Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Šeimos relikvijos – Kretingos muziejui (60 komentarai)

LT LithuaniaZita Petrauskienė
2021-11-16 18:44:11
„Dėkojame“ Romualdą Beniušį už žurmalistinį „teisingumą“ ir „sąžiningumą“. Ar Jūs žinote, kas yra žurnalistinė etika?
Kodėl Jūs savo straipsniuose nuslėpėte kitus Petrauskų anūkus, kai puikiai žinojote, kad jie yra.
Tai gal ir Jūsų profesinėje veikloje ne viskas skaidru?
LT LithuaniaTodėl ir reikėjo grą
2021-11-16 18:55:29
Todėl ir reikėjo grąžinti.
LT LithuaniaPastebėjimas
2021-11-16 20:31:17
Gerb. Zita, patys mušam - patys rėkiam - pati geriausia taktika? Nebesidarykite sau gėdos, bent jau viešai. Gerbkite šiuos puikius žmones bent po mirties, nes gyviems pagarbos nesugebėjote parodyti. Apdovanojimai atsidūrė ten, kur jie verti būti - muziejuje. O gal turėjo būti jūsų stalčiuje arba lombarde?
LT LithuaniaGiminaitė
2021-11-16 20:37:31
Taip, yra dar anūkas, kurio żmona kėlė ranką prieš savo uošvį ir tom pačiom rankom norėtų paimti apdovanojimus skirtus jo tėvams.
LT LithuaniaAnūkė
2021-11-16 21:19:44
Zita,puoli korespondentą,o pati irgi buvai pamiršusi,o gal iš savanaudiškų paskatų, vyro pusbrolį ir sesę,kai dalyvavote Darbėnuose ,,gelbėtojų palikuonių vakarėly,,http://www.pajurionaujienos.com/?sid=19038&act=exp .gal pakaks siausti! Jau užtenka,kad knygoje ,,Darbėnų žydai,,sukurpėt su mokytoja rašleva,pasinaudodamos Beniušio straipsniu ir net mintimis,o dar sugebėjei pasivadinti mano senelių Petrauskų marčia,nors esi tik vieno iš anūkų žmona...
LT LithuaniaDarbėniškė
2021-11-16 21:35:48
Kiek žinau R. Beniušis nėra joks žurnalistas. Tai žmogus savo laisvu laiku ieškantis žydų gelbėtojų ir jau 9 suradęs, kurie buvo apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Jo tikslas yra pagerbti žydus gelbėjusius žmones,o ne jų giminaičius.
LT LithuaniaJanina
2021-11-16 21:48:06
Kretingos muziejus pasipildė naujais eksponatais. Bet matosi, kad kažkam tai nepatinka. Kokios priežastys?
LT LithuaniaDonata
2021-11-16 21:59:42
Neabejoju,kad šios pasigailėtinos intrigos svetimomis rankomis teršti Petrauskų ir Barkų šeimų atminimą scenarijaus autorė ir režisierė gyvena Darbėnuose.
LT LithuaniaTaip
2021-11-16 22:24:26
ir nesupratau ar apdovanojimus gavo ne tie žmonės kurie gelbėjo žydus? Jei taip, tai Zitos Petrauskienės pasipiktinimas suprantamas ir Prezidentą apgavęs R.Beniušis turėtų atsakyti pagal įstatymą.
LT LithuaniaAgnė
2021-11-16 22:29:50
Kretingos muziejaus direktorės vietoje pasitikrinčiau signalizaciją. Maža ką.
LT Lithuaniaišdrįsta
2021-11-16 23:07:10
Beniušis parašyti daugiau, nei save vadinantys istorikais.Juos baimė sukausčiusi.Sėkmės tau, Romai, tik dėl parko be reikalo nerviniesi.Tie pinigai yra kryptiniai ,atkeliavo per sostinę, o tau kažkodėl atrodo, kad juos galima panaudoti apšviesti parkui.Juokinga
LT LithuaniaDonata
2021-11-17 04:21:42
Kaip sako žemaičiai nei gėdos nei sarmatos.
LT LithuaniaŽodžio Marti reikšmė
2021-11-17 13:06:31
Žodžio Marti reikšmė:
1. sūnaus žmona - atitekėjusi moteris VISIEMS JOS VYRO ŠEIMOS NARIAMS (tėvams, seserims ir broliams, seneliams).

Geros dienos
LT LithuaniaZita Petrauskienė
2021-11-17 13:41:39
Nieko blogo nepadariau, todėl savo vardo neslepiu po anoniminiais, netikrais vardais.
Manęs šiam gyvenime jau niekas nenustebins ir nesunaikins jokie šmeižtai. Todėl nesivarginkite, Palmyra ir Rimantai su Birute. Jei turite ką pasakyti sakykite į akis o ne už nugaros, prisidengę netikrais vardais.
Toliau rašau tiems, kas nežino kokia čia istorija. Pernai, P. Petrauskaitė ir R. Petrauskas su Romualdu Beniušiu priešakyje pateikė prašymą per Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejų į prezidentūrą dėl jų senelių Apdovanojimo po mirties už Esteros ir Chajos Cahimaičių išgelbėjimą, puikiai žinodami, kad yra dar du anūkai Rožė ir Vincas, Palmyros tėvo vaikai iš pirmos santuokos, Petrauskų vyriausieji anūkai, kurie augo pas senelius iki mokyklinio amžiaus, o paskui praleisdavo visas vasaras. Močiutę vaikai mama vadino…, dieduką – tėvu… Tačiau, jų egzistavimas buvo savanaudiškai nuslėptas.
Neiškentusi melo, mūsų mieloji Regina Kubilienė, Vinco ir Rožės pusseserė iš Darbėnų, kuri gerai pažinojo senolius, susisiekė su Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danute Selčinskaja, kuri patvirtino, kad muziejui pateikta neteisinga informacija ir paskatino mus kreiptis į prezidentūrą dėl klaidos ištaisymo. Nesvarbu kokie santykiai taip šių žmonių, R. Beniušis turėjo būti nešališkas ir informuoti Palmyrą ir Rimantą apie galimas pasekmes.
Po ilgų susirašinėjimų su Renginių ir valstybės apdovanojimų skyriaus mentore Rima Marčiulionyte, gavome atsakymą, kad: „ Gavus Jūsų laišką, mes susisiekėme su anūke Palmira Petrauskaite dėl galimybės apdovanojimus perduoti Jums, tačiau gavome atsakymą, jog pagerbiant senelių atminimą ir jų pasiaukojimą, taip pat pasitarus su anūku Rimantu Petrausku, šie apdovanojimai artimiausiu metu bus perduoti Kretingos muziejui taip siekiant supažindinti tiek krašto, tiek visos Lietuvos žmones, bei visus artimuosius su nepaprastu žygdarbiu, kurį atliko Jūsų visų seneliai, bei su jiems po mirties suteiktu apdovanojimu.“ Vėliau sužinojome, kad už šį aplaidumą kai kas turėjo didelių nemalonumų. Apdovanojimą teko vežti į Kretingą...
Aš kreipiausi į prezidentūrą įpareigota savo vyro Vinco ir jo sesers Rožės. Jie jautėsi apgauti ir pažeminti. Dabar mes laimingi, Apdovanojimas yra ten, kur turi būti. Visi galėsime pasidžiaugti, parodyti savo anūkams.
P.S. Jau neatsimenu kiek metų padedu savo vyrui prižiūrėti Petrauskų kapą (anksčiau, prieš mus tvarkė Rimantas), kurį brangi ANŪKĖ lankyti pradėjo tik po apdovanojimo gavimo, manau, kad galiu sau leisti turėti savo nuomonę ir ginti savo šeimą.
Dėl savanaudiškų mano paskatų: Lankydamasi renginiuose apie žydų gelbėtojus aš gaunu labai didelę naudą. Pinigų ten neduoda, nepavydėkite. Aš domiuosi istorija, žydų tautos likimu, kultūra, papročiais. Ir ne tik Darbėnuose, bet ir savo gimtame mieste Kaune. Man labai patinka žydų dainos. Aš labai myliu ir gerbiu Chajos Chaimaitės-Brezinger vaikus, kiek galėdama stiprinu jų ryšį su Lietuva. Siunčiu jiems renginių nuotraukas.
Dėl knygos: Turiu apie 35 m. darbo patirtį leidykloje, todėl turiu kompetencijos knygos leidyboje, tikrinau korektūras, sukūriau knygos viršelio maketą. Kadangi esu Petrauskienė jau 41 metus, tai per savo gyvenimą sužinojau labai daug apie Petrauskų ir Chaimų gyvenimus, apie tai, kaip vežė Chaimaites išteptas vaistais pasakojo pati močiutė, taip pat apie žąsis ir dar kitas istorijas. Kai ką papasakojo vyras, jo pamotė Gabriela. Istorijos naujos neparašysi, įvykiai sutapo, sraipsnio bendraautorė papildė įvykių datas remdamasi Eric L. Goldstein archyvine medžiaga, kurios R. Beniušis tikrai negalėjo turėti, tikrinome kiekvieną faktą, gavau nuotraukas iš Brezinger šeimos archyvo.

Taigi, scenarijaus autorė esu aš ir nelieskite nekaltų žmonių.

Ačiū visiems už dėmesį. Jei turite man asmeniškų klausimų, neterškite straipsnio komentarais, prašome parašyti man asmeniškai į el. paštą zitap102@gmail.com.

Į įžeidžiančius laiškus neatsakysiu, jei bus grasinimų, pranešiu policijai.
LT LithuaniaPastebėjimas
2021-11-17 14:32:32
Gerb Zita, po visos šitos tirados nuoširdžiai atsakykite į vieną klausimą. Užteks vieno žodžio "taip" arba "ne". JŪS ESATE PATENKINTA, KAD APDOVANOJIMAI ATSIDŪRĖ MUZIEJUJE? Nes visas ilgas jūsų komentaras, kupinas prieštaravimų ir dvasinių kančių, taip ir neatskleidžia tikrosios jūsų pozicijos. Iš jūsų cituojamo prezidentūros atsakymo į skundą matyti, kad apdovanojimą norėjote pasiimti pati ar Jūsų artimiausieji (percituoju jūsų cituotą atsakymą "susisiekėme su Palmira Petrauskaite dėl galimybės apdovanojimą perduoti jums"). Tačiau paskui rašote, kad esate laimingi, kad apdovanojimas yra ten, kur turi būti (suprantu, kalbate apie muziejų). Tai kas negerai? Ar ne visi anūkai garbingai išvardinti straipsnyje, čia dėl to tiek dramatizmo ir atviro giminės apatinių skalbimo? Kaip anūkų išvardinimas keičia situaciją, jeigu svarbu pagarba didvyriškai pasielgusiems ir jau seniai mirusiems žmonėms? Turėtumėte tik padėkoti žmogui, kuris ėmėsi iniciatyvos, kad Petrauskų ir Barkų žygdarbis nebūtų užmirštas ir taptų deramai įvertintas. O pasipiktinimą, kad per mažai anūkų paminėta, kelia įžeistos menkos ambicijos, kurios jūsų garbingų artimųjų didvyriško poelgio kontekste yra visiškai nereikšmingos.
LT LithuaniaZita Petrauskienė
2021-11-17 14:45:04
MES DABAR LABAI PATENKINTI!!! Ačiū!!!
LT LithuaniaČia gyvenu
2021-11-17 18:36:44
Vaje, lygu milijoną dalintųsi.
LT LithuaniaO
2021-11-17 22:18:30
aš galvojau, kad kai kas nori atsipjauti gabalą kryžiaus. Ačiū Dievui,.o juk galėjo atstatydinti ir darbėniškį Prezidentą jei ką.Žmonės už savo drąsą PAGALIAU gavo Valstybinius apdovanojimus, o ką padarėte jūs žinodami apie tai n metų ir Nieko nedarydami, kai R.Beniušis rašinėjo į laikraščius ir prašė padėti surasti seserų Chaimaičių gelbėtojus. Po kelių metų ieškojimų jam tai pavyko ir tuo reikėtų džiaugtis, bet to nėra. Toks jausmas, kad norėta jų žygdarbį net ir nuslėpti. Nepavyko, todėl belieka viešai putotis.
LT LithuaniaDonata
2021-11-17 22:38:08
Ačiū Palmyrai ir Rimantui už savo senelių pagerbimą. Kasmet Kretingos muziejų aplanko virš 300 tūkstančių žmonių ir jei nors dalis jų stabtels prie Petrauskų šeimos apdovanijimo, tai bus įvertinimas dėl ko verta gyventi. O ateityje gal muziejuje apsilankys ir išgelbėtųjų mergaičių palikuonys?
LT LithuaniaDonata
2021-11-18 07:12:51
Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Kas trukdė tiek metų Zitai Petrauskienei pateikti per žydų muziejų Prezidentūrai prašymą apdovanoti savo vyro senelius? Juk ponia kaip rašo yra išsilavinusi ir net knygų leidėja. Seserų Chaimaičių gelbėjimo istorija buvo seniai žinoma , dar sovietmečiu buvo kelios publikacijos apie tai laikraščiuose. Kai tuo užsiėmė Palmyra ir Rimantas ,kilo įžeisto vaiko smėlio dėžėje sindromas. Kodėl jûs, o ne mes? Užduokite sau šį klausimą ir nukreipkite savo jėgas ten, kur dar galite padaryti gerą darbą savo vyro senelių atminimui,o ne vien kelti triukšmą dėl nieko. Kaip rašote puikiai bendraujate su išgelbėtų mergaičių palikuonimis. Paklauskite jų ,kas padaryta ir kas bus daroma, kad Petrauskų ir Barkų šeimos būtų paskelbtos Pasaulio Tautų Teisuoliais? Tai gali padaryti tik išgelbėti žydai ar jų vaikai.Štai kur dirva veikti užuot po visą Lietuvą viešai demonstravus nuskriausto vaiko sindromą.
Jūsų vardas,pavardė:

Trumpas komentaras:

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas