Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Man patinka šnekėti su žmonėmis, išgirsti jų istorijas. Daugelis klientų tampa draugais“, – apie savo veiklą kalbėjo Šiaurės Airijoje kirpyklą atidaręs kretingiškis Giedrius Kantaras.

Kretingiškis Giedrius Kantaras, kadaise planavęs studijuoti biologiją, išvyko pakeliauti, kol galiausiai apsistojo Šiaurės Airijoje, kuri tapo jo namais. Dabar 26-erių Giedrius įkūrė verslą – atidarė kirpyklą ir tapo savo srities profesionalu.

Baigęs mokyklą Giedrius planavo studijuoti biologiją užsienyje, bet paskutiniais metais mokykloje nebuvo užtikrintas savo sprendimu, nes jį domino ir daug kitų sričių, nesusijusių su biologija. „Spaudimas baigti mokslus aukštais balais, pasirinkti universitetą, studijas ir daug kitų asmeninių dalykų mane privertė sustoti ir padaryti pertrauką“, – teigė jaunuolis.

Baigęs mokyklą keliavo

Giedriaus geriausias draugas išvyko į Šiaurės Airiją, vis paklausdavo, gal ir jis nori atvažiuoti. „Ilgai negalvojęs, susipakavau lagaminą ir išvažiavau. Buvau sustojęs Italijoje, prie Gardos ežero. Ten nuostabus maistas, viskas autentiška ir šviežia. Šalis nuostabi, žmonės labai atsipalaidavę. Vis dėlto man per karšta, labiau mėgstu šaltį ir sniegą“, – tikino Giedrius. Taip pat jaunuolis pabuvojo Anglijoje, Airijoje, Ispanijoje. Norėtų aplankyti daug kitų šalių, ketina vykti į Kanadą, Japoniją ir Islandiją.

Šiuo metu G. Kantaras gyvena Šiaurės Airijoje, Jungtinės Karalystės provincijoje. „Prieš 7 metus ketinau studijuoti biologiją Škotijos universitete, tad Šiaurės Airija turėjo būti tik stotelė vasarai praleisti. Bet mane sužavėjo žmonių draugiškumas ir nuoširdumas. Žmonės labai paprasti, kartais atrodo, kad visa šalis lyg viena didelė šeima“, – atviravo Giedrius, teigdamas, kad čia gyvena ir jo geriausias draugas, tad tai paskatino ir Giedrių likti bei įsikurti Šiaurės Airijoje.

Giedrius Kantaras dirbatis kirpykloje

Pasak G. Kantaro, Šiaurės Airija ir Lietuva kultūriškai yra gana panašios. „Lietuvoje žmonės labiau užsidarę, įstrigę į rėmus. Čia žmonės labiau priima permainas. Jie atviresni naujoms idėjoms ir nebijo išklausyti kitų nuomonės. Vis dėlto labai pasiilgstu lietuviškų cepelinų ir šaltibarščių! Maistas čia visai kitoks, ir buvo gan sunku priprasti. Laikui bėgant įkūriau verslą, statau namą ir turiu 8 šunis, manau, čia liksiu dar kuriam laikui“, – dalijosi Giedrius.

Įkūrė kirpyklą

G. Kantaras turi savo kirpyklą, tad, pasak jo, yra „pats sau bosas“. Su kolega jis dirba dviese, tad liūdna ar nuobodu niekada nebūna. „Šią profesiją pasirinkau atsitiktinai. Nenorėjau švaistyti laiko, kai nusprendžiau nestudijuoti biologijos. Vyrų kirpimas ir mada vis augo, tad pasirinkau šią profesiją pačiu laiku“, – teigė jaunuolis.

Jis studijavo kirpėjų kursą Londone, kur įgijo labai gerus pagrindus. „Kerpant, kaip ir daugelyje kitų sričių, svarbiausia praktika. Kirpdamas turi surasti savo stilių. Nėra jokių paslapčių, tik svarbu nesustoti mokytis ir tobulėti. Daug žmonių, daug šukuosenų, visada galima sukurti kažką naujo“, – pasakojo Giedrius.

Anot jo, kirpėjas – labai sena profesija. Per pastaruosius 5 metus pagarba kirpėjams vis auga. Ypač per karantiną žmonės suprato, kokia svarbi ši profesija. Pasak Giedriaus, ir Anglijoje, ir Lietuvoje požiūris į šią profesiją labai panašus. Mados ir šukuosenos – taip pat. Jos greitai plinta socialiniuose tinkluose.

„Man patinka šnekėti su žmonėmis, išgirsti jų istorijas. Vyrai atveria širdis, išsipasakoja savo problemas. Smagu, kai žmonės pasijaučia geriau ne tik dėl geros šukuosenos, bet ir pasidalinę savo rūpesčiais. Daugelis klientų tampa draugais“, – teigė G. Kantaras.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas