Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasiekimai skatina tobulėti ir dirbti dar daugiau

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-12-31
Kretingos rajono kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis, konkurse „Sidabriniai balsai“ apdovanotas I laipsnio diplomu.

Kretingos rajono kultūros centro kolektyvai, jų vadovai šiuos metus užbaigė geromis naujienomis, kurios susijusios su laimėjimais ir įvertinimais. „Kiekviena gera žinia mums – paskatinimas tobulėti ir dirbti dar geriau“, – neabejojo Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus.

Puikų laimėjimą parvežė Kultūros centro Šukės skyriaus smuikininkas Leonardas Vaišys, kuris tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ laureatas. Berniuką konkursui parengė Alvydas Vozgirdas.

Du įvertinimus mūsų rajono teatralai pelnė XVI Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“: Senosios Įpilties skyriaus dramos kolektyvo spektaklio – liaudiškos komedijos „Taip tai darosi ant svieto“ pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“ aktoriui Povilui Bružui už dėdės Miko vaidmenį suteikta nominacija „Ryškiausias antro plano vaidmuo“, o Vydmantų skyriaus teatro spektaklio Boriso Dauguviečio „Žaldokynė“ režisieriui Sauliui Vaičiuliui skirta nominacija „Ryškiausias debiutas“.

„Senosios Įpilties skyriaus režisierė Kristina Lauciutė-Dimienė – perspektyvi jauna režisierė, kaip ir Saulius Vaičiulis, gebanti sutelkti bendruomenės žmones. Jų darbas įgyja dar didesnę prasmę, žinant, kad kaime labai sunku surasti žmonių, kurie aukotų savo laisvą laiką saviveiklai“, – kad režisierių pastangomis ir atokesnėse rajono vietose užgimsta arba tęsiamos teatro tradicijos, pasidžiaugė P. Razmus.

Konkurse „Sidabriniai balsai“ Kartenos skyriaus vokalinis ansamblis pelnė II laipsnio diplomą.

Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ tapo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros „Šimtakojis“ laureatu jaunimo grupėje nuo 15 metų – įvertinimo sulaukė Kretingą ir pasauliniu mastu išgarsinęs šešėlių spektaklis „Kretingos istorija vaikų pasakose“, kurį režisavo Auksė Antulienė. „Dar didesnis įvertinimas mums – kad mūsų spektaklio niekas dar neatkartojo ir nepakartojo, kad per pasaulio mėgėjų teatrų festivalio aptarimą išgirdome susižavėjimą mūsų sprendimais, o per „Šimtakojį“ mus gyrė už vizualumą ir estetiką, be to, turėjome galimybę dar kartą paskleisti žinią apie Kretingą“, – apibendrino A. Antulienė, o P. Razmus „Atžalyną“ įvardino ne tik neoficialiuoju Kretingos ambasadoriumi, bet ir teatro kalve Kretingoje.

Nors šešėlių spektaklis sėkmingai gyvuoja, be premjerų „Atžalynas“ negyvena: sausį jau ketinama parodyti naują spektaklį „Haroldas ir Modė“ – šiltą, jautrų ir ryškų spektaklį.

Rajono Kultūros centras, teatrai rengiasi ir Lietuvos mėgėjų teatro šventei, kuri turėtų įvykti kovą.

Be to, kad Kretingos rajono kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“, vadovaujama P. Razmaus, dalyvavo LRT projekte „Duokim garo!“ ir apie kolektyvą sukurtas filmas, sėkmė mūsų rajono muzikantus, dainininkus lydėjo ir kituose konkursuose.

Kartenos skyriaus moterų duetas Janina Vaičekauskienė ir Dalia Bertašienė respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Šilų aidai“ užėmė I vietą. Duetui gitara, pianinu pritarė vadovas Rimantas Varkojus, kontrabosu – Romas Kaunas. „Dalyvavome tokiame konkurse pirmą kartą ir mus lydėjo sėkmė. Manau, to priežastis – dueto moterų balsų dermė, aukšta sceninė kultūra“, – teigė meno vadovas.

Duetas atliko R. Varkojaus sukurtas dainas – „Sapnas“ pagal Eirenės eiles ir „Nemunas“ pagal Pauliaus Širvio žodžius, taip pat – aranžuotą lietuvių liaudies dainą. „Gali būti, kad autorinės dainos irgi prisidėjo prie sėkmės“, – kalbėjo dueto vadovas ir dainų autorius, kuriam nuo kūrybinio darbo nutolti neleidžia ir kiti jo vadovaujami kolektyvai – post-folk muzikos ansamblis „Vo tep“, kapela, folklorinis ansamblis „Alonta“.

„Sidabrinių balsų“ II laipsnio diplomu buvo apdovanotas ir Vydmantų skyriaus moterų vokalinis ansamblis.

Lietuvos solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ sėkmė lydėjo tris Kretingos rajono kultūros centro kolektyvus: Kartenos vokalinį moterų ansamblį „Rapsodija“ (vad. Jūratė Norkuvienė), Vydmantų skyriaus moterų vokalinį ansamblį (vad. Jolanta Japertienė) ir Jokūbavo skyriaus moterų vokalinį ansamblį „Baltos ievos“ (vad. Rita Valiukienė) – visi jie apdovanoti II laipsnio diplomu, o Kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis (vad. Kristina Rimienė) – I laipsnio diplomu.

„Visi kolektyvai – stiprūs, ilgus metus puoselėjantys dainavimo tradicijas, turintys, ką parodyti ir kuo sužavėti“, – P. Razmus priminė, kad rajone kasmet vyksta konkursas „Sidabrinių balsų aidai“, per kurį ir atrenkami kolektyvai dalyvauti respublikiniuose konkursuose.

Kultūros centro folkloro kolektyvo „Gervelė“ (vad. Elena Šalkauskienė) vyrų grupė Žemaičių folkloro atlikėjų festivalyje-konkurse „Sosėtėkem Plungie“ apdovanota už geriausiai atliktą liaudies dainą.

Centro direktorius P. Razmus įsitikinęs, kad iššūkių jo vadovaujamam centrui, saviveiklos kolektyvams netrūks ir kitais metais. Vienas jų – kvietimas dalyvauti „Litexpo“ rūmuose rengiamoje šalies Kultūros centrų alėjoje. „Teks rimtai pagalvoti, kas iš mūsų saviveiklininkų dalyvaus šiame renginyje, kokio reikės meninio įdirbio ir kiek – finansinių resursų“, – kalbėjo P. Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas