Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Paulina Sutkutė tikino, kad skaitytojų klubo „9 puslapis“ veikla – smagi bendrystė, žinių troškimas ir savotiška terapija.

Kretingos rajono viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Paulinos Sutkutės įkurtas bendraminčių klubas „9 puslapis“ šiomis dienomis švenčia trečiąjį veiklos gimtadienį. Klubas vienija 10–15 skaitytojų, kurių siekis – su knyga keliauti po pasaulį, bendrai pažįstant skirtingų šalių autorius ir jų kūrybą.

„Vos įsikūrėme, užėjo pandemija, ir bendrauti teko per nuotolį. Užtat koks džiaugsmas dabar susitikti gyvai, dalintis tuo, ką bendrai perskaitome. O į mūsų gimtadienį pasižadėjo atvykti ir kolegės iš Plungės“, – prieš šventę džiūdavo P. Sutkutė.

Ji pasakojo, kad poreikis suburti skaityti mėgstančius žmones jai gimęs spontaniškai; „Perskaitai ir taip norisi pasidalinti, aptarti ir kartu nuspręsti, ką galėtume sykiu skaityti, kad vienytų skaitymo džiugesys“, – kalbėjo Paulina, į pačios suburtą klubą iš pradžių pakvietusi bendraminčius. Vėliau šis klubas pildėsi, žiniai apie jį sklindant iš pažįstamų lūpų.

Kas mėnesį sykį vakarais po darbų susibėgę klubo „9 puslapis“ žmonės, pasak P. Sutkutės, pirmiausiai atsitiktine tvarka išsirenka pasaulio šalį, tuomet – rašytoją ir konkretų kūrinį. Tą kūrinį visi klubo nariai perskaito per mėnesį. Knygų ieškoma ne tik Kretingos viešojoje bibliotekoje, bet ir jos filialuose, taip pat – kaimyninėse Palangos ir Klaipėdos bibliotekose, dalijamasi tarpusavyje. O susibūrę kitąkart tarpusavyje dalijasi ne knygos turiniu, bet įžvalgomis, labiausiai įsimintinomis vietomis ar sąsajomis su asmeniniu gyvenimu.

Klubo nariai skaito įvairias knygas – nuo klasikos iki šiuolaikinių autorių. Dažnai – nežinomų. Pasirenka tolimų šalių ir mažiau pažįstamų kultūrų kūrinius. „Šiemet labiau pasinėrėme į Afrikos pažinimą. Jau perskaitėme Nigerijos, Angolos, Pietų Afrikos Respublikos autorių knygas, taip pat labai įdomiai keliavome su Pietų Amerikos – Argentinos, Čilės – rašytojais, skaitėme Japonijos, Zelandijos, Afganistano, Izraelio, Turkijos autorių kūrinius“, – teigė bibliotekininkė.

P. Sutkutės žodžiais, turtingiausios ir jai įsimintiniausios diskusijos kilo, perskaičius Japonijos ir Slovėnijos autorių kūrinius, nes juose gvildenamos netekties ir giminės šaknų, santykio su tėvyne temos. „Įdomu, kad į tą pačią knygą, tą patį aprašytą įvykį ar bendrą siužetą žmonės skirtingai reaguoja. O kai tai perleidžiame per asmeninę prizmę, susiedami su savojo gyvenimo potyriais, tas mūsų susibūrimas prie knygos virsta savotiška terapija. Čia būtinas ir pasitikėjimo principas. Būna, kad žmonės vienąsyk tik klausosi, tačiau būna, kad pratrūksta ir žodžiai liejasi, nuvesdami nuo knygos puslapių į asmeninę jausmų ir išgyvenimų gelmę. Knygos išlaisvina, įvyksta diskusijos. Per knygą ir bendrystę einame į tarpusavio pasitikėjimą“, – kalbėjo klubo sumanytoja.

Klubo „9 puslapis“ narių amžius labai įvairus – nuo 30 iki 70 ir daugiau metų.

Paklausta, kodėl gi toks keistas klubo pavadinimas, P. Sutkutė juokėsi: „Pavadinimą „marinavome“ gal du mėnesius, niekas nelipo. Bet sykį įvyko komiška situacija: atsivertėme vieną knygą, pasitaikė 9 psl., o ten aprašyta juokinga scena, atsivertėme kitą knygą – vėlgi komiškas epizodas. Visi klubo nariai, nors ir labai skirtingų pažiūrų, turi vienokį ar kitokį humoro jausmą, todėl ir nusprendėme, kad 9-tas puslapis mums – tarytum kodas. Ir dabar, paėmę naują knygą, pirmiausia atsiverčiame ir patikriname, kas rašoma 9 puslapyje“, – juokėsi pašnekovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas