Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į padangę Vydmantuose iškilo kryžius

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-04-26
Pašventintą 5 m aukščio metalinį kryžių į būsimos bažnyčios bokšto konstrukcijos viršų kranu užkėlė jį gaminusis įmonės „Steel Bridges“ darbininkai.

Praėjusį savaitgalį į Vydmantų padangę iškeltas masyvus kryžius: jis įtvirtintas viršum būsimos Vydmantų Dievo Gailestingumo bažnyčios konstrukcijos ir sumontuotas 23 m aukštyje. Paties nerūdijančio plieno kryžiaus aukštis – 5 m. Prieš pakeliant kryžių į bokštą, gausiai susirinkusios bendruomenės ir svečių akivaizdoje jį pašventino Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Geradariai skyrė per 10 tūkst. Eur

Kryžių, kaip ir surenkamą bažnyčios bokšto konstrukciją, pagamino Kretingoje įsikūrusi įmonė „Steel Bridges“.

Bažnyčios statytojas Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius „Pajūrio naujienoms“ pasakojo, kad kryžius pagamintas iš ypač tvaraus metalo – iš tokio yra gaminami vokiški „Zepter“ firmos puodai. Jį, įvertinęs Vydmantų geografinę padėtį, kad vieta – vėjuota ir drėgna, pasiūlė statybos techninis prižiūrėtojas Kastytis Kunickas. Kryžius iš kokybiško metalo kainavo 10 tūkst. 466 Eur. „Pastačius iš paprasto metalo, kryžius greit pradėtų rūdyti, dažnai tektų samdyti bokštelį jį prižiūrėti, tad apsisprendėme rinktis kokybišką metalą“, – pasakojo K. Petravičius, pasidžiaugęs, kad kone mistiškai atsirado ir geradarių šeima, panorusi tą kryžių padovanoti – vos paskelbė norą viešai, po 3 val. sulaukė skambučio.

Bažnyčios statyba rūpinasi Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius (dešinėje), o pašventinti kryžių – Išganymo simbolį – atvyko Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Klebono žodžiais, ši šeima nenorėjo viešintis, kol kryžius nebuvo pagamintas. Tačiau, šventinant kryžių, K. Petravičius už auką nuoširdžiai dėkojo geradariams Renatai ir Sauliui Štombergams bei Renatos tėvui vydmantiškiui Anzelmui Surbliui, kurie įsimintiname renginyje, deja, nedalyvavo.

Visa arkos konstrukcija sveria 15 t, o kryžius – dar 300 kg. Ji sumontuota specialiais varžtais ant jau išpiltų pamatų. K. Petravičius žodžiais, taupant lėšas, Vydmantų bažnyčia yra konstrukcinė, montuojama dalimis.

Jos visa konstrukcija, kaip ir bokštas su kryžiumi, gaminama Kretingos įmonėje „Steel Bridges“, kurios darbininkai masyviu kranu kryžių iškėlė, ir, stebint miniai žmonių, iš viršaus lengvai tarytum pagaliuką, įleido į bokšto konstrukcijos vidų. Nuaidėjus plojimams, klebonas džiaugėsi ir sėkmingu procesu, ir kokybišku statytojų darbu.

Pildosi vydmantiškių svajonė

„Pagaliau mūsų bažnyčios kryžius pakilo skrydžiui į dangų. Širdis pilna jaudulio“, – emocijų neslėpė K. Petravičius, kai kryžius buvo sėkmingai įtvirtintas. Jis dėkojo visiems, kurie maldomis, draugišku žodžiu ir aukomis palaiko vydmantiškių siekį turėti savo bažnyčią.

„Kryžius – Išganymo ženklas mums visiems. Kristus savo krauju jį nuplovė, kad suvienytų mus visus. Turime sekti Jį, kasdien nešdami ir savąjį kryžių“, – šventindamas kryžių, kalbėjo Jo Ekscelencija Telšių vyskupas A. Jurevičius.

„Nuo pat Sąjūdžio pradžios žmonės rašė raštus valdžiai – taip norėjome savos bažnyčios. Iniciatyvos ėmėsi vydmantiškė Birutė Viršilienė, buvo projektas, rinkome aukas. Tuomet nepavyko bažnyčios pastatyti, kol nebuvo tarnauti čia atsiųstas klebonas Karolis. Kokių tik darbų jis nesiėmė – ir geradarių ieško, ir pats dainomis ir tapomais paveikslais prisideda aukomis“, – klebono pastangas gyrė iškilmes stebėjusi Veronika Janušienė, kaip tikino, nuo vaikystės Vydmantuose gyvenusi. Ten, kur dabar „Augmos“ angarai – jos tėviškė, o statomos bažnyčios vietoje, atmena, tyvuliavusios pelkės.

Jai antrino ir keturis dešimtmečius Vydmantuose gyvenanti Dalia Atienė: „Anksčiau į Palangą melstis važiuodavome, dabar turime koplyčią, bet labai laukiame, kol pastatys tikrą bažnyčią – nušvis visa gyvenvietė.“

Iškiliems svečias dėkojo Vydmantų bendruomenės atstovai Toma Mackevičienė ir Simas Končius.

Žavėjosi bendruomenės sutelktumu

Bažnyčios statytojus sveikino tądien susirinkę svečiai: Seimo nariai Antanas Vinkus, kuris yra ir Vydmantų Dievo gailestingumo bažnyčios statybos komiteto narys, ir Mindaugas Skritulskas, taip pat – Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir pranciškonas kunigas Astijus Kungys.

Medikas pagal profesiją A. Vinkus Bažnyčią lygino su ligonine: jo žodžiais, viena jų gydo žmogaus kūną, o kita – sielą. Ir abi žmogui itin reikalingos. Todėl sakė esąs laimingas, kad meilę Dievui ir Bažnyčiai jam vaikystėje įskiepiję tėvai, o suaugęs pats pasirinkęs mediko kelią.

M. Skritulskas sakė besižavintis Vydmantų bendruomenės sutelktumu, statant bažnyčią, taip pat – klebono K. Petravičiaus iniciatyva ir pastangomis. Todėl neabejojąs, kad netrukus visų tikslas būsiąs pasiektas.

Meras A. Kalnius sakė patiriąs nepaprastą jausmą stovėdamas šalia kryžiaus, kuris tuoj kils į dangų, stovėdamas būsimuose Dievo namuose: „Džiaugiuosi jūsų pastangomis juos statyti, o ir rajono Savivaldybė taip pat prisideda pagal savo išgales.“ Tėviškės kunigu K. Petravičiaus pavadinto brolio pranciškono Astijaus, mat Vydmantuose – jo tėvų sodyba, sveikinimo kalba buvo itin trumpa: „Kristus prisikėlė! Aleliuja“. K. Petravičius atviravo, kad būtent brolis Astijus jam buvęs šios bažnyčios įkvėpėjas, o Telšių dekanato kunigai – jo palaikytojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas