Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Griežti smuiku Leonardą Vaišį (dešinėje) išmokė Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus meno vadovas Alvydas Vozgirdas.

Nemokantis groti iš natų, nebaigęs jokios muzikos mokyklos, penkiolikmetis Leonardas Vaišys griežia smuiku įvairiose šventėse, pasirodymuose, konkursuose, o prie viso to – dar tampa ir diplomantu.

Jo mokytojas Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus meno vadovas Alvydas Vozgirdas, kuris ir išmokė berniuką groti smuiku, sakė, kad tokių atvejų labai mažai, o Leonardas – tikrai vienas iš nedaugelio, kuris, kaip savamokslis smuikininkas, sugeba puikiai muzikuoti. Sėkmė jį lydėjo ir Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“ – vaikinas tapo jo diplomantu. „Tai – labai aukštas įvertinimas“, – mokinio laimėjimą prisiminė mokytojas.

Leonardas – gero mokinio pavyzdys

Leonardo mokytojas negailėjo gerų žodžių apie savo mokinį, pasakojo, kad tai toks mokinys, kurio turėtų pavydėti kiekvienas pedagogas: pats nori ir yra užsidegęs išmokti kažką naujo, pasiekti daugiau, užsispyręs ir siekia tikslo, o tai, kad neturi jokio muzikinio išsilavinimo ar vis dar negali groti kūrinių iš natų, jam visiškai netrukdo. „Alvydas parodydavo, kaip groti, patardavo. Jeigu dabar kas nors lieptų sugroti „re“ natą, sugročiau, bet popieriuje nemokėčiau jos atpažinti“, – trumpai, kaip jam sekasi, kalbėjo L. Vaišys.

Kadangi, sparčiai plintant koronavirusui, visi užsiėmimai buvo perkelti į nuotolį, mokytojui A. Vozgirdui, būdavo labai patogu, kad Leonardas mokytis groti galėdavo prisijungti, kada tik turėjo laiko, o jis jo turėjo tikrai sočiai. Leonardo mokytojas pasakojo, kad ir pats nėra smuikininkas, tad ir jam tai būdavo savotiškas mokymasis. Pati pradžia buvo įdomi: nors užsiėmimai vykdavo per nuotolį, reikėdavo ir smuiką susiderinti, ir nutrūkusią stygą susitvarkyti. Todėl būdavo ir komiškų, ir juokingų atsitikimų. „Sakydavau Leonardui: jei ne „korona“, tikrai nebūtume tiek daug pasiekę“, – juokavo A. Vozgirdas.

Jis tęsė mintį: „Mūsų ir mokymasis buvo labai įvairus: ir pamėgdžiojimas, ir grojimas, ir kitų atlikėjų paklausyti siųsdavau. Visos pastangos davė labai gerą rezultatą.“

Tradicinėje Šukės kaimo vasaros šventėje jaunąjį muzikantą pagerbė ir Seimo narys Antanas Vinkus.

Norą griežti smuiku palaikė tėvai

Leonardo norą muzikuoti labai palaikė ir jo tėvai: patikėję, kad sūnus nori ir gali groti, nupirko smuiką. Nors pats A. Vozgirdas dar nebuvo visiškai įsitikinęs, ar tikrai reikia skubėti pirkti instrumentą: vaikai nori viską išbandyti, bet nesistengia tobulėti vienoje srityje.

„Smuiką būtume radę ir Kultūros centre, tačiau džiugu, kad tėvai pastebėjo vaiko talentą ir tuo nesuabejoję nupirko smuiką. Dažniausiai būna atvirkščiai – instrumentas tampa vadovo problema“, – Leonardo tėvų sprendimu pasidžiaugė A. Vozgirdas.

Groti smuiku – ne vienintelis talentas

Pats Leonardas pasakojo, kad su muzika jį sieja ryšys nuo pat mažų dienų, jam visada patiko turėti kažką bendro su muzika, bet tik pradėjęs groti smuiku, ėmė labiau į ją gilintis, labiau puoselėti liaudies kultūros vertybes ir jas vertinti. Groti smuiku – mėgstamiausias ir pagrindinis jo užsiėmimas, tačiau Leonardas dar ir šoka su vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Kuršiukai“, dainuoja. Nors, pasak A. Vozgirdo, Leonardui neteko atsiskleisti kaip solistui, bet tikėtina, kad ir tai įvyks.

Ieva URNIKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas