Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaip „Atostogų parkas“ išgyveno karantiną

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Verslas
  • 2022-06-07

Žibininkuose įsikūręs poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per šių metų pirmą ketvirtį valstybei sumokėjo 308 tūkst. eurų mokesčių ir pagal šį rodiklį yra sėkmingiausias viešbučių verslas Lietuvoje. Šalies viešbučių, restoranų sektorius nuo COVID-19 pandemijos nukentėjo labiausiai. Kaip „Atostogų parkui“ pavyko taip greitai atsigauti?

„Po karantino šovėme pirmyn, nes nepraradome ryšio su klientais“, – sakė „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša. Išsaugoti, susigrąžinti klientus įmonei padėjo įvairovė teikiamų paslaugų: viešbučio, maitinimo, poilsio ir gydymo. „Per pirmąjį šios pandemijos karantiną be išimčių viskas buvo „užkalta“. Vėliau irgi paisėme visų draudimų, bet buvo palikta galimybių dirbti ir jas visas išnaudojome“, – teigė direktorius. Per pastarąjį šių metų pradžioje pasibaigusį karantiną veikė viešbutis, buvo teikiamos maitinimo paslaugos, leista ribotai naudotis parko baseinais: vienai šeimai – vienas baseinas. Iš 16 parko baseinų, laikantis Ekstremalių situacijų komisijos nurodymų, veikė 4-i. „Dirbant karantino sąlygomis visi reikalavimai buvo svarbūs, bet mums svarbiausia buvo užtikrinti baseinų lankytojų saugumą išlaikant atstumus, taikant kitas priemones“, – kalbėjo R. Jovaiša, pasidžiaugęs, kad užsikrėtimų koronavirusu pavyko išvengti. Kitos priemonės: baseinų erdvėje oras kiekvieną valandą keičiamas 4 kartus, tą užtikrina galingos vėdinimo sistemos, vanduo dezinfekuojamas naujos kartos Šveicarijoje pagamintais įrenginiais, be įprastų dezinfekcinių priemonių patalpos kas keletą valandų švitinamos specialiomis ultravioletinėmis lempomis. Šias brangias lempas įmonė įsigijo per karantiną.

„Takas „Atostogų parką“ per karantiną neužžėlė. Panaikinus karantino ribojimus, poilsio išsiilgę žmonės atvyksta pas mus vis didesniu srautu. Jie yra mūsų įmonės ir tuo pačiu mokesčius gaunančios valstybės duondaviai“, – tarė R. Jovaiša. Verslininkas neslėpė apmaudo, kad išlaikytas ryšys su klientais, lyg ta lazda, tvojo įmonei kitu galu – nesibaigiančiais įvairių valstybės kontroliuojančių institucijų patikrinimais. „Atostogų parkas“ lig šiolei ginasi kaltinimo, kad neteisėtai teikė pirčių paslaugas. „Per karantiną buvo leista teikti viešųjų pirčių paslaugas. Prieš atverdami pirčių duris visuomenės sveikatos centro specialistų klausėme, galime ar ne teikti pirčių paslaugą. Buvo atsakyta, kad karantino reikalavimai keičiasi kone kasdien, kad patys juos turime sekti ir vykdyti. Domėjomės Klaipėdos „Trilapio“, Kretingos viešosiomis pirtimis, jos veikė. Viešosios garinės pirtys veikė visoje Lietuvoje. Nuo to praėjus pusantrų metų Kretingos visuomenės sveikatos centro specialistai pareiškė, kad karantino metu mūsų komplekso pirtys veikti galėjo, bet be kaitinimo patalpos, vadinamosios garinės. Mūsų supratimu, pirtis be garinės kaip mašina be ratų. Ginčas užsitęsė, dabar jau spaudžia pasirašyti, kad padarėme pažeidimą, nors, kai tikrino tuomet veikusias pirtis, jokių pažeidimų nenurodė, tik pažymėjo, kad jos veikia“, – nemalonią situaciją aiškino direktorius. Ir tokia situacija – nevienintelė. „Atostogų parkas“ kitai kontroliuojančiai institucijai turi įrodinėti, kad teisėtai teikė gydymo paslaugas, kurioms teikti turi licenciją, medikų komandą. Turi Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos patikrinimo išvadą, kad gydymo paslaugas teikia teisėtai. „Atostogų parkas“ per karantiną nesumažino darbuotojų, išlaikė visus 170-imt. Kiekvieną parą komplekse veikė elektros energiją naudojančios 28-ios technologinės sistemos. „Atlaikėme dvejus pandemijos metus, kai dalis verslo bankrutavo, atsidūrė prie bankroto slenksčio. Ir kai patiri valstybės institucijų spaudimą, eikvoji energiją, kurią galėtumei nukreipti darbui, dirbti ir užsidirbti sau ir valstybei, turi jaustis kaltas, kad išlikai“, – apninkančiomis mintimis pasidalijo 2015-aisiais „Atostogų parką“ įkūręs Ričardas Jovaiša.

Vasaros sezoną „Atostogų parkas“ pradeda su įrengti baigtais 4 naujais podelio kortais ir 2 teniso aikštynais. Stato modernų kemperių aikštyną. Neatsisako ankstesnio plano statyti dar vieną 100-o numerių viešbutį su 600 vietų konferencijų sale ir maitinimo bloku. Visą planuojamą pastatą su dabartinio parko pastatais numatyta sujungti stikliniais tuneliais. „Lūkuriuojame dėl neramios, neaiškios geopolitinės situacijos“, – sakė R. Jovaiša apie projektą stabdančią priežastį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas