Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rūdaičiuose seniūnijos nebus

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2022-05-20
Susitikime kalbėjo: (iš kairės) Antanas Kalnius, Steponas Baltuonis, Ingrida Rinkevičienė ir Dangiras Samalius.

Rūdaičių, kitų Kretingos seniūnijos kaimų gyventojai pasipriešino Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo tarybos sprendimui Kretingos centre įsikūrusią kaimiškosios seniūnijos administraciją iškelti į Rūdaičius. Trečiadienio vakare Rūdaičių kultūros namų salėje gausiai susirinkusiems gyventojams meras Antanas Kalnius pažadėjo, kad neteiks Savivaldybės tarybai sprendimo projekto dėl Kretingos seniūnijos laikino įkurdinimo Rūdaičiuose.

Galutinį sprendimą Kretingos seniūniją iškraustyti laikinai į Rūdaičių kaimą ir dabartines jos apie 240 kv. m patalpas Rotušės a. 1 trečiame aukšte užleisti steigiamam Kretingos jaunimo centrui priimti turėjo Savivaldybės taryba ateinantį ketvirtadienį, gegužės 26 d., numatytame tarybos posėdyje. Gyventojai spėjo sprendimui užkirsti kelią – nepritarimą seniūnijos perkraustymui išsakę trečiadienio sueigoje ir surinkę 125 protesto parašus. Parašų turėtų būti daugiau, nes žmonės vis dar pasirašo.

Susitikimo pradžioje kalbėjęs A. Kalnius pripažino, kad būtent jis inicijavo seniūnijos perkėlimą į Rūdaičius. Tą darė siekdamas taupyti Savivaldybės pinigus, kadangi svarstytų pastatų Padvariuose dvaro sodybos teritorijoje pritaikymas seniūnijai brangiai kainuotų, dviejų – per 200 tūkst. eurų už kiekvieną, o pastato atstatymui ant nudegusio dvaro tvarto pamatų reikėtų apie 1,5 mln. eurų. Brangi būtų taip pat dvaro teritorijoje išžvalgytų patalpų nuoma – tam metams reikėtų apie 20 tūkst. eurų. Meras vardijo Savivaldybės prioritetus skirstant ir naudojant biudžeto lėšas: sutvarkyti vaikų darželius, užbaigti Sporto ir sveikatingumo komplekso, kitų objektų statybą, rekonstrukciją. „Turite vienintelę istorinę galimybę Rūdaičiuose turėti seniūniją, tam gerą pastatą, tereikia iš jo iškelti ambulatoriją. Jos neuždarome, biblioteka, kultūros įstaiga, parapijos namai lieka. Seniūnijos atsiradimas reikštų geresnę aplinką, naujų darbo vietų galimybę“, – bandė A. Kalnius įtikinti seniūnijos nauda rūdaitiškius ir kitų kaimų gyventojus, jiems susisiekti su Rūdaičiais siūlęs naujus Kretingos autobusų parko maršrutus. „Kraustyti seniūniją į Padvarius lėšų biudžete nėra, ir jaunimo centrui vietos nėra – sustoja viskas“, – reziumavo jis.

„Kodėl dėl vietos seniūnijai nebuvo tartasi su seniūnijos kaimų bendruomenėmis? Kiek tame jaunimo centre bus to jaunimo? Ar toks svarbus tas jaunimo centras, kad visos seniūnijos žmonėms vargą uždedate?“ – piktindamasi sprendimo projekto eiga klausė Kurmaičių bendruomenės pirmininkė Ingrida Rinkevičienė.

Medicinos punktą buvo sumanyta perkelti į du ankštus Rūdaičių kultūros skyriaus kabinetus, o skyriaus darbuotojus įkurdinti nedidelėje prie tualeto ir laukinių durų esančioje rūbinėje. „Turime gerą medpunktą, tai reikia suardyti. Siaučia visokios koronos, seniems žmonėms lašelinių reikia, ir jas čia gauna, o jei karas... Mūsų Laimutė Narvilienė visada šypsosi, ne taip, kaip Kretingoje“, – neliesti medicinos punkto ragino ir čia dirbančią medikę gyrė Rūdaičiuose gyvenanti Kazytė Grikštienė. Moteris perspėjo A. Kalnių: „Sėdite ant šakos, kurią pats kertate“.

„Išdūrėte Strateginio planavimo tarybos narius, įtikinęs juos galimybe seniūniją kraustyti į Rūdaičius. Kaip paaiškėjo, tie jūsų argumentai subliuško. Dar jaunimą su seniūnijos bendruomene kiršinate. Iš pat pradžių reikėjo pasitarti su seniūnijos bendruomene“, – rėžė A. Kalniui vicemeras Dangiras Samalius. Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas irgi akcentavo, kad žmonės prieš faktą yra pastatyti, susirinkusius ramino: „Surinkote parašus ne į stalčių“. A. Kalnius skolingas neliko, priminė E. Viskontui, kad šis nedalyvavo Strateginio planavimo tarybos posėdyje. „Nereikėtų dabar aiškintis tarpusavyje, jei būtumėte dalyvavęs“, – sviedė jis. Žmonėms pavardijus Kretingoje esančius pastatus, kurie galėtų tikti jaunimo centrui, kaip antai, pastatas Vytauto gatvėje, iš kurio turėtų išsikraustyti policija į statyti planuojamą naują pastatą Tiekėjų gatvėje, patalpas Savivaldybės administracinio pastato Vilniaus g. 8 pirmame aukšte, kuriose buvo Kretingos miesto seniūnija, A. Kalnius atsakė, kad pastatas, kuriame dirba policija, yra valstybės ir kai policija jį paliks, greičiausiai bus perduotas Turto bankui. Kalbėdamas apie patalpas Vilniaus g. 8, kliudė Savivaldybės tarybos valdančiąją daugumą, taręs, kad čia su savo sporto klubu įsitaisė vienas iš valdančiųjų. Nesunku buvo nuspėti, kad tai smiginio sporto klubo vadovas Romualdas Jablonskis. Gnybtelėjo medžiojančiam E. Viskontui už į šį pastatą iš J. K. Chodkevičiaus g. perkeltą rajono medžiotojų būstinę.

„Nenorite seniūnijos Rūdaičiuose – nebus. Žiūrėsime, ką toliau daryti“, – keblų klausimą dėl patalpų seniūnijai užbaigė meras. Susitikime dalyvavęs Savivaldybės tarybos narys, buvęs rūdaitiškis Steponas Baltuonis sakė: „Turime pritarti bendruomenei ir Rūdaičiuose nieko nekeisti“.

Pasidžiaugęs susitikimo su gyventojais galimybe, A. Kalnius išklausė jų keliamas problemas. Daugiausia dėl dulkėtų, nelaistomų, netvarkomų kelių. Žadėjo, ką ir kaip išspręsiąs, aiškino priežastis, trukdančias paspartinti kelių tvarkymą.

---

A. Kalnius sušildė moterų širdis, kai, jo kalbą pertraukus telefono skambučiui, tarė: „Generolas skambina“, – ir po pauzės pridūrė, – „Tai mama“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas