atviravo mergina, akcentuodama, kad neretai iškildavo sunkumų, kai saldaininėje apsilankydavo daugiau klientų – tuomet būdavo sunku visus greit aptarnauti. „Kartais jausdavau, kad neturiu kompetencijos atsakyti klientams į kai kuriuos klausimus, bet laikui bėgant nebesutrikdavau“, – tikino pašnekovė.

Pasak jos, tokios programos išties skatina jaunuolius vasarą padirbėti. „Mes įgyjame daug patirties, todėl ateityje lengviau susirasti darbą. Be to, labiau supranti pinigų vertę“, – teigė E. Gotautaitė.

E. Gotautaitę įdarbinusi „Dvaro saldaininės“ direktorė Justė Jasinskienė teigė, kad programa labai naudinga ir įmonėms, ir jaunimui. „Dalyvavimas visiškai pasiteisino, vasarą turėjome puikią darbuotoją – ji užsidegusi dirbti, motyvuota, energinga, žaisminga. Norisi tikėti, kad dauguma jaunimo tokie“, – teigė Justė Jasinskienė, tikindama, kad, jei programa bus tęsiama, joje dalyvaus ir kitais metais.

Programoje dalyvauti gali rajono moksleiviai nuo 14 iki 18 metų, taip pat rajone veikiančios įmonės. Jaunimas, susitaręs su darbdaviu, turi suderinti dalyvavimą programoje ir registruotis pas Kretingos rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorę Ingą Biliūnaitę-Rušinskę. Vienam darbdaviui kompensuojamas jaunuoliams mokamas atlyginimas ne daugiau kaip už 3 įdarbintus jaunus žmones.

Linas DAUGĖLA


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas