Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kodėl “Visi prieš vieną”?-

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-04-21

klausėme dokumentinio filmo apie Prezidentą Rolandą Paksą autoriaus, žinomo žurnalisto Vytauto Matulevičiaus.

Dokumentinis filmas “Visi prieš vieną”, kurį atsisakė demonstruoti Lietuvos televizijos, rodomas Lietuvos miestuose, dalyvaujant filmo kūrėjui V.Matulevičiui, Prezidentui, Liberalų demokratų partijos pirmininkui R.Paksui ir jo komandos nariams. Žiūrovų antplūdis buvo per filmo premjerą Šiauliuose, kur 900 vietų “Saulės” kino teatro salė šiam renginiui buvo per ankšta, pilnutėliai buvo Panevėžio ir Kauno kino teatrai “Garsas”, “Romuva”, salė Telšiuose. Pirmadienį, balandžio 24 d., 18.00 val. dokumentinį filmą “Visi prieš vieną” Kretingos kultūros centre galės pamatyti kretingiškiai.

Žurnalistas Vytautas Matulevičius, sukūręs filmą “Visi prieš vieną”
- Kodėl “Visi prieš vieną”, kai Lietuvos Respublikos Prezidento posto netekęs R.Paksas turėjo ir tebeturi minias rėmėjų?

- Jį, Prezidentą Rolandą Paksą, tuo metu buvo užgriuvę visos stipriausios valstybės instancijos - visi prieš vieną.

- Lietuvoje Jūs žinomas kaip aštrių publicistinių televizijos laidų autorius. “Visi prieš vieną” - tai pirmas Jūsų sukurtas dokumentinis filmas. Girdėti kaltinimų, kad tai Liberalų demokratų partijos užsakytas, propagandinis filmas.

- Kaltinimų, kad tai partijos propagandinis filmas, buvo iš pat pradžių. Ir tai visiškai nestebina. Apie R.Paksą reikia blogai arba nieko, norint, kad Lietuvoje nekaltintų. Filme kalba tik keli R.Pakso, kaip buvusio Prezidento, komandos nariai, visi kiti - teisininkai, ūkininkai, tarp jų net keli Lietuvos Helsinkio grupės nariai. Tai garsūs disidentai, kurių protestai apkaltai skandalo metu buvo nutylimi. Disidentai gynė R.Paksą, kurį jo priešininkai siejo su Rusija.

R.Paksas gynė Lietuvą nuo Rusijos, o tie, kurie jį šalino, patys buvo ryšiais susiję su Rusija, jos pinigais. Apkaltos metu viskas buvo pastatyta nuo kojų ant galvos.

Labiausiai jaudino žvėriškumas tų apkaltos iniciatorių. Buvo įspūdis, kad šunų ruja užpuolė vieną.

Abejingų R.Pakso likimui Lietuvoje turbūt nėra nė vieno. Pirmas ir amžinas klausimas, kas teisėjai, kodėl jie teisia, kodėl, patys būdami nešvarūs, ragina R.Paksą apsivalyti? Tolesni įvykiai tą pojūtį patvirtino, kai iš septyniolikos kaltinimų liko vienas kaltinimas dėl pilietybės suteikimo J.Borisovui, kurį ankstesnis Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo medaliu už nuopelnus Lietuvai.

R.Paksą vertė jungtinės pajėgos, inspiruojamos iš užsienio, ir vietos finansinės - politinės grupuotės.

- Kodėl filmo atsisakė Lietuvos televizijos?

- Nė vienas iš didžiųjų TV kanalų nesiryžo parodyti to filmo, o turėjau viltį, kad ryšis, vien dėl nuomonių įvairovės. Net visuomeninis LTV kanalas atsisakė nė nepažiūrėję. Liejo ašaras dėl Baltarusijos diktatūros. Neturint galimybių pakliūti į televiziją, teko susiruošti kelionei po Lietuvą.

- Ar ši kelionė nepavojinga?

- Aš ne dėl savęs, dėl R.Pakso bijau, netgi dėl jo gyvybės. Dabar gi jie nežino, ką daryti, kai kaltinimai žlugo. Filmas žmones skatina diskusijai, o tai jau yra pavojinga jiems. Filmas trunka vieną valandą ir dvidešimt minučių. Jame paliesti aspektai: politinis, teisinis ir žmogiškasis. R.Pakso priešininkai sakydavo, kad R.Paksą remia tik kaimas - “runkeliai”. Didžiausias žiūrovų antplūdis miestuose neigia šį teiginį. Tuščių salių dar nebuvo niekur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas