Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Partnerių susitikimo Lenkijoje akimirkos

Kretingos Simono Daukanto progimnazija tęsia Erasmus+ projektą „Create explore and know“ ir, siekdama pasidalinti gerosiomis patirtimis, dalyvavo III partnerių susitikime Lenkijoje, Nowa Slupia mieste.

Susitikime dalyvavo projekto partneriai iš Portugalijos, Graikijos, Turkijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Lietuvos – kiekvienai šaliai atstovavo 4 mokiniai ir 2 mokytojai.

Pirmąją susitikimo dieną visi dalyviai susitiko projekto mobilumą organizuojančioje mokykloje „Publiczna szkola podstawowa w Starej Slupi“. Mokyklą pristatė direktorius, mokytojai. Mokiniai pasitiko svečius su autentiška šiai vietai būdinga teatralizuota programa. Mokė svečius lenkiško tautinio šokio, vaišino tradiciniais pyragais. Pristatė savo sukurtą vaizdo filmuką apie susitikimą, lapkričio mėnesį įvykusį Lietuvoje, Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje.

Savaitę trukusiame partnerių iš Lenkijos suorganizuotame susitikime visi mokiniai, bendradarbiaudami mišriose grupėse, dalyvavo tiksliųjų ir gamtos mokslų pamokose mokykloje ir mokslo centre Kielce. Kūrė ir pristatė interaktyvius plakatus „Viskas apie mano šalį“. Mokiniai lavino įgūdžius, dirbdami su kompiuterinės grafikos programa CANVA ir kurdami tarptautinį 2023 metų kalendorių, kuriame įtrauktos visos partnerių šalims svarbios nacionalinės švenčių datos.

M. Radwano Senovės metalurgijos muziejuje Świętokrzyski mieste Nowa Słupia vyko modernios kūrybinės dirbtuvės, supažindinančios su įvairiais objektais, su multimedijos ekspozicija. Užsiėmimo tikslas – populiarinti žinias apie senovinę geležies gamybos vietą, aptiktą per plačios apimties archeologinius tyrimus. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su archeologija, stebėdami 5D ir 3D filmus. Dalyviai leido laiką šalia pagrindinio pastato įsikūrusiame geležies amžiaus senoviniame kaime, oficialiai pavadintame Kultūros-archeologijos centru, kur kiekvienas metais vyksta festivaliai.

Viena popietė buvo skirta pristatyti savo šalies ar gimtojo miesto legendą. Visi mokiniai entuziastingai kūrė scenarijų, skirstėsi vaidmenimis, ieškojo tinkamos pristatymo formos ir vizualinių elementų, paryškinančių vaidinimą. Vakarais, grįžę į viešbutį, mokiniai repetuodavo, mokydavosi žodžius, nes kiekviena komanda norėjo kuo įdomiau papasakoti ir pristatyti savo gimtąją šalį.

Legendos ir kalendoriaus pristatymai vykdavo vakarais viešbučio kavinės salėje, tad renginio stebėti užsukdavo ir atsitiktiniai svečiai, šio miesto gyventojai.

Be pamokų ir edukacinių veiklų, visi dalyviai, pagelbstint gidui, tyrinėjo šalies istoriją ir architektūrą. Buvo aplankyta šalies sostinė Varšuva ir Krokuvos miestas.

Per šį susitikimą mokytojai planavo projekto veiklas, diskutavo apie šalių edukacines sistemas, jų skirtumus ir panašumus. Visi projekto partneriai džiaugėsi, kad galės pratęsti bendradarbiavimą jau visai netrukus, gegužės 15–21 dienos įvyksiančiame IV susitikime Izmiro mieste Turkijoje.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas