Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasaulis, kuriame gyvename, sparčiai keičiasi. Naujai sukuriamos technologijos vis dažniau pritaikomos tiek asmeniniams žmonių poreikiams, tiek ir verslo problemų sprendimams. Atsirandantys nauji produktai keičia vartojimo įpročius, gerina gyvenimo kokybę, o tai turi įtakos ir didėjančiai paklausai daugeliui produktų. Paklausai augant, transportuojama vis daugiau produkcijos, o prekių saugojimo sandėliai tampa vis labiau užpildyti. Taigi, sklandus ir efektyvus sandėliavimas tampa itin reikšmingu etapu logistikos grandinėje.

Efektyvaus sandėliavimo ir sandėlio valdymo aspektai

Tiekimo grandinėje sandėliavimas yra tarsi tarpinis etapas, kuriame saugomi gaminiai, kol jie patenka pas pirkėją. Paprastai, sandėliai naudojami prekių ir žaliavų saugojimui, tačiau kai kurie iš jų gali būti naudojami ir prekių paskirstymui, pervežant prekes iš vienos šalies į kitą. Priklausomai nuo prekių tipo, tam tikri elementai padeda prekes sandėlyje laikyti ir saugoti efektyviau. Pavyzdžiui, specialiai pritaikyta lentynų sistema sandėlyje leidžia efektyviai išnaudoti turimą erdvę ir tuo pačiu lengvai judėti patalpoje. Kitas svarbus elementas – sistema skirta kontroliuoti klimatą sandėlio viduje. Taip užtikrinama, kad produktai neprarastų prekinės išvaizdos ir nesuprastėtų jų kokybė. Šią sistemą būtina naudoti sandėliuojant specifinius produktus, kuriems per aukšta ar per žema temperatūra gali pakenkti. Tokius produktus paprastai sudaro maisto produktai, vaistai, kosmetika ar įvairūs laboratoriniai gaminiai.

Šiuolaikiniame sandėliavimo procese sutinkama atsargų programinė įranga padeda atsakingam asmeniui žinoti apie sandėliuojamų prekių skaičių bei tikslią jų buvimo vietą. Sandėliavime naudojamos mašinos, krautuvai ir konvejerio juostos, padedančios efektyviai ir greitai perkelti produktus iš vieno taško į kitą. Ne ką mažiau svarbi tampa ir visą parą veikianti stebėjimo sistema, skirta apsaugoti viduje esančias prekes. Visais sandėliavimo procesais gali rūpintis tiek pats prekių savininkas, tiek ir sandėliavimo paslaugas teikiančios logistikos įmonės. Tiesa, sandėliavimas, kaip ir kiti logistikos proceso etapai, vis dažniau pasirenkami kaip specialistų atliekama paslauga. Kas tai nulemia?

Centrinė prekių laikymo vieta

Logistikos įmonė, teikianti sandėliavimo paslaugas paprastai veikia ne tik keliuose miestuose, bet ir daugelyje šalių. Tai sukuria puikią aplinką tarptautiniams verslams sklandžiai vykdyti savo veiklą, o vietiniams – išplėsti savo veiklą į naujas užsienio rinkas.

Sandėliai įkurti strategiškai patogiose vietose teikia daug naudos verslams. Pavyzdžiui, sandėlis įkurtas miesto centre padeda įmonei lengviau paskirstyti produktus klientams. Tuo tarpu kitose šalyse įkurti sandėliai leidžia prekes pristatyti greičiau ir mažesniais kaštais. Taigi, renkantis sandėliavimo paslaugas teikiančią įmonę, vieta gali turėti labai didelės svarbos siekiant efektyvaus ir sklandaus darbo, todėl tai tikrai turėtų būti prioritetinės svarbos klausimas.

Geresnis užsakymų apdorojimas

Laiku pristatomi produktai – tai siekiamybė, tiesiogiai daranti įtaką verslo sėkmei. Sandėliuose įdiegti inovatyvūs sprendimai leidžia atidžiai valdyti prekių atsargas. Tai reiškia, kad sandėlyje yra nuolat sekami atsargų kiekiai, kurie informuoja apie papildymo poreikį arba neleidžia turėti daugiau, nei reikia. Be to, efektyviai valdomos atsargos leidžia produktus paskirstyti ir išsiųsti tą pačią dieną, kai klientas pateikia užsakymą. Taip išvengiama laiko švaistymo, kuris gali atsirasti prekes paimant tiesiai iš gamybos vietos. Tai ypač aktualu, jeigu prekės gaminamos kitoje šalyje, nei jos yra pardavinėjamos. Taigi, naudojantis logistikos įmonių teikiamomis sandėliavimo paslaugomis sukuriamas efektyvus prekių tiekimo ir saugojimo ciklas, padedantis išvengti klientų praradimo dėl per ilgo pristatymo laiko.

Sklandus prekių judėjimas

Dažniausiai, gamybos vietose prekės yra gaminamos pertekliniais kiekiais. Taip užtikrinama, kad užsisakius prekę klientui nereikės papildomai laukti, kol ji bus pagaminta ir paruošta išsiuntimui. Taigi, prekes laikyti specialioje sandėliavimo patalpoje yra būtina. Logistikos įmonės užtikrina, kad visi likučiai sandėlyje būtų nuosekliai tikrinami, o duomenys apie prekių sumažėjimą atsakingai išsiunčiami pardavimo įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims. Taip užtikrinamas ne tik prekių saugumas, bet ir sklandus užsakymų judėjimas.

Pagerinta gamybos kokybė

Atvežus prekes į sandėlį, prekės ne tik sugrupuojamos ir sudedamos į lentynas, bet taip pat yra patikrinamos. Tikrinamas ne tik prekių kiekis, bet ir jų kokybė – ar atgabentos prekės yra su nepažeistomis pakuotėmis. Be to, suskirsčius prekes sandėlyje, kiekvieną dieną vykdomi produktų galiojimo laikų stebėjimai. Jeigu prekės galiojimo laikas pasibaigė, prekė išimama. Taip logistikos specialistai padeda laiku atrinkti ir izoliuoti gaminius, kurie neatitinka būtinų kokybės reikalavimų, kad šie nepasiektų klientų.

Rizikos valdymas

Staigūs paklausos ir pasiūlos svyravimai rinkoje yra tai, su kuo kiekvienas verslas dažnai susiduria. Žinoma, sumažėjusios paklausos nori išvengti kiekvienas, tačiau jai padidėjus taip pat susiduriama su sudėtingais sandėliavimo ir krovinių transportavimo iššūkiais. Jeigu nutinka taip, kad produktų pasiūla yra daug didesnė nei paklausa, stabilizuoti padėtį gali padėti tinkamas prekių sandėliavimas. A kategorijos, reguliuojamos temperatūros sandėliuose laikomi produktai gali išlikti švieži ilgą laiką – tai itin palanki aplinka greitai gendantiems produktams. Be to, dideli sandėliai leidžia bet kuriuo metu padidinti sandėliuojamų prekių kiekį, arba jį sumažinti taip išvengiant nereikalingų išlaidų.

Didėjanti sandėliavimo svarba versle

Augant vietinei ir tarptautinei prekybai, didėja ir sandėliavimo paslaugų svarba. Tinkamas prekių saugojimas visada buvo vienas iš pagrindinių sklandžios logistikos veikimo principų. Iš tikrųjų, sandėliavimas gali stipriai paveikti tiekimo grandinės efektyvumą ir tuo pačiu verslo sėkmę, todėl labai svarbu, kad įmonė galėtų užtikrinti tinkamas produktų laikymo sąlygas ir turėtų pakankamai vietos prekėms sandėliuoti. Tik veiksminga sandėlių ir atsargų valdymo strategija gali pagerinti klientų aptarnavimo lygį ir perkelti verslą į kitą lygį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas