Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konferencijos dalyvius pasveikino Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorė Snieguolė Bružė.

Kretingos mokykloje-darželyje „Žibutė“ įvyko respublikinė teorinė-praktinė konferencija „STEAM ugdymas darželyje ir pradinėje mokykloje: mokau ir mokausi“.

Rudenį žengs žingsnį į priekį

„Karantinas mums atnešė ir gerų dalykų – išmokom renginius organizuoti ir virtualioje erdvėje“, – sveikindama tiek aktų salėje susirinkusius, tiek anapus ekrano esančius dalyvius, kurių kone iš visos Lietuvos užsiregistravo per 70, kalbėjo ugdymo įstaigos direktorė Snieguolė Bružė.

STEAM keliu jos vadovaujama mokykla-darželis „Žibutė“ pradėjo eiti 2018-aisiais, kaip sakė direktorė, „už rankos“ vedančias pedagoges Laurą Bajoriūnę ir Miretą Visockienę sutiko Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“. Po dvejų veiklos metų kretingiškės su kolegomis iandien jau taip pat dalijasi sklaida, kaip kūrybines idėjas pritaikyti praktikoje. „Mes esam atvira bendruomenė – mokomės pačios ir mokome kitus“, – sakė direktorė, akcentuodama, kad toks yra ir šios konferencijos šūkis.

S. Bružė pasidžiaugė šių metų naujiena – užmegztais bendradarbiavimo ryšiais su Klaipėdos valstybinės kolegijos Pedagogikos fakulteto dėstytojais. Dalijimasis patirtimi su jais, sakė, tik dar labiau augins STEAM keliu einančių pedagogių kompetencijas. Žinia, kad „Žibutė“ apdovanota STEAM mokyklų ženklu ir kad yra priimta į Lietuvos mokyklų STEAM tinklą, kolektyvą pasiekė praėjusiais metais, o jau šį rudenį ugdymo įstaiga pretenduos į pažengusių STEAM mokyklų ženklą.

„Dopingas“ veikti dar daugiau

„Visos esat tarsi tos darbščiosios bitės, kurios į avilį nešat medų – pavieniui to nepadarytumėt“, – tokiais žodžiais į „Žibutės“ bendruomenę kreipėsi rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė. Anot jos, švytinčios ką tik konferencijos dalyviams dainavusių ugdytinių akys yra tas „dopingas“, kuris „pakrauna“, neleidžia sustoti, skatina planuoti ir brandinti idėjas, eiti pirmyn. „To jausmo nei nupirksi, nei su kuo palyginsi“, – kalbėjo vedėja, S. Bružę pavadinusi vadove-lydere rajone. Vaikui pamatyti, paliesti, pauostyti, paragauti esą kur kas geriau negu išgirsti – tai investicija į ateitį. Juk augančios kartos toliau kurs mūsų valstybę.

Nuotaikingomis dainomis renginį pradėjo jungtinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokinių ansamblis.

Konferencijoje pranešimus skaitė lektorės iš Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“. Praktines STEAM veiklas demonstravo 17 Klaipėdos Sendvario progimnazijos, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos, Kurmaičių pradinės mokyklos, Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“, Darbėnų gimnazijos, Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Pasagėlė“, Skuodo vaikų lopšelio-darželio, Klaipėdos lopšelio-darželio „Volungėlė“, Klaipėdos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ ir Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė” lektorių.

Ugdymo įstaigos lauko erdvėse pastatytose palapinėse vyko STEAM idėjų mugė. „Sunku išskirti įdomiausią veiklą – jos visos buvo įdomios ir naudingos“, – konferencijai pasibaigus „Pajūrio naujienoms“ sakė S. Bružė. Anot jos, su tokiomis nuotaikomis išsiskirstė ir dalyviai – mokytojų manymu, panašūs renginiai galėtų būti organizuojami kartą per metus.

---

STEAM – vienas šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijų ir inžinerijos, menų ir matematikos disciplinas, siejant jas su realiu pasauliu, pokyčiais ir progresu, darnaus vystymosi tikslais, realaus pasaulio problemų sprendimu, formuojantis mokinių kritinį mąstymą ir problemų sprendimo gebėjimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas