Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar tebeaukojate Ukrainai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Besimptome Omikron forma sergantieji galės eiti į darbą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-01-28

Trečiadienį įvykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje po diskusijų vienbalsiai patvirtintas Kretingos rajono savivaldybės gyvybiškai svarbių funkcijų užtikrinimo Omikron (Covid-19) plitimo atveju planas, taip pat aptarta mobilaus punkto Kretingoje veikla.

Pasak Savivaldybės civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Rasminos Beniušienės, planas buvo parengtas atsižvelgus į Vyriausybės kanceliarijos nurodymą. Duomenys surinkti iš Savivaldybės pavaldumo įstaigų, kuriose, aprūpinus respiratoriais ir greitaisiais antigenų testais, funkcijos turėtų būti vykdomos nepertraukiamai kontaktiniu būdu. Vadinasi, užsikrėtę, bet besimptome forma sergantys darbuotojai, nesant galimybės jų pakeisti, pagal susitarimą su darbdaviu neimtų nedarbingumo lapelio ir į darbą eitų toliau.

Į sąrašą patenka rajone esančios sveikatos įstaigos, Socialinių paslaugų ir Dienos veiklos centrai, Savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, bendrovės „Kretingos komunalininkas“, „Kretingos vandenys“, Savivaldybės Socialinės paramos, Viešosios tvarkos skyrių specialistai, pats Ekstremalių situacijų operacijų centras, iš švietimo įstaigų – vienintelis Kretingos miesto lopšelis-darželis „Pasaka“, kuris į atskirą grupę priimtų vaikus iš kitų įstaigų, susirgus jų darbuotojams. Iš viso, pagal darbdavių pateiktus duomenis, numatyta, kad į darbą, nepaisant ligos, eitų 680 darbuotojų.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Arnas Juškys informavo, kad mobilusis punktas Tiekėjų gatvėje nuo trečiadienio jau dirba dviem pamainomis kas 4 valandas. Anksčiau per dieną čia buvo atliekama 80 testų, o dabar, sparčiai plintant Omikron atmainai, – apie 160. Vakar buvo patvirtinti 152 šios ligos atvejai. Tačiau Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas patikino, kad sunkių atvejų pastebimai mažėja, šiuo metu ligoninėje užimta 16 lovų, kai anksčiau per savaitę tokių ligonių būdavo apie 40. Posėdyje taip pat akcentuota, kad virusas daugiausia plinta mokyklose ir šeimose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas