Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvių kalbos olimpiada – pagarba gimtajai kalbai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Švietimas
  • 2006-04-21

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje įvyko rajono mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo šimtas 5 – 12 klasių moksleivių. Jų darbus vertino 29 mokytojai.

Pasak vertinimo komisijos pirmininkės lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Dainos Balčienės, lietuvių kalbos olimpiada yra tokia pat reikšminga, kaip ir kitų dalykų olimpiados. Tokios olimpiados respublikiniu mastu nevyksta, nors yra aukštųjų mokyklų, kurios skiria papildomų balų už lietuvių kalbos olimpiados rezultatus.

Užduotis moksleiviams išdalino (iš dešinės) mokytoja Daina Balčienė ir Švietimo skyriaus vyriausiohji specialistė Jolanta Jurgutienė.

D.Balčienė pastebėjo, jog lietuvių kalbos olimpiada - mažas žingsnelis kalbos puoselėjimo link.

Pasak D.Balčienės, yra daug saviraiškos renginių, skirtų lituanistams, bet dalykinio renginio Respublikos mastu nėra. Jaunųjų filologų konkursuose dalyvauja poetai, rašytojai, publicistai, o čia dalyvauja moksleiviai, turintys labai geras kalbos sistemos žinias. Olimpiada reikšminga ir kaip dalykinė patikra.

Tokios lietuvių kalbos olimpiados, tik mažesnės, vyksta beveik visuose rajonuose.

- Turime idėją jungtis į Žemaitijos zoną,- sakė pašnekovė.

Lietuvių kalbos olimpiada Jurgio Pabrėžos gimnazijoje vyksta jau 10 metų, tačiau rajono mastu – tik antrą kartą. Idėjos pradininkė ir sumanytoja - mokytoja Irutė Lapinskienė. Užpernai, pritarus lietuvių kalbos mokytojų metodiniam būreliui, surengta pirmoji lietuvių kalbos rajoninė olimpiada. Ji buvo skirta spaudos atgavimo 100-čiui paminėti.

I.Lapinskienė mano, kad ateityje gal ir kitos mokyklos perims iniciatyvą rengti rajono moksleivių olimpiadą.

J.Pabrėžos ir Gargždų gimnazijos mokytojai yra pasirašę mainų sutartį, pagal kurią vieni kitiems parengė olimpiados užduotis. Šiemet moksleiviai olimpiadoje turėjo taisyti rašybos, skyrybos, kalbos kultūros klaidas, kirčiuoti bei atlikti kitas užduotis.

Pašnekovės pastebėjo: tai, kad į olimpiadą susirinko tiek daug dalyvių, yra ne tik jų ir gimnazijos direktorės Birutos Mikienės, bet ir rajono Švietimo skyriaus nuopelnas. Organizacinius klausimus padėjo išspręsti šio skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Jurgutienė. Švietimo ministerija neįpareigoja, jog lietuvių kalbos olimpiada vyktų tokiu mastu.

Į olimpiadą atvyko ir vienas žymiausių žemaičių kalbos propaguotojų - Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. Juozas Pabrėža. Jis pedagogams žemaitiškai skaitė paskaitą apie žemaičių tarmę.

Vertinimo komisija, patikrinusi darbus, nusprendė pirmas vietas skirti: penktokei Monikai Raškauskaitei iš Kartenos vidurinės mokyklos (lietuvių kalbos mokytoja Reda Kelpšienė), šeštokei Gabrielei Matilionytei iš Pranciškonų gimnazijos (mokytoja Virgilija Kavoliūnienė), septintokei Ramintai Vyšniauskytei iš Salantų vidurinės mokyklos (mokytoja Adelė Žeimytė), aštuntokei Ramintai Benetytei (mokytoja Jadvyga Skarienė), devintokei Rasai Malonytei iš Vydmantų vidurinės mokyklos (mokytoja Leonida Jonušienė), dešimtokei Editai Lukauskaitei iš Salantų vidurinės mokyklos (mokytoja Aina Stonkuvienė) bei dviem Jurgio Pabrėžos gimnazistėms: Irmai Šiaulytei iš 3G klasės ir Zinai Lekniūtei iš 4G klasės (mokytoja Irutė Lapinskienė).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas