Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Mokykla rengiasi įkurti meno centrą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-08-12
Simono Daukanto progimnazijos direktorės pavaduotoja Živilė Sabaliauskaitė, viena menų centro sumanytojų, teigė, kad menas bus pasitelktas kaip įrankis mokytis įvairių disciplinų.

Kretingos Simono Daukanto progimnazija – viena rajono mokyklų, kuri dalyvaus šalies „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje. Gavus finansavimą, progimnazijoje bus įkurtas Tarpdisciplininio meno centras, kuriuos galės naudotis ne tik šios, bet ir kitų ugdymo įstaigų mokiniai, į Simono Daukanto progimnaziją atvyksiantys pagal interaktyvų tvarkaraštį.

„Toks meno centras bus vienintelis rajone, galbūt – ir visoje Lietuvoje, kadangi kol kas nėra patirties, kaip tokie centrai kuriami, nuo ko reikėtų pradėti“, – kalbėjo Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė, kuri pripažino, kad įkurti Tarpdisciplininio meno centrą jos vadovaujami mokyklai yra nemenkas, tačiau įdomus iššūkis, kuriam rengiamasi jau dabar.

Direktorės pavaduotoja Živilė Sabaliauskaitė paaiškino, kad šiuo projektu Simono Daukanto progimnazija tarsi įdarbina STEAM santraukos A raidę, tai yra visa, kas ugdant mokinius susiję su menais, o pati tokio centro idėja atėjusi iš kelerių pastarųjų metų patirties, kai mokykloje, pasitelkiant menus, buvo integruojamos skirtingos disciplinos.

„Menus ketiname pasitelkti kaip šiuolaikinį mokymo įrankį ir į meną pažvelgti platesniu aspektu – ne į kaip izoliuotą sritį, o labiau kaip į galimybę, padedančią mokytis ir gilintis į kitus dalykus“, – kaip bus „įdarbinta“ A raidė, sakė Ž. Sabaliauskaitė.

Numatyta, kad Tarpdisciplininio meno centrą galės lankyti visi neformaliojo ugdymo užsiėmimus pasirinkę vaikai, tarpdisciplininis mokymas bus taikomas V–VIII klasių mokiniams. Pradinė vizija vystosi mokyklos aktų salėje – tai ir bus pagrindinė erdvė, sukviečiantivisus į kino, įrašų studiją, kuri galės transformuotis į vaizdo studiją ir panašiai. Mokiniai dirbs su garso įrašų technika, fotokambaryje išbandys įvairiapusę fotografijos techniką, o kur dar – šokio erdvė, eksperimentinis orkestras, kuriame nereikės 10 metų groti vieną ir tą patį repertuarą – tai bus procesas, kviečiantis pažinti muziką, pasitelkus netradicinius instrumentus.

„Mokiniai gamtos, matematikos ir kitų mokslų mokysis alternatyviai: per eksperimentines, vaizdo, fotografijos, garso, vizualines, tradicinio meno patirtis. Bus įkurtas sensorinis kambarys, gerinantis mokinių emocinę savijautą. Veiks eksperimentinės muzikos ir pojūčių lavinimo erdvė, mokyklos radijas, bus rengiami kino festivaliai, plenerai ir dar daug kitų veiklų, apibūdinančių inovatyvią ir savitą ateities mokyklą“, – būsimą pažangą įvardino Ž. Sabaliauskaitė.

Beje, kaip pasitelkti kino meną mokymo procese, Simono Daukanto progimnazija tam tikros patirties jau turi, nes dalyvavo projekte „Nepatogus kinas“ – erdvė mokiniams per dokumentiką susipažinti su svarbiais žmogaus teisių aspektais įkurta mokyklos bibliotekoje.

Progimnazijos direktorės S. Jonaitienės teigimu, investiciniai projektai turi būti parengti iki spalio mėnesio, po to, pasirašius sutartis, bus vykdomi realūs darbai. „Tačiau į „Tūkstantmečio mokyklų“ programą nežiūrime vien kaip į priemonę, sustiprinančią mokyklos materialinę bazę. Svarbu ir žmogiškieji ištekliai, kuriuos papildysime būtent dalyvaudami šioje programoje“, – teigė ji.

Būsimo Tarpdisciplininio menų centro Simono Daukanto progimnazijoje vizualizacija

---

Kas tai yra STEAM

STEAM yra iš anglų kalbos kilęs akronimas, reiškiantis penkias disciplinas: Science – gamtos mokslai, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba, Math – Matematika. Tai integruotas ugdymo modelis, kai vienu metu sujungiamos visos penkios disciplinos, didžiausias dėmesys yra skiriamas praktinėms ir patyriminėms užduotims, per kurias mokiniai iškart gali pritaikyti teorines žinias ir būtent per praktiką geriau suprasti ir įsisavinti teoriją.

STEAM ugdymas pradėjo rastis kaip atsvara XX a. smarkiai šoktelėjusiam ir iki šiol augti nenustojančiam vartojimui ir dėl to atsirandančioms klimato kaitos problemoms. Pats STEAM ugdymo modelis intensyviai vystytis pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, siekiant ugdyti ne vartotojus, bet kūrėjus, gebančius pritaikyti skirtingų sričių žinias. Pirmiausia dėmesys buvo telkiamas į tiksliųjų ir gamtos mokslų sritis, jų kuriamus sprendimus ir STEM sąvoką, tačiau ilgainiui vis dažniau pradėta klabėti apie viską apjungiantį A (Arts) kūrybos modelį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas