Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pažintis su kalakutu iš arčiau.

Kretingos mokykla-darželis „Žibutė“ dalyvauja Žemės ūkio ministerijos bei Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros inicijuotoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kuri tęsis iki 2022-ųjų.

Apie tradicines Lietuvos gyvulininkystės šakas – pieninę ir mėsinę galvijininkystę, kiaulininkystę, paukštininkystę, arklininkystę, avininkystę, ožkininkystę, kailinę žvėrininkystę, triušininkystę, bitininkystę – darželio-mokyklos vaikai plačiau sužino ne tik iš knygų ir ekrano, bet per įvairias veiklas: organizuojamos išvykos į vietinius ūkius, rengiami edukaciniai užsiėmimai, fotoparodos, viktorinos.

Kaip sakė ugdymo įstaigos direktorė Snieguolė Bružė, šiemet programoje oficialiai dalyvauja „Žibutės“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Bitutės“ ir jų mokytoja Loreta Pucienė, o neoficialiai – visi ugdytiniai, temas ir perteikimo būdus jiems parenkant atsižvelgus į amžių.

Vaikai jau aplankė Vaido Purmalio triušininkystės ūkį, įsikūrusį Tūbausių kaime. Šeimininkas papasakojo, kaip triušius prižiūrėti, kuo jie minta, vaikams leido gyvūnus paglostyti, paimti į rankas. Mažieji nustebo sužinoję, kad triušiai mėgsta tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką ir kad fermoje ji skamba ištisą parą.

Prie apiterapijos namelio Giedriaus Kalniaus sodyboje.

Kalniškiuose įsikūrusio Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutų ūkyje įdomu buvo „prakalbinti“ kalakutus, pamatyti, kaip atrodo patys mažiausi ir patys stambiausi šie naminiai paukščiai.

Giedriaus Kalniaus sodyboje šeimininkas papasakojo apie savo bites bei kas vyksta jo įrengtame bičių terapijos namelyje, taip pat – apie čia auginamus olandiškus fryzų veislės žirgus. Daug įspūdžių ugdytiniai parsivežė iš Majos ir Sauliaus ožkų ūkio – išvydo ne tik ten gyvenančias ožkas, bet ir melžiamas avis, ir džersių veislės karves, ir veršiukus, o atsisveikinant buvo pavaišinti naminiais karvių ir ožkų pieno sūriais.

Spalio pabaigoje į „Žibutės“ darželį-mokyklą buvo atgabenta ūkinių gyvūnų paroda: vaikai turėjo progą iš arti pamatyti gyvas vištas, šinšilas, putpeles , o programos edukatoriai pristatė šių gyvūnų auginimo ypatumus, atsakė į vaikų klausimus.

„Programos veiklos labai patinka vaikams. Jie nuolat apie tai kalba grupėje, pasakoja namuose. Atsiliepimų apie tai, kad programa naudinga ir reikalinga, jau girdėjome ir iš tėvų“, – sakė S. Bružė.

Kitais metais „Žibutės“ mokykla-darželis teiks paraišką ir dalyvaus programos II modulyje, skirtame pradiniam ugdymui.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas