Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Badmintonininkų pasiekimai ir nesėkmės

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2022-04-22
Badmintono trenerė Vaida Slušnienė su savo auklėtiniu Matu Mackevičiumi, šalies U-19 badmintono čempionate iškovojusius sidabro medalį vaikinų dvejetų kategorijoje.

Dar iki šv. Velykų Vilniaus Delfi sporto centre įvyko Lietuvos jaunučių U-13 ir jaunimo U-19 asmeniniai badmintono čempionatai, kuriuose Kretingos rajonui atstovavo ir Kretingos sporto mokyklos garbę gynė vydmantiškiai Kasparas Draukšas ir Emilijus Noreika (U-13) bei Matas Mackevičius (U-19). Vaikinus treniruoja badmintono trenerė Vaida Slušnienė.

Jos teigimu, K. Draukšas ir E. Noreika dalyvavo svarbiausiose metų varžybose, kuriose kovojo stipriausi šalies žaidėjai iki 13 metų. Berniukus nuo rugsėjo Kretingoos sporto mokykloje treniruoja trenerė Vaida Slušnienė.

Čempionate berniukų vienetų kategorijoje varžėsi 31 dalyvis, dvejetų kategorijoje dalyvavo 15 porų, o mišrių dvejetų kategorijoje – 11 porų. Kretingiškiams Kasparui ir Emilijui pavyko pasiekti ne vieną džiuginančią pergalę ir turnyrinėje lentelėje pakilti aukštyn.

Galutinėje berniukų vienetų įskaitoje K. Draukšas užėmė XIII–XVI v., E. Noreika XXI–XXIV v.

Mišraus dvejeto kategorijoje V. Slušnienės treniruojami kretingiškis K. Draukšas poroje su Palangos sporto centro auklėtine Guste Butkute buvo labai arti finalinio ketverto. Pirmame susitikime įveikę vilniečių porą ir įžengę į Top-8, jie skaudžiai vos kelių taškų skirtumu (19:21; 20:22) pralaimėjo Panevėžio badmintono klubo mišriai porai ir galutinėje įskaitoje buvo VII–VIII v.

„Berniukų dvejetų kategorijoje Kretingos sporto mokyklos auklėtinius lydėjo nesėkmės, – pripažino trenerė. – Jiems nepavyko pasiekti nė vienos pergalės. Tačiau Kretingos berniukams tai yra pirmasis startas U-13 čempionate, kurio dalyvių dauguma metais vyresni už mūsiškius, o tai tokiame amžiuje daug ką reiškia“.

Trenerė V. Slušnienė vis dėlto pasidžiaugė gerėjančia jaunųjų auklėtinių technika, smūgių įvairove: „Čempionate pavyko pasiekti visas įmanomas pergales. Treniruosimės toliau ir garsinsime Kretingos miesto vardą badmintono sporte.“

O štai iš Lietuvos jaunimo U-19 asmeninio badmintono čempionato Matui Mackevičiui pavyko parvežti sidabro medalį. Šiame čempionate vaikinų vienetų kategorijoje varžėsi 37 dalyviai, mišrių dvejetų kategorijoje – 18 porų, vaikinų dvejetų kategorijoje – 12 porų.

Sidabrą M. Mackevičius iškovojo vaikinų dvejetų kategorijoje poroje su tauragiškiu Dovu Geniu – finalinėje kovoje jie pralaimėjo kartu besitreniruojantiems Kęstučio Navicko badmintono akademijos auklėtiniams šalies U-19 vicečempionui Viliui Bagdanavičiui ir Rokui Lesinskui.

„Jau kelerius metus intensyviai besitreniruojantis Matas yra nuolatinis Lietuvos čempionatų prizininkas, Lietuvos jaunimo rinktinės narys“, – auklėtinį pagyrė V. Slušnienė, šiek tiek apgailestaudama, kad vaikinų vienetų kategorijoje jam nepavyko peržengti Top-8 ribos ir patekti į finalinį ketvertą: 3 setų kovoje vydmantiškis apmaudžiai pralaimėjo profesionaliai besitreniruojančiam sostinės badmintono klubo žaidėjui Mantui Šatrauskui, kuris tapo šalies jaunimo bronzos medalio laimėtoju. Mišrių dvejetų kategorijoje dėl ligos čempionate negalėjo dalyvauti nuolatinė Mato partnerė kretingiškė Erika Žiaušytė. Tad čempionate pirmą kartą kartu žaidusiems Matui ir vilnietei Nikolei Puchovičiūtei pavyko pasiekti ir iškovoti V–VI v.

Apibendrindama Mato pasirodymą šalies U-19 čempionate, V. Slušnienė teigė: „Pastaruoju metu, dirbdami su Matu, per treniruotes daugiausia dėmesio skyrėme dvejetų technikai ir taktikai. Rugpjūčio pabaigoje Serbijoje įvyks Europos jaunimo badmintono čempionatas, tad mūsų tikslas yra patekti į komandą ir kartu su šalies rinktine atstovauti Lietuvai. Iškovota prizinė vieta vyrų dvejetų kategorijoje – dar vienas žingsnis arčiau tikslo.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas