Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Skaitymo skatinimo užsiėmimas Marijono Daujoto progimnazijos bibliotekoje

Kas gali būti smagiau negu leisti burbulus mokyklos kieme!

Marijono Daujoto progimnazijoje buvo surengta edukacinė „Atradimų mugė“, skirta praktiniam patyriminiam mokymui apibendrinti. Progimnazijos direktorės Raimundos Viskontienės teigimu, visus šiuos mokslo metus praktinis patyriminis mokymasis buvo vienas prioritetų, o suorganizuoti visą mokyklos bendruomenę vienijantį renginį pavyko iš „Kokybės krepšelio“ lėšų. „Turėjome galimybę įsigyti visas šiam edukaciniam renginiui reikiamas priemones. Tai leido pasireikšti mokytojų ir mokinių kūrybiškumui, kuris iš tiesų nustebino“, – teigė Marijono Daujoto progimnazijos direktorė.

Visai bendruomenei – nuo pirmokų iki aštuntokų – skirta edukacinė „Atradimų mugė“ ne tik sutelkė mokytojus ir vaikus: visą pamokoms skirtą laiką mokykloje vyravo draugiška, smagi nuotaika, vaikai neslėpė emocijų, žaisdami mokytojų, o mažesnieji – ir vyresnių mokinių paruoštus žaidimus, atlikdami kūrybines užduotis. Iš viso buvo surengta 13-a užsiėmimų, kuriuos vedė 20 mokytojų, pasistengę, kad integruotos dailės, muzikos, šokio, gamtos mokslų užduotys būtų įdomios, patrauklios ir ilgam įsimintų, mokinius motyvavo tai, kad buvo parinkti metodai, leidžiantys vaikams tiesiogiai prisiliesti prie eksperimentų, dalyvauti juose, įsitraukti į mokymosi procesą ir galų gale – patiems surasti atsakymus į juos dominančius klausimus. Užduotims atlikti mokiniai naudojo 3D vaizdą, antrines žaliavas, dailės priemones, šokėjai visus norinčius mokė šokio judesių, o gamtamoksliniai tyrimai ne tik pagilino turimas, bet ir suteikė naujų žinių.

Dailę pamėgusių mokinių darbai po edukacinės „Atradimų mugės“ papuošė ir progimnazijos prieigas.

Piešti ant pieno, pasirodo, įmanomas dalykas.

Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotojos Aurelija Jedenkienė, Loreta Alonderienė, Jūratė Račinskienė, apibendrindamos edukacinės „Atradimų mugės“ veiklas, pastebėjo, kad renginio sėkmę nulėmė tai, jog mokiniai galėjo rinktis, ką jie nori tądien veikti: pūsti burbulus, leisti lėktuvėlius, piešti, dainuoti, šokti ar žaisti žaidimus. „Pasirinkimo laisvė ir motyvuoja vaikus, ir atliepia jų vidinius poreikius“, – teigė direktorės pavaduotojos.

Iš „Kokybės krepšelio“ lėšų Marijono Daujoto progimnazija, baigiantis mokslo metams, įsirengė ir kalbų laboratoriją, kurioje 16-a darbo vietų naudojasi anglų kalbos besimokantys mokiniai: pamokų tvarkaraštis sudarytas taip, kad kalbų laboratorijoje kartą per savaitę pabuvotų V–VIII kl. mokiniai. Taigi kalbų laboratorija bus išnaudota maksimaliai.

Naujuosius mokslo metus Marijono Daujoto progimnazijos bendruomenė taip pat pasitiks džiugiomis naujienomis: mokykloje iš „Kokybės krepšelio“ projekto lėšų bus galutinai įrengtas gamtos mokslų kabinetas, kuriame bus galima atlikti pačius įvairiausius eksperimentus, laboratorinius darbus.

„Iki šiol mokykla neturėjo nei kalbų laboratorijos, nei šiuolaikiško gamtos mokslų kabineto. Projekto „Kokybės krepšelis“ lėšos leidžia mums tobulėti, siekti pažangos, kuri tiesiogiai susijusi su mokinių pasiekimais“, – kalbėjo progimnazijos direktorė R. Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas