Pagaliau – pirmoji „Minijos“ pergalė

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2022-06-21

Džiugi žinia futbolo aistruoliams – Lietuvos futbolo federacijos I lygoje žaidžianti Kretingos „Minija“ pagaliau pasiekė pergalę: Kretingos miesto stadione, stebint 100 futbolo sirgalių, Dariaus Žindulio treniruojami minijiečiai 1:0 nugalėjo Vilniaus „Riterių B“ komandą.

Šį sezoną tai pirmoji „Minijos“ pergalė, kurią minijiečiai pasiekė likus keliems susitikimams iki I rato pabaigos. Didžiąją I lygos pertrauką „Minija“ ketina stiprinti komandą – surasti jai atakuojančių žaidėjų, kurių ypač pasigedo vyriausiasis minijiečių treneris D. Žindulis, ne kartą įvardinęs šią komandos problemą.

Rungtynės namų aikštėje savaitgalį vyko per lietų, šlapioje aikštėje ir, futbolo trenerio Martyno Vilucko pastebėjimu, kokybiško žaidimo nepademonstravo nė viena komanda, žaidimas labiau koncentravosi aikštės viduryje. „Pirmas kėlinys tęsėsi be pavojingų momentų, antrą kėlinį varžovai labiau kontroliavo kamuolį, turėjo ir gerą progą įvarčiui, tačiau stiprų smūgį iš baudos aikštelės, fantastiškai gerai sužaidęs, atrėmė mūsų vartininkas Amiras“, – situaciją komentavo M. Viluckas.

O kai po perdavimo iš aikštės gilumos prieš varžovų vartininką iššoko ir kaire koja įvartį į „Riterių B“ vartus 84-ą minutę pasiuntė Valdas Jašmontas, minijiečiai suprato, kad įvyko tai, ko jie laukė labai labai ilgai.

„Varžovai per likusį laiką dar bandė šturmuoti mūsų vartus, bet atsilaikėme, – M. Viluckas teigė, kad komandos atsidavimas, gebėjimas nenusiminti nė sunkiausiais momentais davė rezultatą. – Turime pirmąją pergalę, tuo labai džiaugiamės. Vis dėlto komandos kovingumas, jos šimtaprocentinis atsidavimas kaskart per kiekvienas rungtynes davė savo rezultatą – komanda patikėjo savimi.“

Kretingos „Minija“: vartininkas Amir’as Ahalarov’as, Henri’s Gouhan, Jurij’us Dimitrijev’as (90 min. Mantas Keblys), Harold’as Meyenga, Rokas Rusys (46 min. Valdas Jašmontas), Ernestas Mockus, Lukas Gujis, Mantas Gedutis, Vilius Kazlauskas, Germanas Vaniuchinas, Deividas Šiuša (56 min. Deividas Pipiras).

Po šio susitikimo ir 11-os turų Kretingos „Minija“ su 1 pergale, 4 lygiosiomis, 6 pralaimėjimais, įmušusi 3 įvarčius ir 11 praleidusi į savuosius vartus vienu punktu pagerino savo poziciją – tarp 16-os komandų turnyrinėje lentelėje užima XIV vietą. Birželio 24 dieną 17 val. Kretingos „Minija“ išvykoje, Plungėje, dirbtinės dangos aikštėje, susitiks su vietos „Babrungu“, kuris po 12-os turų užima VIII turnyrinės lentelės poziciją.