Dziudo treneris Erikas Cchovrebovas ir jo auklėtinė kretingiškė Gintė Kazlauskaitė

yre BUDOKA 2022, kuris buvo surengtas Jonavoje, sėkmingai startavo kretingiškė imtynininkė Gintė Kazlauskaitė, treniruojama Eriko Cchovrebovo. Ji tapo turnyro vicečempione.

Anot trenerio, šis renginys – tai vienas stipriausių dziudo turnyrų Lietuvoje. Jame dalyvavo per 900 sportininkų iš 8 šalių. „Mūsų klubui atstovaujantys sportininkai labai stengėsi kovoti dėl medalių, tačiau labiausiai iš visų išsiskyrė mūsų stipruolė Gintė Kazlauskaitė, kuri svorio kategorijoje iki 40 kg pirmąją savo gyvenime kovą laimėjo ippon įvertinimu – numetė savo priešininkę ant menčių – ir pateko į finalą“, – E. Cchovrebovas neabejojo, kad ir finalinėje kovoje tikrai buvo galima įrodyti savo jėgą, tačiau Gintei pritrūko varžybų patirties ir mergaitei teko pripažinti priešininkės pranašumą. Treneris neslėpė, kad auklėtinės laimėjimas tampa dar įspūdingesnis, žinant, kad dziudo treniruotes ji lanko tik pusę metų.

Šv. Velykų išvakarėse Kretingos dziudo sporto klubo „Ardonas“ imtynininkai startavo varžybose Pasvalyje – šis pasirodymas, arba debiutas, buvo dar sėkmingesnis.

Anot trenerio, G. Kazlauskaitė ir vėl nepabūgo lipti ant tatamio, bet šįkart jai teko pripažinti kelis pralaimėjimus. Tačiau Gintės atkaklumas ir ryžtas suteikė jai šansą kovoti dėl trečios vietos – laimėjusi kovą mergaitė tapo III v. laimėtoja.

E. Cchovrebovas ir Kretingos bei Palangos dziudo imtynininkai turnyre Pasvalyje iškovojo visų spalvų medalius.

Sesuo ir brolis Amelija ir Aronas Norvaišai rimtose dziudo varžybose startavo pirmą kartą ir abu, kaip susitarę, iškovojo trečiąsias vietas. Tarp kitų imtynininkų pirmą kartą kovojo ir pirmąkart ant apdovanojimų pakylos užlipo broliai Jokūbas ir Adomas Kerinai. „Mūsų jauniausias kovotojas Adomas tapo trečios vietos laimėtoju, o jo brolis Jokūbas iškovojo vicečempiono vardą“, – auklėtinių pasiekimus komentavo E. Cchovrebovas, atkreipęs dėmesį, kad broliai, kaip ir Gintė, dziudo treniruotes lanko vos pusmetį.

Dar vieną bronzos medalį iškovojo ketverius metus besitreniruojantis Tomas Butkevičius, kuris atsakingai lanko treniruotes ir nuosekliai siekia užsibrėžtų tikslų.

Treneris pasidžiaugė ir Ąžuolu Pranaičiu, kuris po ilgos pertraukos dėl traumų ir karantino vėl sugrįžo treniruotis į klubą „Ardonas“. Tai, kad jam pasisekė sustiprėti, įrodo Ąžuolo šiose varžybose iškovota II v.