Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Mokiniai, tyrę supančią aplinką, pasidalino savo įgytomis žiniomis ir patirtimi.

Marijono Daujoto progimnazija jau trečią kartą surengė respublikinę gamtamokslinę praktinę konferenciją ,,Jaunųjų tyrėjų laboratorija“. Kas antrus metus organizuojamo renginio sumanytoja Marijono Daujoto pradinių klasių mokytoja Nijolė Meškauskienė įsitikinusi, kad gamtamokslinis ugdymas šiandieninėje mokykloje neįsivaizduojamas be patyriminės veiklos.

„Per pamokas ir po pamokų su vaikais atliekame gausybę eksperimentų, ypač – pastaruosius šešerius metus, kai mūsų mokykloje duris atvėrė ,,Išmanioji klasė“ su visa laboratorine įranga“, – kalbėjo mokytoja, akcentuodama, kad atlikdami bandymus, eksperimentus, stebėjimus, tiriamuosius pokalbius mokiniai tampa aktyviais negyvosios ir gyvosios aplinkos tyrėjais, patiria pažinimo džiaugsmą, išsiugdo gebėjimą įvairiais būdais ir iš įvairių šaltinių rinkti gamtamokslinio pobūdžio informaciją, ją analizuoti, pritaikyti kasdieniniame gyvenime.

Konferencijoje dalyvavo ir atliktus stebėjimus, bandymus, eksperimentus pristatė 80 pradinukų iš Plungės, Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Kauno, Telšių, Alytaus, Marijampolės, Skuodo, Šilutės, Trakų mokyklų.

„Svarbiausia, kad konferencijos dalyviai pristatė daug patrauklių, mokinių amžių atitinkančių tiriamųjų darbų. Populiariausi – eksperimentai iš fizikos, chemijos pasaulio. Jaunieji konferencijos dalyviai juos pristatė pagal eksperimentinio tyrimo etapus: problemos iškėlimo, hipotezės suformulavimo, priemonių parinkimo, rezultatų, išvadų skelbimo. Tai labai svarbu, nes jeigu darbas neatitinka eksperimento turinio, tai ir lieka neaiški tokio tyrimo prasmė“, – konferenciją apibendrinusi N. Meškauskienė pastebėjo, kad tam tikri eksperimentai nėra momentinis tiriamasis darbas, bet – ilgalaikis stebėjimas, reikalaujantis aprašyti kiekvieną tyrimo etapą.

Mokytoja apgailestavo, kad dėl koronaviruso pandemijos konferenciją teko organizuoti per nuotolį, tačiau ir toks būdas kuo puikiausiai ugdo komunikacinius mokinių gebėjimus, kaip antai: aiškiai reikšti savo mintis, išklausyti ir įsiklausyti į kito nuomonę, argumentais pagrįsti savąją.

Konferencijos sumanytoja ir viena jos organizatorių mokytoja Nijolė Meškauskienė įsitikinusi, kad mokiniai, dalyvaudami tokiuose renginiuose, patobulina ir savo komunikacinius gebėjimus.

Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Aurelija Jedenkienė teigė, kad praktinė tiriamoji veikla yra vienas efektyviausių būdų pagilinti mokinių pažintinį aktyvumą, didina intelektualinį mokinių potencialą, gamtamokslinį raštingumą, plėtoja mokinių kūrybines galias. „Dar vienas konferencijos tikslų – pasidalinti gerąja patirtimi, pasisemti idėjų tolimesniems darbams“, – sakė ji.

Kretingos rajonui konferencijoje atstovavo: Pranciškonų gimnazijos ketvirtokės Elzė Ruzgytė ir Melota Mikaločiūtė (mokyt. Sotera Martusevičienė) kalbėjo tema „Ar galima klasėje užsiauginti grybų?“; eksperimentą „Balionas, kuris nesprogsta“ pristatė Marijono Daujoto progimnazijos pirmokės Barbora Visminaitė ir Viltė Tautavičiūtė (mokyt. Aiva Raciuvienė), tos pačios mokyklos mokiniai Modestas Palubinskas ir Kamilė Kontrimaitė (mokyt. Violeta Petrauskienė ir N. Meškauskienė) išbandė „Ar skęsta mandarinas“, „Ką gali judantis oras?“ – ketvirtokai Lėja Šaulinskytė ir Arijus Slušnys (mokyt. N. Meškauskienė), eksperimentą „Kiaušinis ant vandens“ atliko antrokė Viltė Liutkutė (mokyt. Monika Gurauskienė); mokyklos-darželio „Žibutė“ auklėtiniai Arnas Mačiukas ir Radvilė Viršilaitė (mokyt. Alma Valantinienė) kalbėjo apie „Oru varomą mašiną“, antrokai Rusnė Ruzgutė ir Kotryna Juškytė (mokyt. Daiva Stonkienė) – tema „Tirpalo rūgštingumo nustatymas“; „Sėklų dygimo ir augimo tyrimą“ pristatė Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos pirmokai Saulius Drąsutis ir Arnas Jundulas (mokyt. Vilma Narmontaitė), pranešimus „Vanduo apverstoje stiklinėje“ – tos pačios mokyklos mokiniai Justas Domarkas ir Justas Žukov (mokyt. Irena Raišuotienė) ir „Muilo burbulai“ – pirmokai Emilija Karnauskaitė ir Henrikas Mačernis (mokyt. Alma Daškevičienė); apie „Plaukiojantį plastiliną“ kalbėjo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokinės Barbora Geležinytė ir Brigita Briedytė (mokyt. Rima Bitautienė); Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai Gabrielė Bernotaitė ir Jokūbas Mažeikis (mokyt. Irena Raišuotienė) pristatė pranešimą „Tyrinėju, stebiu ir mokausi“; „Ar grybai auga tik miške?“ aptarė Kurmaičių pradinės mokyklos mokinė Auksė Gedvilaitė (mokyt. Jurgita Česnavičienė).

Konferenciją vedė N. Meškauskienės auklėtinis Rėjus Benediktas Goriunovas, konferencijos dalyvius pasveikino Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė. Konferenciją surengti padėjo Marijono Daujoto progimnazijos mokytojai Violeta Petrauskienė, Reda Petrulienė, Laima Šikšniutė, Vida Songailienė, Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė, Mindaugas Razma.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas