Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Grupė pulsuojanti roko ritmu

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2021-12-31
Grupės nariai brolis ir sesuo gitaristas Povilas Valička (iš kairės), dainininkė Ieva Valičkaitė, grupės vadovas Aivaras Bružas su sūnumi būgnininku Benu. Nuotraukoje nėra bosine gitara grupėje grojančio Džiugo Cukuro.

Darbėnų gimnazijoje jau kelerius metus skamba populiariosios roko muzikos grupės „All forever“ atliekama muzika. Grupė pasirodo ne tik gimnazijoje – ji jau yra koncertavusi Klaipėdoje, Vilniuje, Rusnėje įvykusiame festivalyje ir neketina sustoti.

Nori groti ir pabaigę mokyklą

Darbėnų gimnazijoje roko muzikos grupė suburta senokai, tačiau dabartinės grupės nariai susibūrė prieš kelerius metus. Jai vadovauja gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytojas Aivaras Bružas.

„Prieš kelerius metus išėjo ankščiau grupei vadovavęs mokytojas, tada keli nariai kreipėsi į mane. Nenorėjau, kad grupė iširtų, ir ėmiausi jai vadovauti. Taip pradėjau dirbti Darbėnų gimnazijoje“, – pradžią prisiminė A. Bružas.

Ankščiau grupė neturėjo savo pavadinimo. „Prieš pradedant dirbti gimnazijoje, vasarą, kai nariai paprašė, kad vadovaučiau grupei, pradėjome repetuoti kaip grupė. Tada ir sugalvojome jos pavadinimą“, – teigė Aivaras.

Grupė pasivadino „All forever“ vardu. „Tai reiškia „visi kartu amžinai“, – paaiškino vokalistė Ieva Valičkaitė. – Norime grupe išlikti ir po mokyklos baigimo, todėl ir pasirinkome tokį pavadinimą.“

Iš viso groja 4 nariai: septintokas Benas Bružas – mušamaisiais, aštuntokas Povilas Valička – soline gitara, vienuoliktokė I. Valičkaitė – solistė, aštuntokas Džiugas Cukuras – bosine gitara.

Darbėnų gimnazijoje šiuo metu yra suburtos dvi grupės. „Antroji susibūrė tik šiemet, todėl dar tik pradeda savo muzikinį kelią“, – sakė A. Bružas.

Šoko prie scenos

Grupė atlieka įvairaus stiliaus muzikos kūrinius, tačiau daugiausia dėmesio skiria populiariajam rokui. „Iki tikrojo roko mums šiek tiek trūksta. Vieną kartą sulaukėme pasiūlymo dalyvauti roko festivalyje, tačiau negalėjome, nes mūsų muzikai pritrūko roko elementų“, – tikino grupės vadovas.

Jauniesiems muzikantams yra tekę atlikti ir liaudišką, ir klasikinę muziką. „Nebijome groti įvairius žanrus“, – tvirtino būgnininkas Benas.

„All forever“ jau yra koncertavusi ne viename mieste. Du kartus pasirodė Klaipėdos miesto Kaziuko mugėje, vyko į koncertus Vilniuje, festivalį Rusnėje, yra groję ir Kretingoje. „Rugsėjo mėnesį turėjome valandos koncertą Vilniuje. Tai buvo vienas daugiausiai emocijų sukėlęs koncertas“, – kalbėjo A. Bružas.

Jį papildė I. Valičkaitė: „Kai mes grojome, jaunimas netgi atėjo šokti prie scenos. Tai buvo įspūdinga, suteikė daug gerų emocijų.“ Grupei labiau patinka koncertuoti didžiuosiuose miestuose, nes ten sulaukia daugiau dėmesio, turi savo gerbėjų. „Į Kretingoje vykstančius renginius dažniau susirenka vyresnio amžiaus žmonės, kuriems ne visada būna priimtinas toks muzikos žanras. Didžiuosiuose miestuose daug lengviau yra rasti savo gerbėją“, – patirtimi dalijosi A. Bružas.

Akimirka iš grupės „All forever“ koncerto Vilniuje

Išleido savo dainas

„All forever“ ne tik aranžuoja ir perdainuoja jau žinomas, kitų atlikėjų sukurtas dainas, tačiau kuria ir savo. Šiuo metu grupė jau yra išleidusi vieną savo kūrybos dainą „Nesvarbu“, taip pat yra įrašius naujausią savo kūrinį anglų kalba „Hi again“. Pastarajai dainai dar nėra sukurtas vaizdo klipas. „Niekaip iki galo neišplėtojam savo idėjos, kaip viskas turėtų būti“, – atviravo būrelio vadovas. Daina „Nesvarbu“, anot kūrėjų, yra apie buvimą savimi. „Pirmiausia sukūrėme melodiją. Džiugas sukūrė boso partiją, tada kartu baigėme likusią melodiją“, – apie kūrybinį procesą kalbėjo gitaristas Povilas.

Tekstą sukūrė grupės vokalistė Ieva. „Man patinka rusų kalbos pamokos ir per vieną jų radau kelias laisvas minutes. Tuomet netikėtai ir atėjo pirmieji dainos žodžiai“, – prisiminė ji.

Iš pradžių abiejuose kūriniuose buvo daug liūdnų elementų. „Man pasirodė, kad tekstuose jaučiama per daug depresijos, todėl paprašiau, kad šį tą pakeistų ir dainuotume linksmesnes dainas“, – sakė A. Bružas.

„Hi again“ daina yra apie draugus. Ši daina sukurta karantino laikotarpiu. „Daugiausia su sese šią dainą kūrėme namuose, nes tuo metu susitikti su grupe negalėjome“, – tikino gitaristas Povilas.

Povilas ir Ieva yra brolis ir sesuo, todėl jie daug laiko praleidžia kartu muzikuodami. „Būna, kad reikia eiti atlikti kokius namų ruošos darbus, tačiau tuo metu vienam ar kitam ateina kūrybinis impulsas ir tenka darbus atidėti į šalį. Tėvai supranta tokius netikėtai ateinančius kūrybinius impulsus ir mus palaiko“, – kalbėjo Ieva.

Tai nėra vieninteliai grupės kūriniai. Ateityje ji planuoja pristatyti dar ne vieną savo kūrybos dainą. „Visas dainas kuriame kartu. Idėjas atsinešame į repeticijas, kai kyla kokios idėjos, iš karto parašome vieni kitiems. Būna, kad tenka ir tyliai pasiginčyti, tačiau galų gale turime rezultatus“, – apie kūrybos procesą pasakojo vokalistė Ieva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas