Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmadienį Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė priėmė entuziastus, užsidegusius atgaivinti praeities transporto priemonę – žirgų traukiamą karietą, kuri vežiotų turistus ir taip papramogauti susiruošusius vietinius gyventojus po Kretingos miestą, dvarą iš anksto sudarytais maršrutais.

V. Kanapkienė patikino, kad ši idėja nėra nauja, kad netgi būta svarstymų buvusiame dvaro kluone įsteigti žirgyną. Tačiau muziejui išlaikyti kluoną savo rankose nepavyko, kluoną pardavė. „Idėja yra gera ir istoriškai, kadangi dvaro savininkai grafai Tiškevičiai mėgo žirgus, bet nupirkti žirgą, karietą kainuoja. Žirgui išlaikyti, teikti važnyčiojimo paslaugą taip pat reikia lėšų“, – kalbėjo muziejaus vadovė, akcentavusi, kad žirgų traukiama karieta papuoštų Kretingą, kad miestui reprezentuoti dar reikėtų suburti ir dvare buvusį pučiamųjų orkestrą. Muziejininkai buvo pasirinkę pasivažinėjimo karieta po dvaro parką maršrutą, numatę, kur reikėtų takus palyginti, pritaikant juos šiai reikmei. Parengus parko apšvietimo projektą, kitąmet parką planuojama apšviesti.

Pasitarimo dalyviai svarstė du galimus šios paslaugos teikimo variantus, vieną – kai paslaugą teikti imtųsi muziejus, kitą – kai tą darytų privatus verslas, žirgynai. Rimantas Skiparius buvo išsiaiškinęs, kad Lenkijoje žirgą galima nupirkti už 2–4 tūkst. eurų., karietą už maždaug 10 tūkst. eurų. „Nesu fundatorius, tačiau ką turiu – tą duosiu“, – kalbėjo jis, siūlęs žirgui, karietai laikyti pastogę savo fermoje. R. Skiparius norėtų, kad tokia pramoga būtų prieinama kuo platesniam žmonių ratui, kad ypatingomis progomis karieta pasivažinėti galėtų ir Padvarių pensionato gyventojai. Anot jo, jei paslaugą perimtų verslas, ji pensininkams, kitiems mažas pajamas turintiems asmenims būtų per brangi. „Vienkinkės karietos viena valanda kainuoja nuo 30 iki 80 eurų“, – tarė jis. Petras Simonaitis abejojo, ar muziejui reikėtų imtis išlaikyti žirgą, mokėti algą važnyčiotojui, ir buvo linkęs, kad paslaugą teiktų tuo užsiimantys verslininkai, kaip antai, iš žirgyno Palangoje.

„Užsakomąsias ekskursijas karieta po Kretingą galėtų organizuoti“, – apie galimą paslaugos plėtojimą mintijo Juozas Pelionis. Pritarė kiti, teigę, kad žirgai, pasivažinėjimai karieta ir bričkele pasitarnautų ir vaikų edukacijai, žmonėms su negale. Pasvajojęs, kad grafo karietą įsivaizduoja traukiamą ne mažiau nei 4 žirgų, J. Pelionis kaip galimus muziejui lėšų šaltinius šitai paslaugai teikti paminėjo Savivaldybės biudžetą, įvairius fondus.

V. Kanapkienė neatmetė galimybės, kad paslaugą teiktų muziejus. Direktorė žadėjo pasiteirauti kluono savininko, ar šis negalėtų dalį kluono skirti žirgui ar žirgams, karietai. „Žinoma, už patalpas reikėtų mokėti. Visoms šios paslaugos išlaidoms turėtų atsirasti eilutė Savivaldybės biudžete. Taryba turėtų patvirtinti paslaugos kainą“, – kalbėjo jinai.

Pasitarime dalyvavę tarybos nariai Konstantinas Skierus, Steponas Baltuonis, Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė dėl muziejaus galimybės teikti paslaugą užtikrinti nebuvo. G. Liobikienė pažymėjo, kad vien žirgo prižiūrėtojui ir karietos važnyčiotojui išlaikyti reikėtų apie 12 tūkst. eurų mokant jam tik minimalią algą ir siūlė pirmiausia suskaičiuoti, kiek toks projektas kainuotų. S. Baltuonis perspėjo, kad žirgams vien šieno ar žolės iš dvaro parko neužtektų. Žirgų visavertis šėrimas, gydymas nėra pigūs, tam reikia ir specialių žinių, meilės šiam gyvuliui. Reikia ir veterinarinės priežiūros. S. Baltuonis, K. Skierus buvo linkę dėl paslaugos tartis su žirgynais. „Verslininkams reikia pasiūlyti visą paketą, prailginti paslaugos teikimo sezoną mokinių edukacija, kitomis priemonėmis, pievą prie antrojo tvenkinio galima panaudoti kaip hipodromą. Kad kažkiek iš Savivaldybės biudžeto lėšų, bent pradžioje, reikės – tai faktas“, – teigė K. Skierus.

Pasitarime dalyvavo ir Savivaldybės tarybos nariai Stasys Kaniava, Raimundas Puškorius, jie svarstomai naujai muziejaus paslaugai taip pat pritarė. V. Kanapakienei pasiūlius, pasitarimo dalyviai su konkretesniais pasiūlymais susirinks lapkričio 30 d. „Tarsimės su nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis iš Klaipėdos, Kretingos dienos veiklos centru, kitais dėl galimo bendradarbiavimo diegiant ir teikiant šią paslaugą. Ieškosime galimybių tam gauti lėšų Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose“, – mintimis pirmyn bėgo V. Kanapkienė. K. Skierus akcentavo svarbą, kad žinia apie šį projektą būtų paskleista žirgynams, sudomintų juos šios paslaugos teikimu Kretingoje. „Kaip teiksime paslaugą, turime nuspręsti iki pavasario, kad vasarai atėjus žirgo traukiama karieta riedėtų po Kretingą“, – sakė politikas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas