Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pareiškėjo Kretingos rajono savivaldybės mero Antano KALNIAUS komentaras:

Savivaldybės administracijai jau pateikiau potvarkį, kad grąžintų į darbą du darbuotojus: mero padėjėją ir tarybos sekretorių. Laikinas apsaugos priemones teismas jau yra pritaikęs, jos turi būti vykdomos, administracija turi atkurti lėšas tiems etatams.

Tarybos atstovo Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojo Dangiro SAMALIAUS komentaras:

Tarybai atstovaujantis advokatas buvo iškėlęs klausimą, kad Savivaldos įstatymo kai kurie straipsniai prieštarauja Konstitucijai, tai yra, kad pagal Konstituciją kiekvienas savivaldybės tarybos narys lygiomis teisėmis su meru gali dalyvauti Savivaldybės tarybos darbe, teikti Savivaldybės tarybai svarstyti visus jos kompetencijos klausimus. Teismas į tai neatsižvelgė. Savivaldybės taryba spręs, ar skųsti Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų sprendimą aukštesnės instancijos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Laimutės Jokubauskaitės, Eglės Kiaurakytės ir Aušrelės Mažrimienės, išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo Kretingos rajono mero Antano Kalniaus skundą atstovei Kretingos rajono savivaldybės tarybai dėl sprendimų panaikinimo. Teisėjų kolegija nusprendė skundą patenkinti visiškai: tai reiškia, kad Kretingos rajono tarybos sprendimai, kai buvo panaikinti du mero A. Kalniaus patarėjų etatai, o po to norėta panaikinti ir trečią, yra neteisėti.

Iš dalies patenkintas ir pareiškėjo A. Kalniaus prašymas dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo priteisimo: A. Kalnius iš atsakovės Kretingos rajono savivaldybės tarybos prašė priteisti 2 tūkst. 700 Eur atstovavimo išlaidų, teismas priteisė 2 tūkst. 513,28 Eur. Rajono Savivaldybės tarybos prašymo dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo priteisimo teismas netenkino.

Į administracinį teismą meras A. Kalnius kreipėsi po to, kai, rajono Savivaldybės taryboje persiskirsčius politinėms jėgoms, naujoji tarybos dauguma, arba valdančioji koalicija, vietoje 3-jų savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių paliko vieną. Meras teismui išsakė nuomonę, kad savivaldybės taryba mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičių gali nustatyti tik esant mero siūlymui, ir teigė, kad, priimdama sprendimus, rajono taryba viršijo jai nustatytą kompetenciją, taip pažeisdama įstatymais įtvirtintus vietos savivaldos principus, o panaikinus pareigybes, buvo pažeistos jo, kaip mero, teisės ir teisėti interesai.

Atsakovė Kretingos rajono savivaldybės taryba teismui paaiškino, kad sprendimais sumažinti pareigybių skaičių siekiama užtikrinti racionalų žmogiškųjų išteklių ir lėšų naudojimą, mažinti viešąjį sektorių. Atsakovės vertinimu, ir Konstitucija nenumato jokių išskirtinį statusą turinčių savivaldybių tarybų narių, taigi pareiškėjas A. Kalnius, ignoruodamas teisinį reglamentavimą, diferencijuoja tarybos narių teises, jiems nustatant nevienodas galimybes dalyvauti tarybos darbe, pažeidžiant esminį tarybos, kaip atstovaujamosios institucijos, principą – tarybos narių lygybę.

Vis dėlto teismo kolegija konstatavo: įvertinus tai, kad ginčo teisinių santykių atsiradimo metu galiojęs teisinis reguliavimas, reglamentuojantis mero, kaip savivaldybės vadovo, įgaliojimus ir jo santykį su kitomis savivaldybės institucijomis, nebuvo pakeistas, darytina išvada, kad savo sprendimu nustatydama mažesnį mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų skaičių, o mero aptarnavimo funkciją užtikrinti pavesdama rajono Savivaldybės administracijai, tam nesant mero siūlymo, taryba veikė ultra vires, tai yra viršydama įgaliojimus, todėl, teismo sprendimu, Kretingos rajono savivaldybės tarybos praėjusių metų sausio 29 d. ir balandžio 29 d. sprendimai turi būti panaikinti.

Toks teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas