Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingai skirtas Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistės Anos Buchovskajos-Zamulskienės šokis.

Po kelerių metų pertraukos renginių turtinga Kretingos šventė, persipinanti su Šv. Antano atlaidais, šeštadienį suspindo įprastoje vietoje – Rotušės aikštėje, prie miesto, vienuolyno ir bažnyčios įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus paminklo.

Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės etmoną koncertu pagerbė Lietuvos kariuomenės orkestras ir Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistė Ana Buchovskaja-Zamulskienė, parodomąją programą atliko Lietuvos Didžiojo kunigaikščio štabo bataliono garbės kuopa. Renginyje dalyvavo Lietuvos Didžiojo Etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ bei krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III rinktinės Kretingos 306 pėstininkų kuopos kariai. Gausiai susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, taip pat LR Seimo narys Antanas Vinkus. Nustebindamas publiką, į svečius iš Lenkijos Lemborko, Estijos Viljandi ir Vokietijos Blankenfelde-Mahlow miesto Seimo narys kreipėsi jų šalies kalba, o kretingiškiams perdavė linkėjimus nuo ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės bei Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo.

Tris dedikuotas salves – už etmoną Joną Karolį Chodkevičių ir jo įkurtą miestą, kretingiškius ir tėvynę Lietuvą – po savo parodomosios programos atliko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopa.

Šventinės kariškių salvės.

Kalbėti pakviestas Kretingos evangelikų liuteronų parapijos klebonas Darius Petkūnas akcentavo, kad Kretinga yra vienintelis miestas, jungiantis Mažąją ir Didžiąją Lietuvas. Nepaisant teritorijos, Mažoji Lietuva įnešė didelį indėlį į dvasinį tautos atgimimą, kultūrinį gyvenimą, nes išaugino tokius šviesuolius, kaip Mažvydą, Donelaitį, Vydūną. Liuteronų parapijai 2022-ieji ypatingi – sukanka 220 metų, kai ji meldžiasi Kretingos mieste, ir daugiau nei 100 metų, kai čia pastatyta bažnyčia. D. Petkūnas Kretingą, kurioje gyvuoja kelios tradicinės konfesijos, o tarp jų – glaudi bendrystė, pavadino ypatingu miestu.

Sveikatos ir Dievo palaimos prie žymiai asmenybei skirto paminklo susirinkusiesiems palinkėjęs Kretingos parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas sakė, kad paminklų ir dabar verti tie, kurie myli Kretingą, prisideda, kad miestas gražėtų ir šviesėtų.

Kretinga neatsiejama nuo vienuolyno, kurį, kaip ir katalikų bažnyčią, įsteigė J. K. Chodkevičius. Būtent brolių iniciatyva XVIII a. antroje pusėje pradėtas garbinti Šv. Antanas Paduvietis, o jam skirti atlaidai tapo pagrindine Pranciškonų ordino Lietuvos provincijos ir Kretingos katalikų parapijos švente. Nuo trečio XX a. dešimtmečio pradėti švęsti atlaidai, rengiami „jomarkai“. Ši tradicija, brolių pranciškonų pastangomis, atgaivinta 1999-aisiais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas