Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Per naujuosius šviesoforus – pažeidžiant taisykles

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-11-23
Šviesoforas, skirtas neregiams kirsti 4 juostų judrią Šventosios gatvę, sureguliuotas taip, kad tedega vos 10 sekundžių. Per tokį laiką perėją perbėgti gali tik ypač sportiškas žmogus.

Kretingiškius nervina pastarųjų metų Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančiuose keliuose – Šventosios gatvėje, prie įvažiavimo į „Rimi“ prekybos centrą ir renovuotoje Vilniaus gatvėje, ties „Maxima“, – naujai įrengti, tačiau netinkamai sureguliuoti šviesoforai, dėl ko nėra saugu nei pėstiesiems, nei vairuotojams.

Ant stabdžių arba per raudoną

Į redakciją užsukęs Romas Misius piktinosi, kad ties „Maxima“ neįmanoma laikytis Kelių eismo taisyklių: „Anksčiau būdavo, kad, bebaigiant degti žaliam signalui, jis keliskart sumirkčiodavo ir užsidegdavo geltona, po to – raudona. Per tą laiką ramiai sau sustodavai. Dabar tai nebeįmanoma, nes po žalio signalo vos sublyksi geltona ir išsyk užsidega raudona, arba atvirkščiai, po raudonos staiga – žalia. Jeigu priartėjai prie šviesoforo, neįmanoma suspėti pravažiuoti – susimėtai, kerti ant stabdžių arba leki per raudoną. Jei stoji staiga, iš paskos važiuojanti mašina lengvai gali rėžtis į galą.“

Jo nuomone, šviesoforą reikėtų sureguliuot taip, kad vairuotojams nekeltų streso staiga besikeičiantys jo signalai. „Žinau atvejų, kai pareigūnai stovi už kampo ir fiksuoja pažeidimus nespėjusiems pravažiuoti, o po to gauname baudas“, – tvirtino R. Misius.

Neregys – bėgte?

Ona Preibienė piktinosi dėl šviesoforo Šventosios gatvėje, kertant ją ties „Rimi“ prekybos centru: „Ar tie, kurie įrengė tą tiksintį šviesoforą, pagalvojo, kaip per tokią judrią gatvę, kai į Klaipėdą nuolat zuja automobiliai, reikia pereiti pėsčiajam. Ar bandė patys? Šviesoforas veikia lygiai 10 sekundžių, o pereiti reikia 4-ias juostas. Gerai, jei kone perbėgus pusę gatvės, supratingi vairuotojai, jau užsidegus raudonam signalui, praleidžia, bet jei užlėktų ant viršaus, pats būtum kaltas, nes ėjai neteisėtai.“

Ir dar, stebėjosi O. Preibienė, šviesoforas ties „Rimi“ skirtas neregiams – tą rodo ir ženklas, be to, šviesoforas tam ir tiksi, kad praneštų neregiui.

„Bet pasakykite, mielieji, kaip reikia pereiti gatvę neregiui per 10 sekundžių, jei nesuspėja net sveikieji? Čia – kažkoks pasityčiojimas ir iš vienų, ir iš kitų. Ar tų, Vilniuje sėdinčių ir kompiuteriais visus reikalus reguliuojančių, galvočių galvos nuo ekranų jau visai perkaito“, – piktinosi moteris.

Prieš eksploatuojat, turėtų išbandyti

Vairavimo mokyklos instruktorius Algis Mažionis mano, kad žmonės skundžiasi teisingai. Jis įsitikinęs, kad kelininkai turėtų atidžiau derinti šviesoforus, pirmiau patys stebėti ir įsitikinti, ar patogu pėstiesiems ir vairuotojams, ir tik tuomet leisti juos eksploatuoti. „Suprantu, kad siekiama kuo didesnio pralaidumo Klaipėdos ir Šventosios gatvėmis, bet visgi reikia sureguliuoti optimalų šviesoforo laiką ir gatvę kertantiems pėstiesiems“, – kalbėjo jis.

Vairavimo instruktorius taip pat sutiko dėl netinkamai sureguliuoto šviesoforo Vilniaus g. prie „Maximos“: „Stabdant staiga, tikrai gali įvykti eismo nelaimių, ypač, kai intensyvus eismas. Anksčiau pamirksėdavo geltonas šviesoforo signalas prieš įsijungiant raudonai, o per geltoną galima užbaigti manevrą, jau įvažiavus į sankryžą. Dabar tokios galimybės kaip ir nebeliko. Nežinau, kas nustato tų šviesoforų režimus. Keista, kad skundžiasi žmonės, bet patys specialistai to nemato“, – pastebėjo A. Mažonis.

Tarsis su rangovais ir kelininkais

Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkė Violeta Turauskaitė tvirtino, kad abu šviesoforai priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Patikinusi, kad Savivaldybė skundų dėl šių šviesoforo negavo, V. Turauskaitė pažadėjo kuo skubiau susisiekti su Kelių direkcijos ir Vilniaus gatvės renovaciją vykdžiusia bendrove „Šilutės automobilių keliai“ atstovais, kad išsiaiškintų, pagal kokius principus suderinti šviesoforai ir ar galima kažką pakeisti. „Savivaldybė Vilniaus gatvės kol kas dar neperėmė iš rangovų, o šviesoforas prie aklųjų sankryžos Šventosios g. – Kelių direkcijos objektas“, – sakė V. Turauskaitė.

Vakar ji patikino, kad su rangovais ieško būdų, kaip sureguliuoti šviesoforą Vilniaus gatvėje, o dėl šviesoforo ties „Rimi“ Savivaldybė kreipsis į Kelių direkciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas