Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiais metais moksleivių iniciatyva jaunimo apdovanojimai įvyks paskutinėmis vasaros dienomis – rugpjūčio 30 dieną. „Dar vasario mėnesį įvykusioje diskusijoje jaunimas išsakė savo norą, kad apdovanojimai vyktų ne rudenį. Jiems norėjosi daugiau veiklų šiltuoju metų laiku, taip pat per mokslo metus daugiau dėmesio nori skirti kitoms, jiems patinkančioms veikloms, užsiėmimams“, – pasikeitimų priežastį įvardijo Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Laikas – ne vienintelis pokytis šių metų apdovanojimuose, kuriuos organizuoja Savivaldybės Jaunimo reikalų taryba. Pasikeitė ir pačios nominacijos. Šiemet iš viso jų – 9. „Liko 3 tos pačios. Tai – metų jaunimo organizacija, savanoris ir lyderis. Kitas likusias pasiūlė jaunuoliai“, – vardino I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Viena naujų nominacijų – jaunimo kampelis. „Bus renkama vieta, kurioje jaunimas daugiausiai praleidžia laiko ir kurioje smagiausia“, – paaiškino Inga.

Jaunimas taip pat išsakė norą rinkti metų sportininką. „Nors rajone yra atskiri sportininkų apdovanojimai, tačiau, jaunimo nuomone, norisi išrinkti žmogų, kuris garsina Kretingą ir galbūt nėra tiek matomas mūsų rajone“, – jaunuolių išsakytą nuomonę apibendrino jaunimo reikalų koordinatorė.

Dar viena naujiena – metų jaunimo spalva. Šioje kategorijoje bus apdovanoti kūrybingi žmonės. Anot I. Biliūnaitės-Rušinskės, jaunimas savo aplinkoje pastebi daug meniškų, kuriančių žmonių, todėl išreiškė norą juos pastebėti.

Taip pat įsteigta metų jaunimo enciklopedijos nominacija, kuri bus suteikiama aukštus pasiekimus demonstruojantiems jaunuoliams. „Paskatinau rajono ugdymo įstaigas siūlyti savo mokinius, kurie pasiekia aukštų rezultatų. Dažnai būna, kad apie jaunų žmonių mokslinius pasiekimus ne visada sužinome“, – kalbėjo Inga.

Šiais metais išskirtos ir dar dvi nominacijos – metų jaunimo nata ir aktorius.

„Kretingoje šiemet atsirado daug aktyvaus mokyklinio amžiaus jaunimo, todėl šie apdovanojimai, jų manymu, yra reikalingi. Šio iniciatyvaus jaunimo dėka jau įvyko Jaunimo diena Kretingoje, taip pat jie padeda organizuoti ir apdovanojimus, planuojame atnaujinti ir Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingoje veiklą, ieškome būdų, kaip tai padaryti“, – apdovanojimų svarbą apibendrino I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Jaunimo apdovanojimai įvyks rugpjūčio 30 d. prie Vaidilos skulptūros, šalia Kretingos rajono kultūros centro. Kandidatus buvo galima siūlyti iki rugpjūčio 25 d., šiuo metu jau galima balsuoti už pretendentus į nominaciją. Balsavimo anketą galite rasti socialinio tinklo „Facebook“ Kretingos rajono savivaldybės puslapyje.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas